כל המידע על יורדים מההר

במהלך חול המועד פסח, מועדון "אמני ההר" יתארח במתחם התחנה שבתל אביב בין התאריכים:8-11.4.2012. 

 
אמני ההר, אשר חיים ויוצרים ביישובים הכפריים, הטובלים בטבע הפראי של אזור ההר, לאורך הדרך לירושלים, מגיעים 
לביקור במתחם התחנה שבתל אביב ובאים להיחשף גם בפני תושבי המרכז.
הרכב חברי המועדון מגוון ביותר וכולל: תכשיטנים, ציירים, אומני פסיפס וקדרים, חרשי עץ, אבן, אש וברזל, ואומני במה 
העוסקים בתיאטרון, שירה וסיפור.
 
מי שיזמה את רעיון מועדון "אמני ההר" היא יעל בדיחי, זמרת אשר מתגוררת בנטף ומופיעה בביתה ובכל רחבי הארץ.
בדיחי נחשפה למספר כישרונות נוספים הנמצאים באזורה והחליטה להיפגש ולבדוק כל סטודיו ואמן באופן אישי וכעבור חצי שנה כבר הצליחה להפיק אירוע אומנותי מרשים ביותר שכלל מופעי תרבות ותערוכה שנמשכה בהצלחה רבה כמעט חודש.
 
במסגרת האירוע האמנתי הרחב שיתקיים בחוה"מ, בין הימים ראשון- רביעי (8-11.4.2012), יוצגו במתחם המיוחד של התחנה עבודות טבעיות מעץ וברזל בניחוח קדום, עבודות מגוונות בעץ, קדרות, צילומים, תכשיטים, כלי נוי וכלים שימושיים, שנעים לקבל מתנה וכיף להעניק למי שאוהבים. בנוסף יימכרו גם אהילים מיוחדים, ציורי שמן על בד וקולאז'ים בעלי עושר צבעוני.
לצד דוכני האמנות יתקיימו להנאת המבקרים מספר מופעים בחינם של מספרי סיפורים, אמני במה ורחוב, להקות ג'אז ומוסיקת עולם, רקדני מחול אתני, תיאטרון בובות למבוגרים ועוד... 
 
בין האמנים ישנה חלוקה של תפקידים וכמו בקיבוץ של פעם כל אחד לוקח על עצמו תפקיד כדי שהאירוע יופק באופן מיטבי. חברי המועדון פועלים במסגרת התנדבותית אשר לה שלושה עקרונות עיקריים : קירוב הקהל לאומנות, מעורבות חברתית בתוך הקהילה והעצמת חברי הקבוצה תוך ערבות הדדית.
 
נאמנים לאמנה ולעקרונותיהם, החליטו אמני ההר לתרום מעשר מכל הכנסותיהם באירוע במתחם התחנה לפרויקט ה"גילגולון" של עמותת אתגרים. ה"גילגולון" הוא כסא גלגלים מיוחד בעל גלגל אחד המהווה שילוב בין ריקשה למריצה ומאפשר לנכים קשים לטייל בחיק הטבע, לטפס על טרסות ולהתגלגל במדרון, במקומות חסרי נגישות לחלוטין. את הפרויקט יזמו הוריו של סגן גיל בדיחי שנפל בקרב לפני עשר שנים, כמפעל הנצחה, ועמותת אתגרים היא מפעילת הפרויקט.