בין התערוכות שתוצגנה :

 "עוצב בישראל 4" ו-"מעצבי העתיד 4"- נפתח לקהל הרחב 6.5.2011

תערוכת "עוצב בישראל 4"תתקיים במוזיאון העיצוב חולון ותחשוף את הישגי העיצוב הישראלי העכשווי בשנה האחרונה. בתערוכה יוצגו כ-240 עבודות בתחומי העיצוב התעשייתי, עיצוב גרפי, מיתוג, מדיה אינטראקטיבית, עיצוב תכשיטים ועוד.

 תערוכת "מעצבי העתיד 4" תוצג אף היא במוזיאון העיצוב חולון ובה יוצגו כ- 70 פרויקטי הגמר הנבחרים של בוגרי כל בתי הספר לעיצוב בתחומי עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי ועיצוב תכשיטים מהשנה האחרונה.

 בנוסף, יופק קטלוג של שתי התערוכות בעברית ובאנגלית המהווה מסמך המתעד את העשייה והעוצמה של העיצוב והתעשייה הישראלית. הקטלוג יופץ בארץ ובחו"ל כחלק מאסטרטגיית החשיפה הבינלאומית של העיצוב הישראלי.

"אקספו כחול לבן – מעוצב ומיוצר בישראל" - פתיחה 5.5.2011

 תערוכת "אקספו כחול לבן - "מעוצב ומיוצר בישראל " תתקיים במתחם  המדיטק. האירוע יחשוף את תעשיית "כחול לבן" המבטאת גאווה לאומיתויציג מוצרים שמעוצבים ומיוצרים בישראל בסקטורים מגוונים כמו: בניה, מזון, אלקטרוניקה, תכשיטים, מוצרי צריכה, אופנה וכדומה, המציגים את הקשר בין עיצוב ישראלי לתעשייה הישראלית.  

"Garbs of creamy goodness"-גלריית המשכן בית מאירוב- פתיחה 7.5.2011

תערוכה של צמד המעצבים פיליפ והלנה בלאונשטיין "פראו בלאו", המציגים קולקצייה חדשה וססגונית שעוצבה בהשראת עבודות המעצב הגרפי הנודע גארי בייסמן.

"פראו בלאו" הוא מותג שנוסד בשנת 2002 בתל אביב על ידי זוג המעצבים הלנה בלאונשטיין ופיליפ בלאו, כאשר הקונספט שעומד מאחוריו הוא אמנות ואופנה איכותית ועכשווית באווירה הומוריסטית .  

גארי בייסמןהחי בלוס אנג'לס הוא כוכב בשמי האמנות הפופולרית העכשווית ונחשב לאחד האמנים הפוריים והמשפיעים בתחומו: הוא זכה בפרס באפט"א ובשלושה פרסי אמי על סדרת האנימציה "Teacher's Pet" על פיה הפיקו אולפני דיסני סרט בשם זה. הוא עבד עם העיתונים "ניו יורק טיימס" ו"ניו יורקר" ועם החברות מרצדס בנץ, קודאק, נייקי ועוד. מלבד היותו אחד המאיירים המפורסמים בארצות הברית, הוא יוצר בתחומים מגוונים כגון אנימציה, טלוויזיה, פרסום, עיצוב צעצועי ויניל ואופנה.

"תמונות פרופיל"- גלריית תיאטרון  חולון- פתיחה 6.5.2011

 תערוכה של המעצב הגרפי טל שפיגל, סטודנט שנה רביעית ב-שנקר, אשר במשך 365 ימים בשנה עיצב תמונת פרופיל חדשה של עצמובפייסבוק, כאשר הפרצוף שלו מופיע בכל תמונה אך הסביבה והקונטקסט משתנים לחלוטין, הפרויקט מושפע ברובו מאייקונים תרבותיים, חפצים יומיומיים וכל דבר שעולה על הדעת.

"תפרים בנחושת"-גלריית חנקין- פתיחה 7.5.2011

תערוכתה של נתי אמוילס המציגה פרטי לבוש עשויים נחושת . נתי עוסקת בנחושת כ- 15 שנה והספיקה להתנסות בטכניקות רבות ולמצוא את דרכה הייחודית בחומר ולדבריה "הייתה מצפה את כל העולם בנחושת."

עבודותיה פיסוליות. יריעות הנחושת נגזרות ונתפרות ביד, זו לזו ויוצרות פרטי לבוש: מחוכים, חזיות, שמלות ומכנסיים. טכניקת העבודה מורכבת ומשלבת בתוכה ריקוע, חירור, תבליט וציפוי אמייל, כאשר השימוש במוטיב הקפלים והתחרה יוצרים רושם שהחומר רך.

תערוכת כרזות סטודנטים כחול לבן במדיטק ושד' דב הוז-פתיחה 5.5.2011

קהילת המעצבים בשיתוף עם מטה כחול לבן של משרד התמ"תהחליטה לערוך תחרות בין בתי הספר לעיצוב במחלקות לתקשורת חזותית בנושא כחול לבן. מטה כחול לבן יעניק 3 פרסים לזוכים במקומות הראשונים. וועדתהשיפוט מורכבת מנציגים של מטה כחול לבן וקהילת המעצבים.

"ספר ישראלי 2011" בגלרית החווה –ספר ישראלי 2011 - פתיחה 6.5.2011

אוצר התערוכה:  אילן הגרי

בתערוכה מוצגים כ-40 ספריםבקטגוריות של ספרי אמן, קטלוגים לתערוכות וספרי מחקר בנושא אמנות ישראלי, שעוצבו על ידי 15 מעצבים ישראלים מהמובילים בתחום.

ספרי אמנות מהווים פלטפורמה דרכה ניתןלהשתמש בטכניקות וחומרי דפוס מגוונים לכל ספר, זוהי אפשרות עבור המעצב להציג אתהחדש והמקורי.

לצד המעצבים הבולטים מוצגים פרוייקטיםנבחרים של סטודנטים ובוגרים טריים מבתי ספר לעיצוב בארץ.

בין המעצבים המשתתפים בתערוכה: מיכלסהר, גילה קפלן, נדב שלו, קובי לוי, קובי פרנקו, נועה שוורץ וקובי ברחד, דןאלכסנדר, דוד טרטקובר, אילן הגרי, גיא שגיא ועדי שטרן, אנה גסלב, נועם שכטר וניריתבנימיני.

 ימיין עיון

מדיטק חולון :

 יום עיון בנושא "עיצוב כמנוף כלכלי: פיתוח נכסי חברה אסטרטגיים דרך ניהול קניין רוחני" יתקיים ב- 5.5.2011 ויתמקד בהדגשת חשיבות העיצוב כמנוף כלכלי/עסקי לפיתוח חברות. 

יום עיון בנושא עיצוב תעשייתי, עיצוב גרפי/מיתוג, החושף מעצבים מובילים בישראל שיציגו את עבודותיהם יתקיים ב-12 למאי.

יום עיון בנושא "מדיה אינטראקטיבית"  יתקיים ב- 15 למאי ויעלה לדיון את השוני התרבותי בין המעצבים האינטראקטיביים לשותפיהם בעשייה מעולם הסטארט-אפים האינטראקטיביים.

כמו כן, יתקיימו 2 מפגשים "שישי עיצוב":

ב-6.5 תתקיים הרצאתם של  דרור בן שיטרית, מעצב תעשייתי מוביל מניו יורק ואיתן נבו, אורחים של חברת טולמנס

ומפגש נוסף יתקיים ב-13.5 בנושא  ספרים. באירוע זה הקשור לתערוכת הספרים בגלריית החווה יתקיים דיון פתוח עם הקהל בנושא עיצוב ספרים בהשתתפות  מעצבי ספרים מובילים  בישראל, אשר יציגו פרויקטים נבחרים.