כל המידע על פסטיבל דוקאביב 2012

לבד מהקרנות סרטים באולמות ברחבי תל אביב, יתקיימו מספר הקרנות פתוחות לקהל הרחב, במתחם נמל תל אביב:

יום ה' ה-3.5- הסרט שיפתח את פסטיבל דוק אביב ה-14, הוא סרטו המדובר "Never Sorry", של האמן הסיני המפורסם Ai Weiwei. איי וויי-וויי נחשב כיום כאחד מחשובי האמנים הפועלים בזירה הבינלאומית. אומנם עבודות האמנות הפרובוקטיביות שלו, התבטאויותיו החופשיות, הביקורתיות ומלאות ההומור שלו הקנו לו קהל אוהדים נאמן בסין וברחבי העולם. אך תביעתו לדמוקרטיזציה בסין לא התקבלה בברכה בעיני השלטונות בארצו. לאחר שבשנה שעברה אולץ לשהות במעצר בית ממושך, גברה תשומת הלב סביבו והולידה קמפיין בינלאומי למענו. הסרט, זוכה ציון לשבח מטעם חבר השופטים בפסטיבל סאנדאנס, משרטט דיוקן של אמן רב מעוף ושל מהפכן בעל חשיבה מקורית, המטשטש את הגבולות בין אקטיביזם לאמנות ומתמודד באומץ מעורר השראה כנגד הניסיון להצר את צעדיו.

ביום א' ה-6.5 בשעה 20:00 תערך ברחבת הדק הצפוני של נמל תל-אביב הקרנת בכורה לסרט מארלי של הבמאי עטור הפרסים קווין מקדונלד ('החיים ביום אחד', 'יום אחד בספטמבר').

יום ב' ה-7.5 בשעה 20:00, יוקרן סרטו של ג'ו ברינגר, "פול סיימון - תחת שמי אפריקה". בסרט מתואר את האיחוד של פול סיימון עם המוזיקאים הדרום-אפריקאים שהשתתפו ביצירת אלבומו "גרייסלנד".

ביום ג', ה-8.5 בשעה 20:00, תערך ברחבת הדק הצפוני של נמל תל-אביב הקרנת בכורה לסרטו של מיכאל רפפורט, " "BEATS, RHYMES & LIFE: THE TRAVELS OF A TRIBE CALLED QUES'. הסרט מגולל את סיפורם של קיו-טיפ, פייפ-דוג ועלי שאהיד מוחמד היוצרים של אחד מההרכבים המשפיעים ופורצי הדרך בהיסטוריה של ההיפ-הופ. הסרט משחזר את סיפורה של הלהקה וחושף את הקרעים הפנימיים שהובילו לפירוקה המפתיע ב-1998.

יום ד' ה-9.5 בשעה 19:30 ייערך בנמל טקס חלוקת פרסי דוקאביב 2012.

ביום ד' ה-9.5 בשעה 21:00, יוקרן סרטו של דיווס גוגנהיים ("אמת מטרידה"), U2 - מהשמיים ומטה "From the Sky Down", המתאר, לרגל 20 שנה ליציאת "אכטונג בייבי", את ההליך היצירה העומד מאחורי אלבומה החלוצי של הלהקה.

מלבד הסרטים שיוקרנו ברחבת הקולנוע שהוקם במיוחד על הדק, ביום ה' ה-10.5 בשעה 20:30 יתקיים אירוע הקרנת הבכורה וההכרזה על הזוכים ב- דוקו צ'אלנג' 2012, תחרות ליצירת סרטים דוקומנטריים ב-5 ימים. הדוקו-צ'אלנג', המתקיים בישראל זו השנה הרביעית, מאגד לתחרות מרתקת כ12-15 צוותים של יוצרי סרטים, האמורים ליצור תוך 5 ימים בלבד סרט דוקומנטרי באורך 4-7 דקות, תחת הנושא שנבחר השנה "גוף זר".