כל המידע על לייב מהצוללת הצהובה: עונה 2

מארש דונדורמה
בשקט בשקט, בלי מפיק, חברת תקליטים או סמסים מהקהל, הפכו המארשים לתופעה שסוחפת אחריה קהל מאמינים הולך וגדל. מההופעה הראשונה בשוק מחנה יהודה בירושלים, חרשו את הארץ במסיבות רחוב ספונטניות והופעות מועדונים היסטריות שהן חוויה מקפיצה שמצליחה לעניין את האוזן ולהזיז את האגן באותה נשיפה. הם זכו להערכה והכרה בפסטיבלים ברחבי העולם (פסטיבל הג'אז במונטריאול), פסטיבל ההארד-קור הבלקני 'גוצ'ה' לתזמורת כלי נשיפה בסרביה, ובארץ: בפסטיבל ישראל, פסטיבל ג'אז תל אביב, ולאחרונה בפסטיבל הפסנתר עם שלמה גרוניך. יש להם על המדף כבר שני אלבומים ("מארש דונדורמה" 2005 ו "טעמים חדשים" מ- 2007) שיצאו בהפקה עצמית ועכשיו (בעודם מתכוננים להקלטת שיר ילדים עם ברי סחרוף) קבלו את 'שכונה'.

"שכונה" מציג אחד-עשר קטעים חדשים שיונקים משורשים עמוקים של מסורות עממיות, ג'אז ופ'אנק. באלבום מתערבבים ללא היסוס מוזיקה ערבית, אפריקאית, צוענית ולטינית ועוטפים את כולן בצליל החם והסוחף של כלי הנשיפה וההקשה. "קראנו לאלבום "שכונה" כי בסופו של דבר אנחנו מאוד שייכים לכאן - למקומות, לאנשים", אומר דותן, “המוזיקה שלנו נכתבת בירושלים, אשדוד, בית-שמש ותל-אביב.”

חיבור קרוב לקהל אופייני למארש דונדורמה: לפרסום השקת אלבום הם עברו תוך שעתיים כמעט בכל פאב בירושלים, מנגנים 3 דקות ומשאירים אחריהם מבטים מופתעים וידיים אוחזות פלאיירים. כשחגגו יום הולדת ארבע קיימו הופעה שטה על סירה בירקון עם כמה מעריצים מסורים. הקהל, שעוקב אחריהם בדריכות, כבר דורש את 'הצד התימני שבך' או 'עושים שמח', אפילו שאין מילים לשירים.

במקביל בימים אלו השיקה הלהקה אתר חדש מושקע ומרהיב חושים שעינינו טרם ראו דומה לו בציון! www.marshdondurma.com

עוזי נבון ומכרים
עוזי נבון הוא סנסציית פופ מהפנתאון הארצישראלי של שירי נשמה מקפיצים, ועתירי תזמור וכלי נשיפה, שנראה והגיח פתאום משום מקום, וכבש את ליבן של הבנות.
אך עוזי נבון ומכרים לא הגיעו משום מקום. עוזי נבון ומכרים היו בדרך להיות כוכבי ענק בישראל של לפני שלושים שנה, גיבורים פוטנציאלים של פסטיבל הזמר והפזמון והבטחת הארוויזיון שלא מומשה. אולם, יום לפני צאת אלבום הבכורה שלהם, שנתמך והופק על ידי חברת 'זך תרופות' הזכורה לכולנו לטובה, התברר כי אחד ממוצרי 'זך' פגום, הוסר מהמדפים ובעקבות השערוריה הגדולה – האלבום נגנז...
...רק כדי להמצא שלושים שנה אחר כך על ידי עדנה, שהייתה מעריצה גדולה של ההרכב והשכילה לשמור עותק פרומו של התקליט שניתן לה, כפי שגבר שרמנטי כעוזי נבון עושה בלילה שאחרי.
עדנה העבירה את התקליט לידי חברת המוזיקה 'אנובה מיוזיק', שהוציאה אותו מחדש – ולמעשה, בפעם הראשונה, והפיחה חיים בהרכב.
הופעותיהם של ההרכב הם מפגן של נעורים שהזמן לא שחק, התלהבות השמורה לאלו הצעירים בליבם וברוחם, שבשבילם השיר 'סימן שאתה צעיר' איננו המנון עבר, אלא דרך חיים ומרשם לחיי נצח.
הם כובשים את לבבות הנערות, מהווים מודלים לחיקוי עבור הנערים.

עוזי נבון ומכרים, תזמורת בת 10 אנשים, היוצקת על הבמה תשוקה וחדווה, יחממו כל מועדון שיגיעו אליו ויהפכו כל ארוע לחוויה מרגשת, מקפיצה ומיוחדת במינה ובאותו הזמן שומרים על עברית צחה ונקייה וכך הם מסירים דאגה גם מההורים.