כל המידע על פסטיבל מחול ברוח - מספר 2

מפגש פרקטיקות – עבודה בתהליך -   About Resilience
כוריאוגרפיה: ארקדי זיידס בשיתוף עם אהוד דרש
ביצוע: אהוד דרש *  וידאו: נעמה לנדאו * תחקיר: אהוד דרש ענת צדרבאום
מתוך קריאתו של הכוריאוגרף הברלינאי אהוד דרש לשיתוף פעולה עם זיידס, והרצון של השניים להפגיש את הפרקטיקות האישיות שלהם ולבחון את התגמשותן, יבצעו השניים תקופות מחקר, האחת בגרמניה והשנייה בישראל, בכדי להוליד עבודת כלאיים.
רוח – המתורגמת לאנגלית גם כ–spirit היא מילה המתייחסת לחומר הלא גשמי שעומד מנגד או משלים את הגוף החומרי הפיזי. הרוח של בן האדם היא, על כן, החיות והחיוניות אשר בתוכה שוכנים הכוחות המחשבתיים, המנטליים והרגשיים. חיוניות זאת מעצבת בין היתר גם את עולם האמונה של האדם ואת הפעולות שנעשות בעקבות אמונה זאת.
אירועי האביב הערבי (ובעקבותיהם גם גל המחאות בארץ) אשר פקדו את המזרח התיכון בשנה הנוכחית ומהווים תפילה אזרחית אשר תוך מספר חודשים חבקה כחמש עשרה מדינות ושטח גיאוגרפי עצום, תחת אג'נדה זהה אשר מפללת לזכויות האזרח וחלוקה שווה של ההון המדיני בין כל שכבות האוכלוסיה.
במשך תקופה זאת אנו עדים להתמסרות טוטאלית של הפרט למען מטרה של בקשה לשינוי על ידי שריפה עצמית, הרעבה וכו.., בדיוק כמו בפרקטיקות תפילה שונות המקיימות ריטואלים של הלקאה עצמית, הרעבה וסגפנות. מופע הרצאה זה, מתחיל מאירועי האביב הערבי, דרך גל המחאות בארץ, ולבסוף פוגש את הגוף הפרטי המעכל ומתמודד עם המסע אותו החליט לקחת.
"עזרת נשים"
כוראוגרפיה: דפי אלטבב
רקדניות שותפות יוצרות: הדר יונגר, סתיו מרין, מירב דגן, ענת יפה, לורה קירשנבאום, מעין גור * מוסיקה מקורית: אריאל בלומנטל * תלבושות: רוזלינד נוקטור * קטעים מוסיקליים: איסידור אברמוביץ
בתקופת הילדות, חששתי ללכת לישון. הייתי עומדת כל יום ליד החלון ומדברת איתו שם למעלה. מבקשת ממנו לקום בבוקר.
אני לא באה מבית מסורתי, הצורך להתפלל לא נבע מתוך מסורת כל שהיא. הוא בא מתוך הצורך להגיד, למצוא תשובה במקום שאתה לא מוצא לה כזאת. לחלוק את מה שמסעיר או מטריד או נמצא בסימן שאלה ואין לו פתרון.
היצירה "עזרת נשים" נולדה מתוך הזכרון הזה והחיבור שלו לתפילת "המפיל שינה על עייני" ו"ברכות השחר" ומתוך ההבנה שגם לחלוק את אלו בקבוצה תומכת, נותן מענה לסימני השאלה.
התגלית, שגם בתפילות שקיימות ביהדות, מעוגן הפחד הזה לשמו נוצרו תפילות אלו והצורך להגיד חלק מהן ברשות היחיד וחלק מהן בקבוצה, יצרה את הקשר לטקסט שבתפילה
"...ברוך המפיל חבלי שינה על עייני ותנומה על עפעפיי..."
"גרטל"
כוראוגרפיה רונן ותמי יצחקי
רקדניות: קרן נוטיק, עדי חנן, חן שילת * מוסיקה: עמנואל ויצטום, יהודית מזרחי, נינה סימון, פ.א. צ'ייקובסקי * עיצוב פסקול: עמנואל ויצטום * תלבושות: דנה פלמון
 "הַשָּׁמַיִם שָׁמַיִם, לַיהוָה;  וְהָאָרֶץ, נָתַן לִבְנֵי-אָדָם" (תהילים קטו, טז)
 מה הקשר בין "אגם הברבורים" ל"תהילים"? מאיפה ולאן מתכוונים שוב ושוב בכל יום? האם תצליח הרוח להתנשא אל על? ומה יהא על הגוף?
שיחה בין עולמות תחתונים לעולמות עליונים.
"33 חרוזים"
כוראוגרפיה: רונית זיו
משתתפים:בני אלדר, סופי קרנץ, רונית זיו וסטפן פרי * מוסיקה: די.ג'י. סטפן פרי
רק מאינטואיציה, רק להסתכל, אולי להקשיב לנשימה, לזכור לבדוק דופק, להמשיך ביחד, להמשיך ביחד, למחוק מה שמכווץ להיאחז בקשר עין, במבט פנימה, בגוף, לנוע , שוב מהאינטואיציה, לספור עד עשר ואז,  לקפוץ, ליפול, לרוץ , לצעוק, לא זו לא תפילה אולי בעצם כן