כל המידע על יום העצמאות במוזיאון ישראל בירושלים

הקהל מוזמן לבקר ברחבי המוזיאון ובאולמות התצוגה. מרחבי המוזיאון ניבטים מכל עבר והפסלים בגן האמנות קורצים למרחוק. בולט ביותר הוא הפסל "אהבה" של האמן האמריקאי רוברט אינדיאנה ורבים מנצלים את סביבתו המוצלת למנוחה והשראה.

רוקדים ושרים עצמאות במוזיאון ישראל:

  • מימי קוגן תרקיד את הקהל ורקדני הורה אפרוחים יופיעו בריקודים ישראלים מקוריים בשלל תלבושות ברחבת היכל הספר.
  • ברחבת קראון תתקיים שירה בציבור עם חבורת הזמר "אבן ירושלמית". 
  • פעילויות אלו יתקיימו בין השעות 14:00-11:00
  • הכניסה למוזיאון ללא תשלום בשעות 21.00-10.00

הקהל מוזמן לצפות בתצוגות הקבע ובתערוכות:
אולמות הקבע פתוחים אף הם לציבור ובהם האולמות לאמנות יהודית, אולמות הארכיאולוגיה ואולמות לאמנויות. בביתן האימפרסיוניסטי תוכלו לחזות ביצירותיהם של גדולי האמנים במאה ה-20 ובביתן שיקמן מוצגת התערוכה "בזכות הקריאה – על ספרים ואנשים".

לתערוכת הורדוס יגבה מחיר סמלי – 20 ₪, כדי להקהל על הציבור ולשלוט על הסדר הטוב. כל מי שירכוש כרטיס יקבל שעה לביקור בתערוכה ועל ידי כך יתאפשר למספר הרב ביותר האפשרי לראות את התערוכה.

 תערוכת "הורדוס – מסעו האחרון של מלך יהודה"
תערוכה הראשונה בעולם המוקדשת למלך הורדוס, מהדמויות רבות הפנים, המרתקות והשנויות במחלוקת בהיסטוריה היהודית. בתערוכה ממצאים חדשים מארמנותיו של הורדוס, גדול הבנאים שידעה הארץ. שחזורים גדולי מידות מארמנותיו בהרודיון, ביריחו ובאתרים אחרים בארץ מופיעים בה וגולת הכותרת: קברו של הורדוס מההרודיון אשר חשף פרופ' אהוד נצר איש האוניברסיטה העברית בתום 40 שנות חיפוש. הממצאים בתערוכה מאירים באור חדש את ההשפעות הפוליטות, האדריכליות והאסטיות שהיו לשלטונו של הורדס. התערוכה מוקדשת לזכרו של פרופ' נצר אשר נפל אל מותו בשנת 2010 באתר שבו גילה את התגלית המרעישה.