כל המידע על פסטיבל 'ירון' - תיאטרון, ספרות ואמנות

ללוח ההצגות המלא, יש להכנס לאתר הפסטיבל.

הפסטיבל הינו פרי יוזמה משותפת של משפחת ירושלמי, תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, מוזיאון תל-אביב לאמנות, ועיריית תל אביב.

בפסטיבל, שיתקיים במשך 4 ימים יועלו 17 הצגות מבית היוצר של התיאטרון כאשר 2 מהן יועלו בבכורה ארצית:

"פרח הלב של ריקדינא" - אגדת מחול מקורית מותחת ומרגשת לגילאי 9-5. בשיתוף תיאטרון מחול ענבל. בימוי ומחזה – יאקי מחרז בהשתתפות: אפרת אביב ('ציפורלה'), בן פרי ('ציפורלה'), עומר זימרי, מעיין אשכנזי ורקדני להקת מחול ענבל.

"הרפתקה בחולות" – בהשראת הספר מאת איריס ארגמן ואלכס פז לגילאי 13-9.
מחזה: שלומית ארנון בר-לב וליאת פישמן לני בימוי: שלומית ארנון בר-לב
בהשתתפות: יעל איתן, טלי בן יוסף, אסתי קוסוביצקי/דינה לימון, ניב פטל/אורי אוריין, ציון אשכנזי, דני איסרליש, גיא הירש

הצגות נוספות שיועלו בפסטיבל: "גלי" – מחזמר חדש משיריו של אהוד מנור. "מחסן השטוזים של דתיה" הצגה מוסיקלית משעשעת מאת דתיה בן דור. "מרק כפתורים", סיפור עם חכם, מעלה קרחות המחזמר שהפך לקלאסיקה מאת אפרים סידון ובבימוי של ציפי פינס, "בגדי המלך החדשים" מאת אפרים סידון עפ"י הסיפור מאת אנדרסן. תיאטרון פצפון הצגת תיאטרון ייחודית לפעוטות, עלילות הנסיך ככה אגדה מקורית מצחיקה ומרגשת, אלאדין ומנורת הקסמים האגדה הקסומה מסיפורי אלף לילה ולילה, "ליצן החצר", ההצגה עטורת הפרסים בבימויו ובכיכובו של ישראל גוריון,הנעליים של אדון סימון, סיפור עם מרגש על ישן וחדש, "פצפונת ואנטון"- קלאסיקה מוסיקלית אהובה מאת אפרים סידון עפ"י אריך קסטנר, "פטר והזאב", הצגה מוסיקלית שזכתה בפרסים רבים ואף כיכבה בפסטיבלים בהודו ובסרביה., כמו כן יועלו 2 הצגות יחיד "דוד וגוליית", וההצגה עטורת הפרסים "מוצרט הקטן".
 ניהול אמנותי: גיל צרנוביץ.