כל המידע על בעקבות סיפורי התנ"ך בדגש על שמשון הגיבור

נקודת וזמן המפגש יימסרו על ידי המדריך לפני מועד הטיול.

בעקבות סיפורי התנ"ך בדגש על שמשון הגיבור

מי לא שמע על שמשון הגיבור?

היום נצא למסע בעקבותיו של שמשון  אחד מהגיבורים הידועים ביותר בתנ"ך.

זירת ההתרחשויות היא  ממש כאן בשפלת יהודה  אבל הזמן..... נעצום עיניים ונדמיין- נחזור אחורה  לא שנה  לא שנתיים ולא שלוש שנים אלא .........שלושת אלפים שנים ואפילו יותר.

נתחיל את טיולנו בשביל מתפתל בהרי ירושלים ביער צרעה- דרך הפסלים. ננסה להבין מה אומרים הפסלים? נשקיף על הנוף המרהיב ונגיע לתל צורעה.

כאן נספר את סיפורי שמשון הגיבור מי היה ואיך פעל לעזרת בני שבטו וכמה שהוא אהב את הפלישתיות היפות...נשקיף מראש הגבעה על הרי ירושלים ועל שפלת יהודה, נפקוד קברים מכוסי כיפה תכולה ונתהה – האם זה קבר שמשון ואביו????  נקפוץ למאה ה20 ונספר קצת על מלחמת העצמאות באזור.

נבקר בבית שמש  המודרנית בגן פסלים לזכרו של גולן פלאי. נערוך חידון של התאמת הפסלים המרהיבים לפסוקים מהתנ"ך ונספר את סיפורי התנ"ך המרתקים.                                                                                                                                                                                       מהעיר בית שמש המודרנית נרד לבית שמש הקדומה - נפגוש בעיר גדולה בממלכת ישראל ויהודה. מעניין מניין בא שמה?  האם יש קשר בין  השם "בית שמש" לשם "שמשון"?  איך גילו שזאת היא העיר בית שמש?  איך מזהים ערים תנכיות בארץ?  מה קרה כאן בתקופת התנך? נכיר את "מערכת המים" הקדומה בתל ואת צורת הבתים שבו.

מכאן נמשיך ליקב מוני שליד קיבוץ צורעה נקבל הסברים על תעשיית היין אז והיום נשקיף על הכרמים ונחזור  חזרה לכאן ועכשיו.

להתראות בטיול,

אורלי

***לאחר הרישום באתר המדריך יחזור אליכם לטובת אשרור ההרשמה, במידה ויש מקום.