כל המידע על מחול עולם 2011

 במסגרת הפסטיבל יתקיימו גם אירועי "מדרידאנסה" זו השנה השנייה. חלק מערבי הפסטיבל יועלו גם בהרצליה ובחיפה.
הפסטיבל ייפתח במופעם של דרו ג'קובי ( ארה"ב) ורובינלד פרונק (הולנד). השניים הם רקדנים יוצאי דופן המעלים רפרטואר ייחודי וצעיר, כאשר אמירתם האמנותית משלבת ריקוד, אמנות, אופנה, מוסיקה, וטכנולוגיה. דרו ג'קובי, "אלת הריקוד האורח של הבלט" (Dance Magazine), היא יוצרת עטורת פרסים שיסדה ב-2008 את "ג'קובי&פרונק" עם רקדן הולנדי עטור פרסים נוסף, רובינלד פרונק. הצמד מבצע יצירות קלאסיות ועכשוויות על במות בכל רחבי העולם וזוכה להצלחה רבה. ב"מחול עולם 2011" יעלו השניים לפני הקהל הישראלי שלושה דואטים של כוריאוגרפים עכשוויים.
אחד מערבי הפלמנקו בפסטיבל יכלול את מופעה של להקת "קומפאס" הישראלית בניהולה של מיכל נתן שתארח את הרקדן הספרדי הידוע מיגל אנחל אספאנה ואת הזמרת הישראלית גלית גיאת. בערב זה תבוצע הבכורה לCASA"-BLANCA"(כוריאוגרפיה של מיכל נתן ומיגל אנחל אספנה), שהוא מופע רב משתתפים באווירת סרט המופת קזבלנקה, המשלב ריקודי פלמנקו וריקוד טנגו ארגנטינאי ובמרכזו סיפור מקורי על אהבה, קנאה, ויצרים. 
  אוהבי הבלט הקלסי ייהנו מהפקת "דון קישוט" של הבלט הישראלי: יצירה בשתי מערכות וחמש תמונות על פי יצירתו האלמותית של סרוואנטס "עלילות דון קישוט איש למנשה", לכוריאוגרפיה של מריוס פטיפה (בעיבודו של אלכסנדר גורסקי)ומוסיקה של לודוייג מינקוס.
ועוד על הבמה הקלאסית בפסטיבל: בעקבות הצלחת ביקורם הראשון בישראל מגיעים שמונה מרקדניה הראשיים של ה"ניו יורק סיטי בלט" לערב המשלב בוירטואוזיות ארבע יצירות: "למי איכפת?" (כוריאוגרפיה של ג'ורג' בלאנשין ומוסיקה של ג'ורג' גרשווין), קלאסיקה של בלנשין שהועלתה בבכורה ב-1970 בתיאטרון לינקולן סנטר בניו-יורק. בערב זה יועלו גם שני דואטים (כוריאוגרפיה של מריוס פטיפה ומוסיקה של צ'ייקובסקי: " הברבור הלבן" מתוך "אגם הברבורים" ו"היפהפיה הנמה"). את הערב תסיים היצירה "טנגו" (כוריאוגרפיה של תום גולד ומוסיקה עממית פולקלוריסטית).
עוד בלט: ערב עם כוכבי הבלט של בית האופרה בפריז "אפקט הכוריאוגרפיה" יכלול, בין היתר, בכורה עולמית לשתי יצירות חדשות. האחת - כוריאוגרפיה של הכוריאוגרף ניקולס פול ומוסיקה של אלפרד שניטקה, והשנייה - כוריאוגרפיה של ארנקסה סגרדוי לצלילי קולאז' מוסיקלי.
ערב זה תבוצע גם "הקדמה" (כוריאוגרפיה - חוזה מרטינז, מוסיקה – פרוקופייב)  וקטע מיצירתו הידועה של ווילאם פורסייט "באמצע" .
"מדרידאנסה"
אירוע המחול מדרידאנסה יתקיים במסגרת הפסטיבל בשנתו השנייה. מדרידאנסה מתקיים בשיתוף עם עיריית מדריד, שגרירות ספרד בישראל ומכון סרוונטס. במסגרת זו תופיע לראשונה בישראל  להקת הבלט ויקטור יולאטה שנוסדה במדריד בשנת 1988. הלהקה משלבת את תרבות ספרד המסורתית עם תרבות העולם, מפגינה יכולת טכנית קלאסית גבוהה ומעלה רפרטואר בלעדי המשמר את הסגנונות המיוחדים של הרפרטואר הקלאסי והניאו-קלאסי. להקת הבלט ויקטור יואלטה תעלה במדרידאנסה את היצירה "אומנות המחול" (כוריאוגרפיה - ויקטור יולאטה ואדוארדו לאו). היצירה משמשת את שני הכוריאוגרפים כבמה להאדרת  גופו של הרקדן ולהאדרת יכולתו הרגשית והאמנותית.
עוד במדרידאנסה: המופע "גאלה ספרדית" שהוא שיתוף פעולה בין אמני מדריד ואמני תל אביב על במה אחת. יופיעו בו חוזה פורסל ונגנים , רקדני ויקטור יולאטה, מיכל נתן ומיגל אנחל, סילביה דוראן בקטע סולו, חנטיאן דודה ודימו קירילוב בשני דואטים: דואט מאת נאצ'ו דואטו ודואט מאת חנטיאן דודה.  זהו ביקורה הראשון בישראל של להקת הפלמנקו של חוזה פורסל, סולנו לשעבר של בלט ולנסיה. חוזה פורסל ורקדניו יבצעו את "מוסר" - יצירה של פורסל בשיתוף כוריאוגרפים ספרדים למוסיקה מקורית בביצוע הרכב נגנים על הבמה.