כל המידע על מהשדה לצלחת - פסטיבל האוכל החקלאי

הפסטיבל ייערך בשני סופי השבוע שבין 30/5/13 ועד 8/6/13. בין הפעילויות בפסטיבל:

השף רודד ממושב שרשרת יציע סדנאות בישול בביתו, בהן שולבו ירקות שמגדלים חקלאי המושב; ב"חצר של אורה" במושב כפר מימון ייערך סיור בבוסתן ובו 80 סוגי פירות אקזוטיים מהם נלמד להכין ריבות; בחצר ביתה של יונה, ב"חוויית יונה" במושב פדויים, תתקיים סדנה של קציר שיבולים באמצעות מגל, טחינה באבני ריחיים וגיבון גבינות ובסופה-ארוחה מעשה ידיה; את מטעמי המטבח הבדואי באזור יציגו במרכז ג'ו אלון, בחוויה ייחודית אשר תתחיל בסיור גששות ותסתיים בארוחת מטפונה עם תוספות מפנקות וקפה מריר; בחוות נעמ"א יהיו סדנאות גיבון, הגמעת טלאים ויריד אורגני לתוצרת המשק ובמרכז המבקרים של דבש יד מרדכי יתקיימו סדנאות בישול מתוקות והצצה לחיי הדבורים.

מסעדות האזור, מידס בברור חיל, פטגוניה באור הנר ולה פרובינציאל במושב גיאה יציעו בשני סופי השבוע של הפסטיבל מנות מיוחדות שהכינו עם חקלאי האזור ומתוצרתם. בשבת, 08.06 יתקיים שוק איכרים מקומי במתחם מוזיאון המים בקיבוץ ניר עם שיציע ממיטב תנובת האיזור : ירקות טריים, ריבות, גבינות, שמן זית ועוד. במקום תתקיים הצגת הילדים אליעזר והגזר –הכניסה חינם.

במסגרת הפסטיבל ניתן לפנות ישירות לכל אחד המקומות וליהנות ממסע מרתק של טעמים, או להצטרף לסיורים מודרכים "מהשדה לצלחת", אשר יובילו את המטיילים במסע של טבע וטעימות, וייצאו מידי שישי מצומת בית קמה וצומת יד מרדכי. בהרשמה מראש. מחיר מוזל ללנים באזור. באתר הפסטיבל ניתן למצוא פרטים מלאים אודות הפסטיבל, חוברת מתכונים על בסיס תנובת האזור שהופקה במיוחד לפסטיבל, אתרי לינה והרשמה ל'סיור מהשדה לצלחת'.