כל המידע על ''פותחים במה'' בבית ליסין

רשימת המחזות שיוקראו הפסטיבל:

"אי אמון"
מאת מיכל אהרוני. משל פוליטי סטירי. ערב השבעתו, מגלה אשתו של ראש הממשלה המיועד שהוא בוגד בה. המלחמה על לבו גולשת במהרה למלחמה על האג'נדה הפוליטית של המדינה. אהרוני היא בוגרת לימודי תיאטרון באוניברסיטת תל-אביב. מחזותיה הועלו בעבר בפסטיבל "פותחים במה" ובסדנת מחזאים ברויאל-קורט בלונדון. היא עיתונאית ופובליציסטית פעילה.

"חמישה עדים ועוד עד אחד"
מאת זמירה הייזנר. מקרה רצח נותר בלתי מוסבר בגלל התלבטותם של העדים אם למסור עדות ואיך לפרש אותה. משל פיוטי חריף, המבוסס על מקרה אמיתי. הייזנר היא במאית ומורה לתיאטרון.

"פיצוי"
מאת עומר תדמור. דרמת מתח. הורים מגלים שבנם המתבגר נסחט על-ידי חברו ללימודים. נסיונותיהם להתערב מסבכים את המשפחה במסכת מפותלת ואפלה של סודות ושקרים. תדמור הוא תסריטאי. מחזותיו הועלו בעבר בפסטיבל "פותחים במה".

"צמודי קרקע"
מאת אורית הראל. דרמה משפחתית פוליטית. התפרקותה של משפחה על רקע משבר ההתנתקות. הראל היא מחזאית צעירה מהמגזר החרדי.

"המשקפיים של עופר"
מאת ליאור ורוצלבסקי. מחזה לילדים. עופר נקרע בין ציפיות המורים ממנו לבין תשוקתו לספורט. משקפיים קסומים שמותאמים לעיניו משנים את חייו. ורוצלבסקי היא שחקנית צעירה, בוגרת בית-צבי. 

"ארץ זבת חלב ודבש"
מאת שגית סול. סיפור אהבה ותשוקה. צעירה ישראלית, בת למשפחה חרדית, מאוהבת בלוחם אצ"ל שאשתו נעדרת באירופה בתקופת השואה. סול היא שחקנית וסטנדאפיסטית ויוצרת תיאטרון לילדים. מחזותיה הועלו בעבר בפסטיבל "פותחים במה". 

"אי זוגי"
מאת תמר אוהב-ציון. קומדיה. זוגיות בעידן האינדיבידואליזם. אוהב-ציון היא מורה לתיאטרון, בוגרת לימודי תיאטרון בסמינר הקיבוצים. 

"גווץ'"
מאת ג'ני אלעזרי. קומדיה חברתית. עובדים מתבצרים במפעל נידח בצפון כדי למנוע את סגירתו. אלעזרי היא עיתונאית. מחזה שלה הועלה בעבר בפסטיבל "פותחים במה". 

"טרמינוס"
מאת רון גואטה. דרמה יצרית. משולש אוהבים נפתח מחדש ברגע הכי לא צפוי. גואטה העלה ממחזותיו בתיאטרון צוותא ובפסטיבל "פותחים במה". 

"חלום קוסטה ריקה"
מאת אדיבה גפן. קומדיה משפחתית. דודה אפרורית מחליטה להמריא לחיים חדשים ונועזים. גפן היא סופרת. מחזה שלה הועלה בעבר בפסטיבל "פותחים במה". 

"מסכה משפחתית"
מאת יפית לוי. משפחה שסוד אפל מעיב על זהותה. לוי היא בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב, שחקנית ומורה לתיאטרון. 

"הסעודה האחרונה של אשת חיל"
מאת יורי מור. משל עתידני. בחברה שבה אין מתים, משפחה מקבלת הוראה לחסל את אם המשפחה בהגיעה לגיל מאה. מור, יליד ברית-המועצות לשעבר, בוגר לימודי תיאטרון, כתב והעלה שם מחזות רבים. זהו מחזהו הראשון בעברית. 

"החקירה"
מאת לילך מרום. דרמת מתח. חקירה מסתורית מתגלה כשיחה מרגשת בין בת לאביה. מרום בוגרת לימודי משחק בארצות-הברית. שיחקה בסרטים שונים.

"VIP"
מאת טוביה ציפין. קומדיה. שחקן מזדקן מוכן לעשות הכל כדי להישאר בתמונה. ציפין כתב את "מי מכיר את עמוס חפר?", שהועלה ב"פותחים במה" ובהמשך ברפרטואר תיאטרון בית ליסין.

"המוגבלים"
מאת גור קורן. קומדיה. פושעים קטנים מגלים את הדרך לאנושיות באמצעות תיאטרון חובבים של אנשים עם מוגבלויות. קורן הוא שחקן פעיל, בוגר בית-צבי. מחזות מפרי עטו הועלו בתיאטרון תמונע ובתיאטרון גשר.