כל המידע על 'מבטו של גאון' - תערוכת ענק של האמן סלבדור דאלי

השווי הכולל של היצירות בתערוכה עומד על למעלה מ 60 מיליון דולר, והיצירה היקרה ביותר בה, ציור ושמו : "משרתם של התלמידים באמאוס ""The servant of the Disciples at Emmaus", הוערכה בשווי של 2.4 מליון יורו. כל היצירות יגיעו לישראל תחת אבטחה קפדנית שלא נראתה כמותה בתערוכות קודמות בארץ, חלקן מהאוסף הפרטי של אוצר התערוכה, אנריקה סבאטר, וחלקן מאוספים פרטיים בעולם - מפריז ועד דרום אמריקה.

• התערוכה מונה יותר מ- 500 יצירות מתקופות חייו השונות של אחד האמנים המשפיעים ביותר במאה ה-20
• התערוכה תציג מגוון רחב של יצירות בטכניקות שונות שישקפו את כל שנות יצירתו של האמן הגאון.
• בתערוכה יוצגו גם יצירות של דאלי העוסקות בישראל, בציונות ובעלייה לארץ, בהיקף שלא נראה לפני כן בתערוכות קודמות ברחבי העולם.
• אוצר התערוכה הוא אנריקה סבאטר, מי שהיה עוזרו האישי וחברו הקרוב של דאלי במשך 13 שנים.
• במסגרת התערוכה תתקיים גם מכירה של חלק מהיצירות, מה שצפוי להביא לתערוכה גם אספנים בעלי שם מחו"ל המתענינים ביצירותיו של האמן. שווי היצירה היקרה ביותר שתוצע למכירה עומד על כ-2.4 מיליון יורו!
• שווי היצירות שיגיעו לארץ במסגרת התערוכה מוערך בלמעלה מ 60 מליון דולר!
• התערוכה תוצג במרכז הקונגרסים בחיפה במתחם שישתרע על פני 3500 מ"ר במהלך חג הפסח בין התאריכים: 22.3-6.4

סלבדור דאלי היה ועודנו אמן רווי ניגודים וסתירות פנימיות, שבצד מוחצנותו המופגנת נחשב למי שלקח עימו סודות רבים אל קברו ב 1989. ההזדמנות לחזות ביצירותיו המקוריות בתערוכת הענק שתוקדש לו מהווה פתח לקהל הישראלי להיכרות מחודשת עם מי שהשפעתו ניכרת כמעט בכל תחומי התרבות כיום, או כדבריו של דאלי עצמו, "להביט, זה לחשוב" - ואכן לא ניתן להתרשם מיצירתו מבלי להישאב למקום שכולו השראה, דמיון פרוע ויצירתיות.

הציבור כולו מוזמן לרכוש כרטיסים כבר במכירה המוקדמת, ולהבטיח מקום לתערוכה המדוברת ביותר בישראל לשנת 2013 - סלבדור דאלי מגיע אל מרכז הקונגרסים בחיפה, וכל המשפחה מוזמנת להינות מהחוויה!