כל המידע על פסטיבל האביב השנתי בכליל

"שיח" הוא בית-ספר ייחודי- מסגרת חינוכית אלטרנטיבית ברוח דיאלוגית. בית הספר הוקם בכליל, ופועל השנה בנתיב השיירה.
הפסטיבל מופק באהבה ובהתנדבות על-ידי קהילת הורי "שיח". כל הפרסים הנהדרים בהגרלה התקבלו בתרומה מבעלי עסקים, יוצרים, וחברים יקרים. כל הכנסות היריד יוקדשו להמשך פעילותו של "שיח", הנמצא בתהליך קבלת הכרה ממשרד החינוך.

בית ספר "שיח" - גישה חינוכית
"שיח" מושתת על ההבנה שחיים משמעותיים בעתיד דורשים חיים משמעותיים בהווה. הדרך הטובה ביותר לעזור למבוגר העתידי להיות אדם שלם היא לעזור לבן השבע להיות בן שבע באופן משמעותי.

"שיח" הוקם בכליל בשנת 2007, ופועל מאז כמסגרת צומחת לילדים מגיל 5 עד 14, תוך שהוא משרת משפחות וילדים מכל האזור. "שיח" הינו יוזמה של אנשי חינוך והורים (בהשראתו של דני לסרי – איש חינוך והוגה דעות) המבקשים לאפשר לילדיהם לגדול באווירה של שמחה, יצירה ואהבה מתוך כבוד לחייהם בהווה. זוהי מסגרת משפחתית השונה באופייה מבית הספר המוכר הן בצורתה החיצונית והן בדרכי פעולתה. יותר נכון להגדיר את המסגרת הזו כקהילה, משפחה מורחבת, כפר של ילדים, מקום שבו הילדים יכולים לחיות את חייהם השלמים, הנחווים סביב מוקדי העניין שלהם, בהתאם לאישיותם, ליכולתם ולבחירתם.

איך נראה היום שלנו ב"שיח"?
"הדבר הבולט ביותר בשיח הוא שמחת הילדות" כך אומרת מיכל המנהלת.
הילדים בשיח מחולקים ל-3 קבוצות גיל: החמציצים, החרובים והרימונים. את השם יש לבטא במילעיל, אחרת לא יבינו. מי שבא לביקור מוזמן לשבת במעגל ולהשתתף בהתכוונות – מפגש שמתקיים בבוקר בפתיחת היום, ובצהריים בסיום היום. בהתכוונות יש שיחות, וגם סיפורים ושירים.

במהלך היום יש סדנאות, לכל סדנה יום קבוע ומקום ידוע – למשל: מדעים, כתיבה יוצרת, אנגלית, חשבון ופיזיקה, אומנות לחימה, סדנת ארצות, גוף האדם, מחשבים ומוזיקה. בין הסדנאות ומסביבן, הילדים עובדים ביצירה בסטודיו, בונים בנגריה, משחקים בשולחן החול, ממציאים המצאות ויוצרים הצגות.