כל המידע על מה שלומי על הגבול

לאור העובדה ששלומי הינה עיירת גבול רחוקה מהמרכז התרבותי בארץ, התפתחה שפה אמנותית ייחודית של שינוי דפוסי חשיבה ולעיסוק במושג של "החיים על הגבול" באמצעים יצירתיים.

במסגרת הפסטיבל יועלו ההצגות "מנקלה שלי" ו"ישנים" שהינן הפקות של מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי, תיאטרון בובות "פרח המדבר" בהפקת תיאטרון "בובת ההרים" מבית היוצר של בית 9, ארוע "שולחן ארוך" בו יתקיימו ארועים אמנותיים של מוסיקה, תיאטרון, שירה סביב האוכל שבארוע זה יישברו הגבולות בין צופה לשחקן, "רב שיח", בו הגבול הוא נושא שהמשתתפים בו מתמודדים לאורך חייהם. את רב השיח ינחה השחקן גיל אלון וישתתפו בו ד"ר נורית צדרבוים, יוצרת וחוקרת בינתחומית, הרב דן מאוטנר, שחקן ומספר סיפורים, ואמיר אישהר, החי ללא גבולות למרות מגבלותיו הגופניות.
כמו כן, יתקיים  ארוע "האש מפצחת תמונות בדממה" עם הפרוייקט של ד"ר נורית צדרבוים ,בו יועלו באש יצירותיה של נורית וכל התהליך יתועד בצילום וידאו וסטילס וישמש ליצירה חדשה וייתחם הגבול בין סוף היצירה לתחילתה.
ד"ר איל בלן, מרצה חוקר מח ויועץ לקשב ותפיסה, ישתלב בפסטיבל עם הפרוייקט "אישיות גבולית" שיאפשר לקהל לחוות התנסות אינטראקטיבית הבוחנת את השאלה האם לאחר התבוננות פנימית יש יכולת לחבור לאחרים או גורמת לניכור שלו מהסביבה.
שמחה שמשון, שחקן באנסמבל התיאטרון האלטרנטיבי בשלומי, יצלם ויתעד את כל הנוכחים בפסטיבל במסגרת "השארתי תמונה על הגבול" ובכך יונצחו עקבותיהם של אלו שהיו על הגבול והשתתפו בפסטיבל.
"מנקלה שלי"
"ישנים"
"פרח המדבר"
"שולחן ארוך"
"רב שיח"
"האש מפצחת תמונות בדממה"
"השארתי תמונה שלי על הגבול.
ועוד ועוד.....