כל המידע על לילות לבנים בכנרת

"מראות וקולות בלילה"יציעו טיולי שטח שונים, "סיפורי לילה" יציעו סיורים ליליים מרתקים ו"היו לילות" יפעימו עם פעילויות באתרי ראשית ההתיישבות של עמק. "חוויות והרפתקאות ליליות" יחכו למבקרים בחמת גדר, קיאקים, נהריים ועוד, נמל עין גב מצטרף להצעות הלילה עם שלל פעילויותיו הקסומות וגם "יוצרים בלילה" במוזיאונים ובגלריות האזור. שלל מסעדות העמקיציעו "טעמים וניחוחות של לילה" וכן בכל לילה לבן תתקיים פעילות מרכזית מיוחדת. במהלך הפסטיבל, ישולבו גם הופעות של אביתר בנאי, מיקי קם, שלומית אהרון ואהוד בנאי.

אירוע מיוחד בפסטיבל: חתונה לבנה – חידוש נדרים בשירים עם הרבנית המזמרת שרהל'ה שרון והרב המדבר יונתן אלתר יתקיים ביום רביעי, 4/8/2010 במתחםמסעדת מרינדו, מול עין גב. במסגרת האירוע המיוחד - כל מי שהתחתן אי פעם בעמק הירדן מוזמן לחגוג חתונה מחודשת עם חידוש נדרים בשירים ואף לצרף בני משפחה לערב שכולו נוסטלגיה, מוזיקה טובה ואוכל משובח.מחיר השתתפות - 99 ₪ לאדם.

אירוע פתיחת פסטיבל לילות לבנים - "יינות לבנים" מתקיים במסעדת "צל תמר" ב 22.7.2010, ומציע תמהיל מנצח של לילה, גן קסום, אוויר פתוח, כוס יין לבן מצונן היטב, מוסיקת רקע חיה, פינות ישיבה והרבה חברים... בין השעות 23:00 - 19:00 יוצעו לטעימה במסעדה יינות לבנים, יינות מבעבעים, יינות סמוקים ויינות קינוח, ממיטב יקבי ישראל. מחיר הכניסה כולל טעימה חופשית של היינות, גביע יין מקצועי ומתאבנים ממטבח "צל תמר". מחיר: 45 ₪ (עם קופון הנחה באתר וחוברת הפסטיבל - 35 ₪).

עוד יתקיים בערב הראשון של הפסטיבל יריד יוצרים בעמק - הפנינג צבעוני של דוכני אומנויות בחצר הראשונים בדגניה א', עם מיטב אומני ויוצרי העמק לצד ליווי מוזיקלי. היריד פתוח במהלך כל לילות הפסטיבל, בין השעות 18.00 – 22.00. כניסה חופשית.

בתאריך 29.7.2010 תתקיים הקרנת חגיגית לסרט "ארץ בראשית" בבית גבריאל - סרט הטבע הישראלי הראשון באורך מלא, בנוכחות יוצרו משה אלפרט, בן העמק. סרט מרתק מדהים ביופיו, החושף את יופי הטבע בישראל דרך סיפוריהם של היעלים במצוקי יםהמלח, חתולי הביצה בכנרת והזאבים ברמת הגולן.

משחק אוצרות החשמל - "לילה מדליק",מציע כתב חידה של חמיצר בתאריך 5.8.2010. זוהי חוויית לילה לבן מסוג אחר, בעקבות המורשת המשותפת של ראשית חברת החשמל, הסיפור המופלא של תחנת הכוח בנהריים, היישוב תל אור בעבר הירדן וראשית ההתיישבות בעמק הירדן, באי השלום ובגשר הישנה. התכנסות במרכז המבקרים באי השלום בשעות 18:00-19:00. המשחק מאורגן בשיתוף חברת החשמל, במסגרת פעילותה הקהילתית. המשחק פתוח וחופשי לכולם!

באותו תאריך תתקיים גם פעילות"חמישה בלונים" - מסיבת יומולדת שמחה לכבוד 100 שנה להולדת הסופרת מרים רות בגליתא, בשיתוף להקת שומר האש. סיפוריה הנהדרים של מרים רות המועברים בהצגה, מוסיקה, ריקוד וקריאה. הפעילות תתקיים על הדשא של גליתא החל מהשעה 18.00. הכניסה חופשית.

לילה שמח בנמל עין גביסגור את פעילויות הפסטיבל, ב- 12.8.2010. אז מזמין נמל עין גב ללילה שכולו פעילות והנאה לקטנים ולגדולים. במסעדת הדגים הוותיקה, ערב שירה עברית "שרים בנמל" ובמסעדת הביסטרו המשובחת מופע של "אוברטון" עם קאברים של מיטב השירים מכל הזמנים, שניהם עד השעה 1.00 בלילה. עוד בנמל: שייט על הכנרת - הפלגת חופים, סיוררכבת – סיור לילי לאורך שבילי הקיבוץ ובנגריה של סבא יוסי הפטישים והילדים לא הולכים לישון...