כל המידע על קאמפ קימאמה - הסוסים כבר מחכים!

בקיבוץ עמיר שבגליל העליון, על שפת נהר הירדן, פותחת “קאמפ קימאמה” מסלול ייחודי שנוצר עבור אותם ילדים ובני נוער שאוהבים טבע, רכיבה על סוסים, טיולים, חיות ואקולוגיה - "קימאמה סוסים וטבע". מחנה קיץ ייחודי, אליו נוהרים ילדים ובני נוער מישראל והעולם, לקיץ בלתי נשכח. כבר הבטחתם לילדים שלך מקום?

הקיץ מתקרב ואיתו מגיעה השאלה – איך הופכים את חודשי הקיץ המתישים לזמן מרענן, מלמד ומעשיר? לקימאמה יש תשובה ירוקה לשאלה הזאת. אחרי 9 שנים שבהם הפכה קימאמה לשם נרדף למחנות קיץ איכותיים, בינלאומיים, בחוף מכמורת – נפתח מסלול נוסף וייחודי “קימאממה סוסים וטבע”. תכנית המסלול כוללת בין השאר קורס רכיבה על סוסים בסגנונות רכיבה שונים (לכל הרמות), התנסות בטיפול בסוסים, סדנאות צפרות בשיתוף עם אגמון החולה, טיולים במרחבי הגליל העליון, טיולי אופניים מאתגרים בשטח, למידה, התנסות וטיפול בחממה האקולוגית שבשטח המחנה, ראפטינג בנהר הירדן, למידה על בעלי חיים, סדנאות מיחזור, הכרת איזור הגליל באמצעות טיולים מאתגרים וניווטים באזור המחנה. כחלק מתפיסת מחנה הקיץ קמפ קימאמה שמה דגש מיוחד על פיתוח כישורים חברתיים והקניית מיומנויות ניהול ומנהיגות, באמצעות סדנאות ייעודיות ופעילות אתגרית בתנאי שטח המיועדות לילדים ובני נוער בעלי זיקה לטבע.

קימאמה. קשרים שמתחילים בקיץ - נמשכים כל החיים

מחנות הקיץ המבוקשים של קימאמה פתחו את שעריהם לפני 9 שנים. קבוצה של מדריכים ואנשי חינוך, שליחים שהדריכו במחנות קיץ בארה”ב – הבינו את חשיבותו העצומה של מחנה קיץ בינלאומי משותף – והקימו את קימאמה. זאת היתה ההתחלה. מאז הפך “קמפ קימאמה” למושג מוכר, אהוב ומבוקש, יצר רשת קשר חיה ותוססת של ילדים ובני נוער, ההולכת וגדלה, פעילה במשך כל השנה וליבה - בישראל. כיום קימאמה מפעילה בארץ מחנות קיץ לגילאי 6-17 אליהם מגיעים ילדים ובני נוער מלמעלה מ-40 מדינות שונות, ברחבי העולם. מחנות הקיץ מתנהלים בדומה למודל מחנות הקיץ (‘Summer Camps’) המוכרים בארה”ב. החלוקה לקבוצות במחנה והתאמת הפעילויות מתבצעת על פי גילאים וכוללת פעילויות מהנות, אתגר, יצירה ותכנים חינוכיים. כל הפעילויות במחנה מועברות, בו זמנית, בעברית ובאנגלית.

זה הזמן לפתוח בפני הילדים שלך - דרך חדשה. לקראת קיץ זה הושם דגש מיוחד על חיזוק המודעות האישית, העצמאות, יכולות המנהיגות והביטוי העצמי. במהלך המחנה נוצרים קשרי חברות אמיצים בין החניכים הישראלים ואלו המגיעים מחו”ל, קשרים שילוו את הילדים שלכם לאורך שנים.

איפה ישנים, מה אוכלים, למה מחכים כל השנה

הילדים שלכם יגורו עם חבריהם לקבוצה בחדרים ממוזגים, בין 3 ל-5 חניכים בחדר, עם שירותים ומקלחות צמודים. מתקיימת הקפדה על לינה נפרדת לבנות ולבנים. בקיבוץ עמיר, בו מתקיים המחנה, מגרשי ספורט ומגרשי משחקים המאפשרים פעילות ענפה של ספורט אתגרי, ספורט תחרותי וספורט נופש. הבמה המרכזית במחנה משמשת לקיום פעילויות ערב, מופעי מחול ומוסיקה, הצגות ואת קבלת השבת המסורתית בנוסח מחנות הקיץ של צפון אמריקה. בחדר האוכל של המחנה מוגשות בכל יום שלוש ארוחות מלאות, מזינות ועשירות ובנוסף, שתי ארוחות ביניים. השנה הוכן בעזרת מומחים תפריט חדש השם דגש על תזונה טעימה ומגוונת, מאוזנת ובריאה. במחנה נשמרים באדיקות כללי הבטיחות, הן בכל הנוגע לספורט ופעילות והן בהקפדה על שתייה וחשיפה לשמש. צוות רפואי מוסמך נמצא במחנה 24 שעות ביממה.

המדריכים של קימאמה. אין כאלה בעולם

צוות המדריכים המנוסה מורכב ברובו משליחים לשעבר מטעם הסוכנות היהודית במחנות קיץ בחו”ל, כולם בוגרים, בגילאי 21 ומעלה המגיעים אלינו מכל העולם. היחס של איש צוות לכל חמישה חניכים מבטיח תשומת לב מלאה לכל חניך. מערכת תומכת של פסיכולוגים, ואנשי חינוך מלווה את המחנה באופן צמוד.

אז מתי באים ואיך נרשמים

  • מחזור ראשון: 21-2 ביולי 2012, במשך 3 שבועות, למסיימי כיתות ו’-ט’
  • מחזור שני: 31-24 ביולי 2012, במשך שבוע, מסיימי כיתות א’-ו’

לפרטים נוספים - היכנסו לכאן >>