כל המידע על מסע בין החלומות במוזיאון יפו לעתיקות

בתערוכה ייחשף לראשונה elmonstruodecoloresnotieneboca - פרויקט חלומות בינלאומי של "אספן החלומות" רוג'ר אומאר, במהלכו נדד ואסף עדויות של חלומות מילדים ברחבי העולם. עדויות אלה במסגרת התערוכה, נהפכו בידיהם של אמנים ומאיירים, אף הם ממדינות שונות, לעבודות המהוות פרשנויות ויזואליות של החלומות שנאספו.

בתערוכה גם ייחשף לראשונה סרט אנימציה מקורי בבימויה של נטע הולצר (אנימטורית בוואלס עם באשיר) ויואב רודה שיעסוק בחלומות של ילדים מהיבטים של מדע ופנטזיה, ושבעקבותיו גם יצא ספר ילדים חדש. הסרט עושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית שפיתחה חברת 2to3D שהופכת דו ממד לתלת מימד סטריאוסקופי בטכניקה חדשנית, שמקלה על התהליך עבור האנימטור. תהליך המחקר וכתיבת התכנים לתסריט הסרט ותוכן הספר נעשה בשיתוף עם ד"ר אבן רז, מומחה בחקר השינה והחלימה.

אירועים נוספים:

  • "מרתון אנימציית חלומות" - תערוכה קבוצתית של מיטב יוצרי האנימציה, בוגרי בצלאל, שנקר, ויצו חיפה, מנשר לאומנות ועוד.
  • מציירים חלומות - תערוכות ילדים קבוצתית ופרויקט אנימציה ייחודי, בשיתוף ערוץ לוגי ובתי ספר יסודיים.
  • "מתהליך חלימה ליצירה" - תערוכת איורים קבוצתית עם מיטב היוצרים, בשיתוף עם עמותת "וראייטי" ישראל.
  • מפגשי שיח וסדנאות לכל המשפחה.

הפרויקט יושק בתערוכה חווייתית ומעשירה לכל המשפחה במוזיאון יפו העתיקה (השוכן בבית "הסראיה אל-עתיקה" - בית הממשל העות'מאני הישן - מבנה ייחודי מבחינה ארכיטקטונית והיסטורית שנבנה בראשית המאה ה-18). "מסע בין החלומות" מעורר דיאלוג והתבוננות מחודשת על המושג "חלומות ומשאלות" ובוחן מאיזה "חומרים" עשויים החלומות שלנו ושל ילדנו. "מסע בין החלומות" מוציא אותנו כבוגרים לביקור במחוזות של זיכרונות ילדות, פנטזיה, תמימות ופשטות, מחבר אותנו להרבה רגעי קסם אותם אנו חווים לא רק עם עצמנו, אלא גם עם ילדנו. הפרויקט מזוהה עם ערכים חינוכיים וחברתיים, ויפעל בשיתוף "וראייטי" ישראל. חלק מהכנסות התערוכה יתרמו לילדי "וראייטי" ישראל.