כל המידע על פסטיבל המשוררים ה-16 במטולה

בין האירועים המרכזיים שיתקיימו:
מופע המחווה המוסיקלי של הזמרת אתי אנקרי למשורר ר' יהודה הלוי. במופע לחנים מקוריים לשיריו של ר' יהודה הלוי. מופע מוסיקלי מרכזי נוסף יהיה "יציאה" – שלום חנוך עם משה לוי – הגשה אינטימית ומרגשת של הרפרטואר העשיר של שלום בליווי שותפו המוסיקלי משכבר הימים משה לוי שעל הקלידים. לקראת יום הולדתו ה -90 של בכיר משוררי ישראל, חיים גורי, יקיים הפסטיבל אירוע ובו יושמעו ויבוצעו בביצוע בכורה, על ידי ערן צור, חמי רודנר, ליאור שליק ורוני וגנר, שירים של גורי, שהולחנו או עובדו מחדש.

במסגרת הפסטיבל יוענק גם פרס "טבע" לשירה, היחיד מסוגו בארץ, בסך 20,000 ₪, למשורר/ת בתחילת דרכם, בתמיכתה האדיבה של חברת "טבע". מחווה נוספת יקדיש הפסטיבל לאברהם סוצקבר במלאות 100 שנה להולדתו. סוצקובר היה אשף לשון, וירטואוז שהפליא לשלב בין הומור אישי לרצינות הגותית, מגדולי משוררי היידיש, מהחשובים במשוררי העולם במאה העשרים וחתן פרס ישראל לספרות לשנת 1985.  מפגש מיוחד בפסטיבל שכותרתו היא "בתוך זה אתה נע, בתוך זה אתה חי" יוקדש למשורר מאיר ויזלטיר, חתן פרס ישראל לשירה, במלאות חמישה עשורים לפרסום ספרו הראשון "טיול באיונה" (1963).
תהלוכת חג הביכורים המסורתית במושבה מטולה.

אירועים נוספים שיתקיימו: שיחות אישיות בין שני משוררים, מפגשים בין משוררים מאסכולות שונות, מפגשים שבמרכזם חווית ההגירה, הגלות והרב תרבותיות, פאנל שירי ילדים, תיקון ליל שבועות עם המשורר בארי צימרמן, "לילה לבן" – מרתון סרטים על שירה