כל המידע על חנוכה בריבוע

סיורים עם שחקנים מחופשים:

יהודה המכביבעקבות התיבה האבודה

תיבה מכושפת שבתוכה שדים נוראיים נעלמה. מי גנב אותה? האם זהו פרעה, המן הרשע או אולי אנטיוכוס? יהודה המכבי והילדים יוצאים למסע הרפתקני בין ארונות קבורה, פסלים עתיקים ופסיפסים ויחד יפתרו את התעלומה.

סיור לכל המשפחה עם שחקנים מחופשים בעקבות חג החנוכה ו...מרובעים.

הסיור יוצא כל חצי שעה בין השעות 10:30 – 14:00 חינם!!

מופע מיוחד לכל המשפחה:

תיאטרון הקרון מציג: קרקס קוביות

כמה קוביות לובשת נסיכה?
האף של הליצן עגול או מרובע?
ואיך מאלפים כלב קובייה?
בקרקס הקוביות הכול יכול להיות. זוג ליצנים רקדנים נעים ומניעים עולם של קוביות. הקוביות נפרשות, מתכווצות, מתחלקות לחיות שונות ומשונות. השחקנים לובשים קוביות ורוקדים איתן. הם מאלפים את החיות ומכשפים אותן.

סדנאות יצירה בנושא חנוכה ומרובעים:

סדנאות מחזור: קופת חיסכון לדמי חנוכה, חנוכייה מדליקה, עבודה בחומר, הכנת מטבעות שוקולד ועוד.                                       

תצוגה – "לצאת מהקופסא":

המוזיאון גאה להציג בפני המבקרים את עשרת האמנים הזוכים של תחרות "לצאת מהקופסא" 2010.תצוגה מיוחדת לחג החנוכה המציגה קופסאות פח בעיצוב עדכני צעיר ותוסס. האמנים נדרשו לצאת מהקופסא ומבחינה רעיונית להציג את "הקשר היהודי" באור צעיר ועכשווי.

את התחרות קיימה עמותת "לצאת מהקופסא" - קבוצה של צעירים חובבי עיצוב ופעילים חברתית, אשר הקימו את העמותה בשנת 2009מתוך רצון ליצור במה, כלים והזדמנויות ללמידה ועשייה יצירתית למעצבים ומאיירים גראפיים צעירים, כל זאת תוך שילוב עשייה חברתית משמעותית.

תערוכה:

תפארת יוון

ביקור בתערוכה המיוחדת "תפארת יוון", פותח צוהר אל תרבות יוון העתיקה. בתערוכה אוסף נדיר ומרהיב ביופיו של תכשיטי זהב יפהפיים, כלי חרס ואגרטלים מלפני 3,500 שנה ויותר המעוטרים בדמויות מהמיתולוגיה היוונית ועוד...

סיור מעמיק בתערוכת הקבע של המוזיאון מגלה ממצאים יהודיים מתקופות שונות, כגון: תבליט של מנורה מבית כנסת בצפון, מחתה עתיקה, פך שמן, נרות חרס ועוד. ניתן אף לראות מטבעות מבית חשמונאי שהוטבעו לאחר הניצחון והקמת הממלכה היהודית ולעומתם מטבע יווני שעליו מוטבעת דמותו של אנטיוכוס. הביקור במוזיאון מאפשר למבקר לראות את המתח בין התרבות היוונית העשירה בתיאורי דמויות לעומת האופן המתוחכם והסמלי בו מעבירה היהדות את מסריה.

סיורים מודרכים למבוגרים- במהלך החג יתקיימו מדי יום סיורים בתערוכת הקבע של המוזיאון ובתערוכות המתחלפות.

אנגלית 10:30, עברית 11:00, 12:30.