כל המידע על פסטיבל הג'אז תל אביב 2012

רביעיית מרי סטולינגס (ארצות הברית-ישראל) Remember Love - זמרת הג'אז  הותיקה, הנחשבת לאחת הזמרות הטובות בעולם בבכרוה בישראל.
יובל כהן ויונתן אבישי "Art Of The Duo" - דיאלוג סקסופון סופרן - פסנתר מוזיקלי  - הפקה מיוחדת לפסטיבל. יובל כהן  - סקסופון, יהונתן אבישי -  פסנתר.
שלישיית הנרי גריימס (ארצות הברית)  "Opus de Life" - הנרי גריימס. גריימס, אחד הבסיסטים החשובים בהיסטוריה של הג'אז, נעלם באופן מסתורי בסוף שנות השישים.   
שלישיית  באטיסט טרוטיניון (צרפת) -  "ג'אז מהגדה השמאלית בפאריס"
הסקסופוניסט דויד אל-מלאק  פוגש  את שלישיית באטיסט טרוטיניון (צרפת) מוזיקה מן המקורות - חיבור של ג'אז צרפתי מודרני עם שורשים  יהודיים עתיקים בבכורה בישראל. במוזיקה של אל-מאלק  נמצא שילוב מהמם ונדיר של וירטואוזיות מלווה ברגש, באקלקטיות, במוסיקליות ובהרמוניה ועל עבודתו ניכרת ההשפעה הבולטת של המוזיקה הקלאסית ושל המוזיקה היהודית-אנדלוסית.
חמישיית עומר אביטל בהשתתפות: אלי דג'יברי, אבישי כהן, עומר קלין וג'ף בלארד (ישראל-ארצות הברית) "Asking No Permission" - עומר אביטל הכניס מימד חדש לורסטיליות ונוגע בכול מכל במוזיקה שלו.
קובי ישראלית ואורן מרשל "יצירה לאייפון, אקורדיון וטובה" - מוזיקה מתגרה, משתלחת וחדשנית מבית היוצר של ג'ון זורן.
"מזרח תיכון חדש" - נסיכי הג'אז הישראלי במחווה למוזיקה הים תיכונית. אורח מיוחד: יהודה קיסר, זמר אורח: רביד כחלני.
שישיית עמית פרידמן ורביעיית כלי מיתר "Sunrise" - ג'אז ישראלי מקורי בחיבור למוזיקה קלאסית. הסקסופוניסט עמית פרידמן, מהשמות המובילים של הדור הצעיר, מעלה מופע ייחודי ומשיק את אלבום הבכורה שלו: "Sunrise", לשישיית עמית פרידמן שמנגנת יחד כבר מספר שנים,
רביעיית האורגן של ווין אסקופרי (ארצות הברית) Uptown - וויין אסקופרי מהסקסופוניסטים המבוקשים בניו-יורק מגיע לפסטיבל עם הסול והגרוב של רביעיית אורגן האמונד בבכורה בישראל.     
"Dida" שלישיית הגיטריסטית והזמרת דידה פלד, נציגת הדור הצעיר של מוזיקאי הג'אז הישראלים בניו יורק, מארחת את שלומי שבן.
אבישי כהן, החצוצרן הבינלאומי ,בשיתוף עם הפסנתרן יונתן אבישי והמתופף ג׳ף בלארד. נגן החצוצרה המרתק  אבישי כהן נחשב לאחד מהחצוצרנים המובילים, אלבומו האחרון של כהן, introducing Triveni, זכה לשבחים, רבים ונכלל ברשימת עשרת התקליטים הטובים ביותר של 2011 במגזין downbeat היוקרתי.
נורית גלרון "מג'אז ועד עכשיו" - גלרון חוזרת לג'אז עם הרכב טריו קטן ומבטיח בניהולו המוזיקלי של גיא וינגרטן . .
שביעיית רוני קיובר (ארצות הברית - ישראל)  "The Hippest Cat" - אגדת הבריטון סקסופון רוני קיובר ושביעייתו מנגנים את המוזיקה האלמותית של הוראס סילבר בבכורה בישראל. הרכב שביעייה – אול סטארז ישראלי
"צוענים גנבו לי את הלילה" - דורי בן זאב ושלישיית סווינג דה ג'יטאן במפגש ייחודי בין הג'אז הצועני לשיריו האהובים של דורי בן זאב - מפגש מוזיקלי בניחוח צועני בגוונים מלהיבים. במופע יבוצעו  להיטיו של דורי בן זאב: "לאה", "גנבים", "למון טרי – Lemon Tree" ,"סוף שבוע בכפר" ועוד
הג'אז של מערב אפריקה (ארצות הברית- מאלי - ישראל) "Wake Up Africa!" - שמיניית נגנים המשלבת את המקצבים האפריקנים המסורתיים ואת הגרוב השורשי עם ג'אז בהפקה מיוחדת לפסטיבל.      ישי jazz  הפנינג ברחבת הסינמטק - בנוסף ביום שישי בצהרים יתקיים הפנינג עם בירה צוננת, אוירה קסומה ומוזיקה טובה.