תיאטרון המדיטק 

ההצגות על פי ספריו האהובים של אריך קסטנר: "אמיל והבלשים" (הצגת השנה לילדים ב2009), בכיכובו של אור מאיר וההפקה החדשה "אורה הכפולה".

 

"אמיל והבלשים" זוכת פרס הצגת השנה לילדים 2009, על פי אריך קסטנר בעיבודו של עידו ריקלין ובבימויו של רפי ניב. סיפורו של אמיל הנוסע לבדו ברכבת כדי לבקר אצל סבתו ובת דודתו שגרות בברלין. בדרך נגנב ממנו כספו, ומאותו רגע הוא רוקם תכנית כדי ללכוד את הפושע. עוזרים לו בתכניתו הנועזת חבורת נערים אותם הוא פוגש בברלין ובת דודתו, פוני.

 

"אורה הכפולה" הפקה נוספת אף היא  עפ"י ספרו רב המכר של אריך קסטנר בעיבודו של עידו ריקלין, בבימויו של רפי ניב. סיפורןשלשתיילדות, ליואורה, שנפגשותבקייטנה.  ככלשהןמתקרבותזולזו, מגלותליואורהסודשהסתירומשתיהן: הןאחיות, תאומותמבטן ומלידה, שהופרדו בעיקבותגירושי הוריהן. בהחלטהנועזת, מתחפשותליואורהזולזו, וכלאחתמהןיוצאתלהרפתקה- לפגושאת ההורהשלאהכירהמימיה.

 

הצגת הלהיט "המלאך",מחזה בעיבודו של אפריםסידון ובבימויה של ציפיפינס על מלאכים ובני אדם, על תמימות וצביעות, על ידידות וחנופה.מה קורה כשמלאך בורח מן השמים ומגיע לכדור הארץ לפני שהפך לתינוק? ואיך ינהגו בני האדם ביצור שמימי ותמים כמו מלאך?

 

"לב של מלך" ההצגה החדשה ועטורת השבחים והביקורות  מאת יענקל'ה יעקובסון ובבימויו בהשתתפות יחזקאללזרוב ואמנון וולף. סיפורו של מלך אשר שולח את הצייד להביאלו ארנבת לצהריים. לאחר שהצייד, חוזר בידיים ריקות. המלך מחליט להיכנס ליערבעצמו, ומוצא את עצמו במסע בלתי צפוי במהלכו הוא פוגש את איש הברזל המשנה את חייו.

 

"דו רה מו"מחזה מוסיקלי על פרה אמיצה שיש לה "מו" משלה וגם חלום ילדות שהיא נחושה להגשים מאת שירלייובליאיר בבימויו של משהקפטן.

 

"הכבש הששה עשר"סיפורו הקלאסי של יהונתןגפןבעיבוד למחזה על ידי מיקיגורביץ' למוסיקה של יוני רכטר ,בבימויו של משה קפטן.

סיפורה של חבורת ילדים המגיעה אל הגן שלהם, והוא סגור. הם מחפשים את דניאל, חברם הטוב שנעלם, ויחד מגלים את ערכה המופלא של החברות.

 

אירוע מיוחד: "פטר והזאב – הסיפור האמיתי"מופע בימתי המשלב תזמורת חיה, קולנוע ומשחק - שהועלה לראשונה בפסטיבל ישראל לילדים השנה:

בביצועתזמורת המהפכה בניצוחו של: רועי אופנהיים :מה קורה כשאפרים סידון, פטר והזאב, וסרט אנימציה זוכה אוסקר נפגשים? תזמורת המהפכה מציגה מופע ייחודי ולא שגרתי לכל המשפחה, המתכתב בדרכים חדשות עם הסיפור המוכר והאהוב של פטר והזאב בגרסה הלא מצונזרת.

בנוסף יקיים הבמאירוני פינקוביץ, מנהלו האמנותי של המדיטק, סדנאות תיאטרון משותפות להורים ולילדים תחת הכותרת: "הכל רק בדמיון". סדנה פעילה ומצחיקה בה משחקים בתיאטרון כמו גם בחיים.

 

המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס

סדנאות לכל המשפחה:   "באנו חושך לקשקש" עם היוצר שי צ'רקה שיספר על שימוש בצבע, שחור ולבן ועל אור ועל חושך, "אנימציה וסביבונים" בה ילמדו ליצור אנימציה משעשעת על גבי סביבון, "פרצופים וסמלים" עם היוצר דודי שמאי בה ילמד לצייר דמויות והבעות פנים מסופגניות, "סביבונים וכדים"  וסדנת קריקטורה  של בדיחות מצויירות עם היוצר עמוס אלנבוגן.

מוזיאון העיצוב חולון

סדנת  "מסתובבים", סדנה לעיצוב גופים ומנגנונים מסתובבים ברוח החג. הסדנה תעסוק בתהליך של תכנון, בנייה ועיצוב חפץ קינטי המונע ומסתובב בעזרת מנגנון פשוט, המבוסס על העקרונות הבסיסיים– אנרגיה, חום ותנועה.

ספריה החווייתית של המדיטק

שעות סיפור והפעלות בחסות סטימצקי .