כל המידע על אמנות בתנועה

יואל זיו

יוצר פסלים הנוטלים את הצופה למסע מסעיר אלהעבר, אל מחוזות המדבר המתאבק, ימי התנ"ך, ימיו של ישו ותלמידיו הסובביםבארץ, עולם נכחד ומלא השראה. "מקור ההשראה המרכזיליצירתי הוא ים המלח והמדבר, מקום שבו ההיסטוריהמשתקפת מכל סלעהר ואדווה על המים. החיבור הטבעי כמעט מיסטי לדימויים מההיסטוריה העתיקה.  פסליו של יואל זיופיגורטיביים  ומתארים  סיטואציות רגעיות ומצבים אנושיים שונים. יצירתונעשית תוך מודעותלמסורת הפיסולהריאליסטי ונושאתהתייחסות סובייקטיביתואוהדת למהותן שלהדמויות המפוסלות. בפסל "השליחים" הראשים מוטים לקראתנו ופותחים עבורנו סדק לעולמות אחרים, סוד, מסתורין מגע אלוהות. הרוחות מחליקות את הגוף, השמש מפזזת זהרורים על עוצמתם.השליחה - כוחות עליונים לוחשים את קסמיהם דרכה, ממלמלים את סתריהם והשליח יחד עמה, מסור, נחוש, חזק . פלגים של שלווה ועוצמה טרנסצנדנטאלית.
    

יובל קדמון

מציג צילומים בטכניקה צילומיתהמשמשת להקפאת תנועה, פיסול באור: על ידי חשיפה איטית של המצלמה הופכת תנועת האור למעין תבליט בעל מראה כמעט פיסולי ונוכחות דחוסה ואנרגטית בעלת זיקה לתנועה למרחב ובעיקר לאור. אדריכלות וצילום עוסקים באור כמרכיב מרכזי המגדיר חלל ותנועה. האור מלווה את יובל במסגרת עבודתו כאדריכל וכצלם. כלי עבודתו מינימאליים: אור, תנועה וזמן. המצלמה מקפיאה את רישום האור בתנועתו בחלל חשוך ונוצרות תמונות של גופים מרחביים שקופים ודינאמיים הנדמים כמוחשיים אך קיימים בעין המצלמה בלבד. התוצאה מיוחדת, מרתקת, מעוררת את מחשבה ומציתה את הדמיון.
Dialogue - כזוג רקדנים המשולבים בריקוד סוחף, רישום האור עוקב אחרי תנועות הגוף.
Light pulses- כמו מסרים מקודדים, התנועות הקצביות יוצרות שפה ייחודית של צורות מרחביות בכחול ואדום.
Twins- מתוך היכרות עמוקה, ראשונית ובתוכה כל תנועה, כל סימן בעל משמעות מורכבת אך ידועה זוג תאומים מנהלים שיחת נפש.

  

גת נמיר

חותר ישי מציגה את "יצרים" אבסטרקט אקספרסיבי הלקוח מתוך עולם של התמודדויות ויצרים,

מיכל קסון הירש
לוכדת  רגעי היווצרות של דימויים נשיים סוריאליסטיים. שולה רוס ציירת ופסלת. עבודותיה הפיגורטיביות הוצגו בארץ ובחו"ל והתפרסמו בקטלוגים ובכתבי עת לאמנות ונמצאות באוספים  פרטיים.המוטיבים בעבודותיה-דמות האישה,יחסים בינאישיים,משפחה ונופי ארצנו.
 

מגי כהן זיידו

מציגה ציורים המציגים נקודת מבט אנושית תוך התייחסות לטבע לרכותו באמצעות סמלים תת הכרתיים. בציורה "זוגיות מושלמת" הדימויים מאפשרים לצופה להשתמש בדמיון היצירתי. הצורות מסמלות זוג המחובר יחד, כמו יאן לינאג  ויוצרים הרמוניה שמימית, כמו בין גבר לאישה, חומר לרוח, טבע לאדם. העבודה חושנית ומתאפיינת בשפה גרפית. בעבודתה "עץ החיים" מגי מביעה בפשטות אצילית עץ מוזהב מול קוסמוס ענק. רמזים סמליים לחיים עצמם. מגי משתמשת בצבעים טהורים של אדום כחול זהב (צבעים שהרבו להשתמש בימי הביניים). השימוש בזהב כסמל לאור, משקף את הטוב האלוהי, הנשגב, היוצר מאיר ומחייה. עץ הזהב – האישה בזהב – הם כמו שמש גדולה שמפיצה אור נוגות כמעין הוד ענוג של טוב, המקרין לכל עבר אור נוגות יקר מפז.


בשמת ניראון

אמנית אקולוגית רב תחומית. לניראון שפה יצירתית אישית, הנשענת על עמודי יסוד ברורים של אסתטיקה ויופי. האובייקטים פשוטים בישירותם ועם זאת – עמוקים ומורכבים במחשבה ובתוכן. הנושאים הבולטים ביצירותיה הם צמיחה, ריבוי, נביעה, השתנות. התנועה היא אינסופית כמו הטבע שנע במחזוריות, בלי קו התחלה – בלי קו סוף. כוח נשי רב-און נולד  ומחייה את החומר כל פעם מחדש, בפשטות של אנרגיה רוטטת, שהתפתחה באופן שיטתי כך נולדת צורה, חיים חדשים.העבודות מקרינות רכות, אישיות ואנושיות. בהשראת הטבע והנשיות שבו, יוצרת בשמת עולם חושני, פורח, המאופיין בתנועה . דינאמיקה המורכבתבין המינים מלווה במתח בין האובייקטים השונים. פסליה מאופיינים בפשטות אצילית, עוסקים בשימור הסימנים לנוכחות הגוף  והם בנויים תוך הבנת המידות הנאותות של סימטריה בין החלקים השונים.