כל המידע על עיצוב היברידי

פרופ' שמואל קפלן-  "ONE BY 2Hybrid design-"

פרופ' קפלן, יליד 1944, עלה עם משפחתו מדרום אפריקה, ושירת כמ"פ בצה"ל. הוא סיים את לימודיו בבצלאל בשנת 1969, ובתחילת שנות השבעים החל מעצב במרכז לסיוע לתעשייה בתל אביב. בשנת 1973 הוא נוסע ללימודים מתקדמים בפראט בניו יורק אך קוטע את לימודיו, וחוזר לישראל בגלל פרוץ מלחמת יום הכיפורים. החל משנות השבעים המאוחרות הוא מעצב תעשייתי בתחום הריהוט, ומוצרי צריכה. משנות התשעים ואילך הוא מעצב ומנהל עיצוב בחברת אינדיגו, כיום משויכת לחברת HP.

כמעצב הוא יוצר נכסי צאן ברזל כמו הקומנדקר 'אביר', ריהוט בצלאל בקמפוס הר הצופים, הטלפון הציבורי,ומכונות הדפוס הדיגיטליות הראשונות בעולם.

כמחנך לעיצוב, הוא סייע לבנות את המסלול לעיצוב תעשייתי בתוך המחלקה לעיצוב, ולאחר מכן להפוך אותה בשנות השמונים למחלקה עצמאית. במשך 11 שנה כיהן כראש המחלקה לעיצוב

תעשייתי ובנה דור שלם של מעצבים ומחנכים לעיצוב. הוא סייע לבנות את התוכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי, ולגבש את תכניה בשני המסלולים של 'אודות עיצוב' ו'מתוך עיצוב'.

עומר קוצר – "עיצוב רב תחומי-Hybrid Design"

בעולם שהולך ונהייה מורכב, שיטת העבודה של מידור והתמקצעות צרת אופקים מתקשה לספק חווית שימוש הוליסטית והבעת כול נקודות המגע של המותג כגון: חומרה וממשק - אריזות - נקודות מכירה - חנויות המותג ואתר האינטרנט.

הפיתרון המסתמן מבוסס על מודל עבודה חדש במשרדי עיצוב ברחבי העולם. הפיתרון מבוסס על יצירה משותפת ודיאלוג של כול נקודות המגע יחד. המעצבים מפנימים את הבטחת המותג וערכיו ויוצרים אינטרפרטציות לטרנדים מנקודת המבט של המותג. המעצבים הרב תחומיים מציעים ערך מוסף גדול המאפשר להם לקחת חלק ביצירת המותג בשיתוף פעולה עם ההנהלה האסטרטגית ומביאים חשיבה יצירתית לשולחן מקבלי ההחלטות.

אנו עדים להיווצרות זן חדש של מעצבים שמסוגלים לתרום ברמה האסטרטגית ומוכשרים לעצב בתחום התמקצעתם ובתחומים שונים במקביל

עומר קוצר, מנהל העיצוב בחברת נקודה די-אם, ומרצה בתואר שני בעיצוב תעשיתי בבצלאל. לפני נקודה עומר עבד בZiba  וCinco , כמעצב בכיר ו      Creative Director