כל המידע על רטרוספקטיבה לסרטי טרנס מאליק

סרטיו של טרנס מאליק מתאפיינים בצילומי טבע ונוף מרהיבים והוא מקפיד על התייחסות אוביקטיבית ולא שיפוטית לגיבורי הסרטים, על אף שחלק ממעשיהם לא משתלבים עם הנורמות החברתיות...

5 באוקטובר - עולם החדש
תחילת המאה ה-17. ספינות של מתיישבים אנגלים יוצאות לכבוש את יבשת אמריקה, המכונה "העולם החדש". ג'ון סמית', ימאי הרפתקן, נקלע למצב רגיש אחרי שנסיכה אינדיאנית מצילה את חייו ומתאהבת בו, והוא נאלץ לבחור בין מימוש האהבה לנאמנותו לחבריו. עיבוד יפהפה, המבוסס על יומניו של סמית', למיתוס האמריקאי על הנסיכה פוקהונטס, השם דגש על זרם התודעה של הגיבורים ועל הקשר שבין אהבה, געגועים וזיכרון.

15 באוקטובר - שביל הזעם
סרט מסע שקט ומופנם המתהדר במשחק מעולה של צמד כוכביו הצעירים והמבטיחים דאז (סיסי ספייסק ומרטין שין), בקריינות לירית ובצילום יפהפה המשלב בין נופים מדהימים לתקריבים של גיבוריו. הסרט עוקב אחר מסע ההרג של פועל ניקיון המעריץ את ג'יימס דין ושל נערה תמימה שנשבתה בקסמיו. השניים נמלטים אחרי שרצחו את אביה, שלא אישר את יחסיהם.

17 באוקטובר – ימים ברקיע - עם הרצאה מפי אושרה שוורץ
ארה"ב, ימי השפל הכלכלי. פושע קטן ויפה תואר, אחותו הילדה הנוגה ואהובתו המתחזה לאחותו עוזבים את שיקגו ועולים לרכבת במסע אחר עתיד טוב יותר וארוחה חמה. הם מוצאים את יעדם בחווה המנוהלת על ידי גבר חולני המתאהב באהובתו של הפושע, ואשר מאמין בתמימותו שיבוא יום והיא תחזיר לו אהבה. דרמה רומנטית עצובה ויפה עד כאב. על הצילום המרהיב חתום הצלם הנודע נסטור אלמנדרוס.
תורגם בלעדית בעבור סינמטק הרצליה.

29 באוקטובר- הקו האדום
בשנת 1943 נשלחה דיביזיה אמריקאית לאי גוואדלקנל כדי להתיש את הכוחות היפניים ולסייע להכריע את מלחמת העולם השנייה. על-פי ספרו של ג'יימס ג'ונס ("מעתה ועד עולם"), שתיאר את קורותיהם של חיילים מבוהלים, מפקד תאב תהילה וחייל עריק שמצא את גן העדן בחברת הילידים התמימים, ביים טרנס מאליק יצירת מופת שבמרכזה העימות בין שבריריותם של הגוף והנפש האנושיים לעוצמתו האדירה של הטבע.