כל המידע על ספטמבר בגן המדע

כל יום, המדע שמאחורי "צלילי המוסיקה":
סיורים מודרכים - גן המדע שבמכון דוידסון מזמין את כולם לשמוע ולדעת, להבין ולגעת, במדע של מה שאנחנו שומעים – הצלילים. באמצעות מתקני הגן נלמד להכיר צלילים שונים ונבין מדוע הם נשמעים כפי שהם נשמעים. על סלעי הבזלת המוסיקליים ניתן להקיש ולשמוע קולות שונים. לצידם נמצא הקסלעפון, בו מורכבים קלידים בוהקים עשויים שיש. כל אחד מהקלידים מפיק צליל אחר ואפשר לנגן עליהם בדיוק כמו על אורגן. בעזרת מראות הקול ניתן ללחוש למרחקים. אלו לא מראות רגילות, לא ניתן לראות השתקפות של פנינו, אך ניתן לשמוע את הלחישה של החבר שנמצא ליד מראת הקול השנייה.
סדנאות והפעלות שונות - הילדים יוכלו לבנות כלים מוסיקליים שונים ולהבין כיצד הם פועלים. באודיטוריום ידגימו את יצירתם של צלילים שונים, וכיצד ניתן "לראות" צלילים, באמצעות חליל אש ועוד.

ובסופי שבוע, "חגיגת גן"!
בימי חמישי, בין השעות 16:00 - 18:00 גן המדע מזמין את כולם למסיבת גלידה מדעית. בהפעלה מיוחדת ובליווי מוסיקה קצבית, יוכלו הילדים להכין גלידה באופן מדעי. טעמים וטעימות לכל באי הגן.
בימי שבת האגדות יוצאות מהספר ומגיעות לגן המדע, בשעת סיפור מרתקת לכל המשפחה - "אגדה של מדע". כל שבת ב 11:00 בבוקר, ציפי המספרת וד"ר קובי לביא יחשפו את הסודות שמאחורי הסיפורים שכולנו מכירים. החודש נהנה מיצירותיהם הקלאסיות של האחים גרים, האנס כריסטיאן אנדרסן, אוסקר ויילד ופרנק באום.

החל מ-20/09, תערוכת "הולוגרמות רב-ממדיות בגן המדע" 
שנה חדשה, תערוכה חדשה. לכבוד ראש השנה גן המדע גאה להציג את תערוכת ההולוגרמות של שמעון המאירי. התערוכה תציג מעל 50 הולוגרמות בצבעים ובתנועה. האמן ומדריכי גן המדע ילוו את התערוכה בהסברים "על ההיסטוריה והפיסיקה של יצירת ההולוגרמה ואמנות ההולוגרמות". שמעון המאירי, עוסק בתחום הצילום שנים רבות ועבורו היוותה ההולוגרפיה (תורת הצילום הרב-מימדי) אמצעי למימוש רעיונות בממדים שונים. כמכחול ביד היוצר משתמש המאירי בלייזר ובעדשות שבמעבדה, ומרגיש בר מזל ליצור ולהתהלך בשבילי החלום. את אהבת הצילום שילב עם תחומי הפיסיקה, האופטיקה והאמנות והחל לעסוק בתחום שמשך אותו יותר מכל, עולמה הקסום של ההולוגרפיה. עבודותיו הייחודיות משלבות הולוגרמות מרהיבות, הנותנות נופך אחר ליצירות האמנות. התערוכה תוצג בגן בכל יום, החל מ-20/09.

שעות פתיחת הגן בחודש ספטמבר:
ימי ראשון עד רביעי : 10:00-17:00 
חמישי: 18:00- 10:00
שישי: 09:00-14:00
שבת: 10:00-17:00 
הגן יהיה סגור ב- 16-17 לספטמבר וב-30 לספטמבר.