כל המידע על שבוע שמירת הטבע והמורשת- פרחים מוגנים

ביום שישי, ה-9/3/12, ייפתחו לקהל הרחב, ללא תשלום, 22 אתרים והציבור מוזמן ליום של פעילויות וסיורים ללא תשלום - רשות הטבע והגנים מזמינה את כולם לטייל, ליהנות וללמוד על העשיית המרובה והמבורכת של הפקחים, המדענים, אנשי החינוך והמומחים של הרשות.

במהלך שבוע שמירת הטבע והמורשת 2012 יתקיימו טיולים הדרכות ופעילויות לכל המשפחה, במטרה לקרב את הציבור לטבע. "כי מי שמכיר ואוהב טבע – גם שומר עליו". בנוסף, יתקיימו בהמשך השבוע אירועים מיוחדים, טיולים וסיורים בעקבות צמחים בסכנת הכחדה, חיות הבר של ישראל וההיסטוריה של ארץ ישראל, מתוך כוונה לעורר מודעות לאתגרי שמירת הטבע, הנוף והמורשת בישראל.

שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים: "הפריחה המדהימה שנמצאת כעת בעיצומה היא לא מובנת מאליה: צמחים רבים נמצאים בסכנת הכחדה ורשות הטבע והגנים פועלת רבות על מנת להצילם, בין היתר באמצעות העתקות צמחים מאזורים העומדים בפני פיתוח אל שטחים מוגנים, הקמת גני מקלט לצמחים ועוד פרויקטים. במהלך שבוע שמירת הטבע והמורשת אנו מזמינים את הקהילה לחוות שותפות ואחריות לגורל הטבע בישראל, מתוך כוונה לעורר מודעות לנושאי שמירת טבע, מורשת, נוף ומים, כדי שגם הדורות הבאים יוכלו ליהנות מצמחי הבר ומאוצרות הטבע הסובבים אותנו, ויפעלו למען שמירתם במהלך כל השנה. השבוע מאפשר לנו לחשוף ולו קצה קרחון של עשייה שמתבצעת ברשות הטבע והגנים מידי יום ביומו. השנה החלטנו לערוך את השבוע במתכונת חדשה אשר שמה דגש על פעילויות חווייתיות וערכיות לקהל הרחב, המאפשרות לקחת חלק בפעילות השוטפת שמקיימת רשות הטבע והגנים בנושאי שמירת הטבע, ואני מזמין את כל הציבור להגיע ביום שישי לאחד מ-22 האתרים שייפתחו ללא תשלום ולהשתתף באחת הפעילויות או הסיורים המיוחדים".

רשימת האתרים שייפתחו ללא עלות: מבצר נמרוד, נחל שניר, תל דן, חורשת טל, נחל עיון, גמלא, משושים, הארבל, חמת טבריה, ציפורי, עין אפק, נחל תנינים, מקורות הירקון, עין חמד, בית גוברין, אשקלון, השומרוני הטוב, הרודיון, עינות צוקים, תל ערד, עבדת וחי-בר יטבתה.