כל המידע על קסם של אגדה

בין מופעי החינם:

"הדיג ודג הזהב"-אגדת העם המוכרת , "הסוד הכמוס" על פי ספרו של דני רדארי, שמביאה סיפור על פירות, ירקות ומאבק על מעמדות, "המראה המסתורית" על פי אנדרסן, אליה ייכנסו הילדים יחד עם השחקנים והבובות.

"טיול לארץ התווים"שנכתבה על בסיס תקליט בשם זה משנות ה-70 שיצרו גידי קורן ושלמהארצי, "מחסן השטוזים של דתיה" ו "פילים לא רוקדים בלט" עפ"י ספרה שלפני מקינלי.

 

מופעים בתשלום:

בכורה ל"מעשה בשלושה אגוזים"של תיאטרון גושן.זהו מופע מחול- תיאטרון, המבוסס על ספרה של לאה גולדברג  על סודם של שלושה אגוזים, העושים את דרכם מן הסנאי אל הגמד ומשם דרך כל גיבורי הסיפור ועד לילד הקטן. לצד שחקני התיאטרון משתתפת להקת המחול של תיאטרון גושן "אריסטו קלאסי" על פי כוריאוגרפיה של לימור רוז.

שתי בכורות נוספות יעלה תיאטרון

אורנה פורת לילדים ולנוער:

"משהו נפלא עומד לקרות", תיאטרון תנועה עשיר בדימויים על הילד היוצא למסע בתוך חדרו, כשכל הבדים והבגדים בחדר הופכים בדמיונו ליצורים מפתיעים ו- "אלאדין ומנורת הקסמים" בשיתוף תיאטרון מחולענבל. האגדה המוכרת והאהובה המגוללת את הרפתקאותיו של הנער אלאדין, מסופרת בשפת המחול בגרסה מיוחדת המשלבת בתוכה קטעי ריקוד, תיאטרון, תנועה, מוסיקה אוריינטאלית ותלבושות ססגוניות.

"העמותה לקידום תיאטרון" תציגאתיצירתה של אמנית תיאטרון הבובות שרונה שפירא,ע"פ ספרו שלאוסקר ווילד. סיפור על מזוודה, בה מתגלה גנו הנפלא של הענק. זו הצגה לשחקנית, בובות וחפצים, המספרת איך הצליח הענק האנוכי לפתוח את גנו ואת ליבו בפני הילדים בליווי מוסיקה ושירים מקוריים.

תיאטרון הבובות שלאריק סמית יעלה את "הקוסם מארץ עוץ" בבימויו של יוסי גרבר. ההצגה ביוזמת עמותת שיל"ת (שמפעילה מסגרת ייחודית עבור מפעילי תיאטרון בובות בעלי  צרכים מיוחדים מאזור באר שבע והנגב )מעלה את הסיפור בגרסת מחזמר דינאמי, עם מקצביםמוסיקליים בני זמננו ומוסר השכל חשוב השזור בעלילותיהם של דורותי, כלבה טוטו, אישהפח, הדחליל והאריה הצועדים לפגוש בקוסם. המופע בהשתתפות בובנאים מקצועיים ובובנאים בעלי צרכים מיוחדים.

ההצגה"פיצ'פקעס", על גורלה של חנות קטנה ומזמינה בלב שוק הומה, בה כל חפץ ישן, הוא מקור השראה לשיר, ריקוד, או סיפור אגדה ואיש עסקים יהיר ומריר הזומם להרוס אותה ולהחליפה במרכז קניות יקר ומנוכר.

תיאטרון הקרון יעלהאת"בתהמלכה והירח" אשרעלהבפסטיבלקסםשלאגדהבבכורה בשנת 2001 המביא את סיפורה של נסיכה קטנה,בתה של מלכה עסוקה מאוד, הנופלת יום אחד למשכב. כדי שתחלים אמה של הנסיכה,עליה להביא את הירח. בנוסף יציג התיאטרון שעות סיפור לקטנטנים עם שחר מרום ביניהם:

"הקטר האמיץ", "הקוף מחפש את אמא" ו " הענק טוב הלב".

"פיטר הארנב" הוא תיאטרון סיפור עם בובות ואביזרים, שמוגש על-ידי נילי דביר – שחקנית, מספרתומפעילת בובות, הלובשת על גופה את הבמה שעליה מתרחש הסיפור. העולם הדמיוני, שנוצר על גביהבמה הניידת, מאפשר לה לנוע בקהל הילדיםולהכיר להם את סיפורו של פיטר הארנב השובבוהרפתקאותיו.

מופע מחול לילדים ברוח הפלמנקו יהיה"בת הים הספרדייה" בביצוע "תיאטרון מחול פלמנקו של נטע שיזף" , בעיבוד לסיפורו של הנס כריסטיאן אנדרסן.

הפעם, סיפור בת הים מובא דרך חברה הסרטן-הרקדן, שמלמד אותה לרקוד פלמנקו עם שתי רגליה החדשות, על מנת לכבוש את ליבו של נסיך הדייגים ולהזכיר לו שהוא זה שהציל אותה מהגלים.