כל המידע על מפגש אומנות שימושית ונשית

על היוצרות

דורית קניאגין: אמנית רב תחומית ופעילת איכות סביבה בחוף הכרמל

בעבר עסקה במחקר בתחום מדעי החיים, כיום ציירת ופסלת בעיסת נייר. בעבודתה שולטים צבעים עזים ושמחים ומוטיבים מעולם הטבע, תרבויות עולם והסביבה התאית. דורית שותפה פעילה במאבקים סביבתיים של עמותת כחול וירוק בחוף הכרמל שהבולטים בהם הם המאבק למען אוויר נקי בעתלית, המאבק להצלת רכס הכורכר בעתלית והמאבק להצלת חופי הכרמל.

דפנה ארגמן: אישה שמחה, יוצרת ומרפאה בצבע, קול, תנועה ומילה

מזה 24 שנים מתגוררת בעתלית, בין אנשים מקסימים ורחש הים. אוהבת להשתעשע בצבע ובציוריה משתמשת בעיקר בקרעי עיתונים ובצבעי שמן כביטוי לחושניות והתשוקה לחיים. הציורים שלה מופשטים ובחלק גדול מהם באים לידי ביטוי נופים או פיסות חיים. העניין הרב של דפנה באיכות הסביבה ובים הביא אותה למחזר וליצור על שקיות נייר, תקליטים ישנים וכל מיני מתנות שנשטפו מהים והתוצאה מיוחדת, מרגשת ומפתיעה בעוצמתה.

ליאורה שפירא: גננת שיח ואומנית ויטראז'

מזה 30 שנה ליאורה עבדה כגננת טיפולית ניידת במועצה האזורית חוף הכרמל. עם פרישתה מהעבודה לפני כ4 שנים התמסרה לאומנות ובמיוחד לעולם הזכוכית, בו היא יוצרת בשיטות שונות ומגוונות כגון טיפאני ופיוזינג. קולקציית היצירות שלה כוללת, כלים לאירוח, מנורות מיוחדות, מראות מקושטות ואפילו תכשיטים וסיכות מהודרות והכל בצבעוניות רבה בהשראת הים, הטבע ואהבת העשייה עם ילדים שמלווה אותה לאורך כל חייה.

מינה בן-נון: נטורופתית ואומנית רב תחומית, המעבירה סדנאות בסטודיו פסטורלי בעתלית

מינה נטורופתית ובעלת קליניקה פעילה כמעט 20 שנה, עוסקת זה שנים רבות בציור ובפיסול בחומרים שונים כמו בטון, אבן וחמר. בשנים האחרונות החלה לפסל בעיסת נייר, חומר אשר נקרה על דרכה ומשמש לה השראה רבה. מינה מייצרת קולקציות מופלאות של עגילים, טבעות, תליונים, שעונים ותכשיטים,  והסטודיו שלה בעתלית הפך למקום יצירה בנייר ממוחזר שבו היא גם מעבירה  סדנאות למבוגרים, ולבעלי צרכים מיוחדים.

מסלולי טיול קסומים בסביבתנו:

1. טיול על חוף הים מהגייזר בנווה ים ועד לשמורת חוף הבונים: מסלול קסום שמתחיל בחוף נווה ים הצמוד לשכונת נווה הפרחים בעתלית. נכנסים לחוף נווה ים ומיד פונים צפונה על החול לכוון פארק המים. שם תגלו לגונה רדודה שאפשר להשתכשך בה עם הילדים ומעברה על חצי האי הגדול והטרשי, גייזרים של מי ים שמתיזים לפי קצב הגלים. כדי לראות מקרוב את הגייזר החופי שפורץ כל 5-6 שניות, יש לעלות על גשר הבטון שבהמשך, המאפשר עליה אל האי מבלי להירטב.

מחוף נווה ים המשיכו לטייל לאורך רצועת החוף לכיוון דרום ותוך קילומטרים ספורים תגיעו לסירה הטרופה בחוף הבונים ובהמשך לשמורת חוף הבונים. בדרך תפגשו בצד הים גבעות כורכר פורחות, איי צדפים, טבלאות גידוד עשירות בבעלי חיים ואיים קטנים. על החול תוכלו להבחין בסרטנים מתרוצצים ומשמאלכם דיונות חול שהילדים ייהנו לטפס עליהן ולגלוש מטה. לא חייבים להגיע עד חוף הבונים, אפשר לצעוד ולחזור כשמתעייפים.

לסרטון מרתק: http://addyourpoint.com/view_point.php?id=5806009

2. שביל הרכס בעתלית:  מסלול טיול ייחודי על רכס הכורכר של עתלית לזכרו של סרן שרון אלמקיאס ז"ל, בן עתלית שנפל בלבנון. המסלול למשפחות מתחיל בגן שרון שברחוב אמת המים בעתלית ומסתיים בחצר משמר קטנה, מערבית לשכונת יפה נוף. את המסלול, כולל מפות והסברים מפורטים, על העתיקות, הטבע, המורשת והנוף שתפגשו בדרך.

3. שמורת חורבת קרתא: מסלול מעגלי ונוח המתחיל מחורשת לימור שבכניסה לעתלית ולמעשה חותם את מסלול שביל הרכס השלם. במקום שרידים מרשימים של מצודה צלבנית, חציבות רבות בסלעים שבסביבה, פריחה האופיינית לרכס הכורכר ותצפית משגעת לכיוון מבצר עתלית והים. הילדים יאהבו במיוחד את מערות הקבורה שנמצאות דרומית למצודה.