כל המידע על פסטיבל צלילים במדבר 2011

היום הפותח את הפסטיבל הוא יום צעיר, המשלב את להקות קולולוש, הדג נחש והגרובטרון עם מופעים סימפוניים, שמרכזם תזמורת המהפכה , תזמורת סימפונית שנגניה ומעבדיה כולם בני הדור הצעיר. מחשבה רבה הקדשנו ליום זה, שהוא פורץ דרך מבחינתנו, ומביא עימו אמירה חדשה של שילוב בין הרוק, הפאנק, ההיפהופ, הג'אז, האתני, הראפ והקלאסי.
היום השני של הפסטיבל מוקדש לחברה הישראלית, שעברה אירועים דרמתיים בשנה החולפת. המאבק לצדק חברתי ושחרורו של גלעד שליט היוו השראה לתכנונו של היום הזה, שיש בו מגוון רחב של מופעים ואף רב-שיח, השוזר את התרבות והאמנות בתהליכים שעוברים על החברה שלנו. ביום זה יתארחו אצלנו הרכבים ואמנים מן השורה הראשונה: התזמורת הקאמרית הישראלית, אנסמבל 'מיתר', המנצח רועי אזולאי, היוצרים הצעירים מתי קובלר ותומר הדדי, כולם בני דורו של גלעד שליט, מחווה לאהוד מנור, בהשתתפות עפרה פוקס – רעייתו וידי מנור - בנו, יחד עם אנסמבל 'קווינטה' , וכמובן הזמר, הפסנתרן והיוצר שלמה גרוניך אשר חוגג אצלנו מלאת 40 שנה לצאת תקליטו הראשון.
זוהי כבר מסורת בפסטיבל שלנו שביומו השלישי של הפסטיבל, הוא יום שבת, יוקדש כל הבוקר לאירועים המותאמים למשפחות המגיעות לאזור רמת-הנגב, ומבקשות לשלב את אירועי הפסטיבל בביקורן באזור. מופעים לכל המשפחה, אירועים של זמר עברי תוכננו ביום זה במיוחד עבורן. תזמורת הבמה הישראלית עם המנצחים טליה אילן ושמואל אלבז, תזמורת הסינפונייטה הישראלית באר-שבע ומנצחה דורון סלומון, הזמרים אפרת גוש וסי היימן, עפר כלף ואבי פרץ, השחקנים הגר ריש וודני ארליך, וכמובן המלחין נחום היימן, נחצ'ה, חתן פרס ישראל, אורח הכבוד של היום הזה.
היום הרביעי והאחרון של הפסטיבל יארח שני אירועים יוצאי דופן, בהם נפתח הפסטיבל שלנו אל העולם. תזמורת המוסיקה העממית מבואנוס איירס, ארגנטינה ומנצחה אלחנדרו איגלסיאס, והתזמורת הסימפונית הצעירה ירושלים-ויימאר, מנצחה אלכסנדר מרצין והכנר הוירטואוז רועי שילוח יחתמו את אירועי הפסטיבל באיכות ביצוע ובאמירה אמנותית ההופכות את הפסטיבל הארבעה עשר של 'צלילים במדבר' לפסטיבל בינלאומי של ממש.