כל המידע על הפנינג משפחה יוצרת

בגלריית "מראה במדבר" של האמנים אלון ואביטל אהרוני יתקיימו שלל סדנאות בתחומים מגוונים: בניית טאבונים וספסלים מחומרים ממוחזרים, פסלי אדמה, כובעים משוגעים, סדנת מנדלות עם האמנית איילה אושפיז, סדנת משחק אפריקאי עם השחקן בועז פינקוביץ', סדנאות צ'י קונג בזריחה ובשקיעה ועוד.

בסטודיו חלישל התכשיטנית חלי כהן, ניתן יהיה להביא כלי מהבית ולעטר אותו בפסיפס זכוכית; כמו כן תתארח הבובנאית אביטל שבתאי לסדנא של בניית ערכת בובות אצבע מלבד. לאורך כל היום ניתן יהיה לצפות באמנית בעבודה.

בסטודיו מעיין היצירהתתקיים סדרה של סדנאות יצירה מחמר קל – חומר חדש שאינו מצריך שריפה בתנור. ניתן יהיה ליצור בובות, שלט לדלת ומובייל משפחתי.

במוזיאון הזכוכיתיתקיימו סדנאות יצירה בזכוכית, וכן סיורים מודרכים ומפגשי אמן.

במוזיאון הבובותתיפתח תערוכה חדשה של פסלי בובות, ויתקיימו סיורים מודרכים כל שעה עגולה. ניתן יהיה לבקר בסטודיו של התכשיטנית ללי לזן; לראות את הציירת נורה קובו בעבודתה; לבקר במשכן לאמנות של דורית יעקובי – האישה של אלף הקולות; ולטעום יין משובח ביקב אסיף.

כמו כן: שביל ישראל עובר בערד. העיר מהווה נקודת מעבר בין הנוף הירוק של מרכז הארץ וחבל יתיר לנוף הפראי והמאתגר של המדבר. בערד המספר הגדול ביותר של 'מלאכי שביל' –  משפחות מארחות למטיילים. במהלך ההפנינג תהיה למשפחות הזדמנות לקחת חלק פעיל בבניית מפת ענק של שביל ישראל מפסיפס, שתוצב בעתיד ב"פנית השביליסטים" בפארק הצפוני בעיר, המקום הראשון אליו מגיעים מטיילי שביל ישראל בהגעתם לערד.

במקביל יתקיימו פעילויות והפעלות למטיילים באתר תל ערד בימי החג, וכן חזיון אור קולי באתר מצדה מערב.