כל המידע על חוגגים עצמאות בקק"ל

"ניווט הנצחה לחללי מלחמת העצמאות" -

ניווט עממי ותחרותי ברגל או באופניים בדרך בורמה

יום שישי, ב' באייר, 16 באפריל, בשעות 13:00 – 15:00.

האיגוד לספורט הניווט בישראל וקרן קימת לישראל מזמינים אתכם להצטרף לניווט עממי ותחרותי, בשבעה מסלולים שונים בריצה וברכיבה על אופניים, לכבודם ולזכרם של חללי מלחמת העצמאות. באירוע תוכלו לפתור עשר חידות ולזכות בפרסים המוענקים על ידי אגף משפחות והנצחה ויחידת המוזיאונים במשרד הביטחון. מתנדבי שנת שירות של קק"ל ידריכו אתכם בתחנות ההדרכה, וחלק מדמי ההשתתפות בניווט יוקדשו לנטיעת חורשה לזכר חללי תש"ח. ההרשמה מראש לניווט התחרותי – באתר איגוד הניווט www.nivut.org.il. פרטים נוספים ב"קו ליער".

בתשלום:50 שקלים למשתתף, 40 שקלים למנויי אי ירוק, 30 שקלים לחברי איגוד הניווט.

"רחובות ציוניים" - בעקבות אנשים וסיפורים בתל אביב

יום שבת, ג' באייר, 17 באפריל, בשעה 10:00.

לקראת חג העצמאות, תוכלו ללכת עם מתנדבי שנת השירות של קק"ל בעקבות אנשים ומקומות בתל אביב. נלך ברחובות העיר, באמצעות חידות ומשימות השוזרות את סיפורה של התנועה הציונית, אשר במעשיה הביאה להקמת מדינה לעם היהודי. תקבלו מאיתנו מפה, חידות, רמזים ותמונות שיובילו אתכם לפינות חבויות בלב העיר. בילוי חווייתי ויוצא דופן לכל המשפחה! יש להצטייד במצלמה כדי שבסוף הטיול יהיו לכם הוכחות לפתרון החידות ומזכרת מן החוויה. משך הטיול כ-3 שעות.

בתשלום סמלי: 30 שקלים למשפחה, 20 שקלים למשפחת מנויים באי ירוק. הרשמה מראש ב"קו ליער", מרכז המידע של קק"ל: 1-800-350-550.

"קק"ל בנמל" - מיצג קופסאות כחולות ענקיות והפעלות לילדים ברוח החג בצפון נמל תל אביב

יום העצמאות, ו' באייר, 20 באפריל, בשעות 10:00 – 17:00.

בואו לחגוג בדרך מיוחדת את יום ההולדת של מדינת ישראל, עם מדריכי קרן קימת לישראל שיפעילו את כל המשפחה בפינות הדרכה, במשחק וביצירה, ליד תערוכת הקופסה הכחולה שתוצג רק ביום החג, וכוללת קופסאות כחולות היסטוריות וקופסאות כחולות בעיצובם של אמני ישראל.

במהלך יום העצמאות יוכלו המבקרים לחזות בתערוכה של קופסאות כחולות ענקיות, במיצג אמנותי של 14 קופסאות שעיצבו בהתנדבות אמנים ישראלים, שנתנו פירוש אמנותי אישי לקופסה הכחולה. עם האמנים שעיצבו את הקופסאות נמנים הצלם זיו קורן, המאייר אורי פינק, האמן ציבי גבע ועוד.

עוד יוצגו באירוע קופסאות כחולות מתקופות שונות מאז היווסדה של קק"ל (1901) – קופסאות בעלות ערך היסטורי מתחילת המאה הקודמת שתרם פרופ' שאול לדני. כן יתקיימו הפעלות שיספרו על אודות הקופסאות הכחולות. שחקנים יפעילו את הקהל במשחקי תפקידים של דמויותמההיסטוריה של מדינת ישראל: דוד בן גוריון ובנימין זאב הרצל. בנוסף לאלה יוצבו במקום פינות הפעלה ויצירה לטובת הילדים שיגיעו לאירוע.

קופסאות כחולות יוצעו למכירה.

ללא תשלום. האירוע נערך בצפון הנמל, ליד הגשר החוצה את הירקון.

טיולי משפחות ביום העצמאות:

"איך גבול נולד" - טיול עצמאות בכביש הצפון

יום העצמאות, ו' באייר, 20 באפריל, בשעה 10:00.

בואו לטייל בעקבות פיתוליו ועברו של גבול הצפון, מסיפורה של חניתה, סיפור ההסכם בין מרק (סייקס) ובין ג'ורג' (פיקו), סיפור ההתבצרות הבריטית מבאסא (שלומי) עד סאסא. נעסוק גם במציאות לאורך גבול זה משנות השמונים ועד היום. משך הטיול כארבע שעות.

בתשלום סמלי: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק. הרשמה מראש ב"קו ליער", מרכז המידע של קק"ל: 1-800-350-550.

"חלוציות ישנה חדשה" - טיול עצמאות בנגב המערבי

יום העצמאות, ו' באייר, 20 באפריל, בשעה 10:00.

בדרום נטייל בעקבות החלוצים של אז ושל היום מאדמות דנגור, שם ישב קיבוץ נירים במלחמת העצמאות, דרך אנדרטת עוצבת הפלדה שהוקמה בשנית לזכרם של הלוחמים במערכות סיני, ומשם אל ישובי חלוצית, שהולכים וצומחים ממש בימים אלה מתוך החולות ומהווים בית חדש למפוני גוש קטיף.

בתשלום סמלי: 20 שקלים למשתתף, 10 שקלים למנוי אי ירוק. הרשמה מראש ב"קו ליער", מרכז המידע של קק"ל: 1-800-350-550.