כל המידע על צבע טרי 6 – היריד לאמנות עכשווית, תל-אביב

בצבע טרי משתתפות גלריות האמנות המובילות בישראל, לכל אחת, חלל תצוגה עצמאי ביריד. בין עשרות אמני הגלריות נמנים האמנים הישראלים המובילים, לצד קולות חדשים. תצוגות הגלריות הן הנדבך החשוב והמרכזי במבנה היריד ובחווית המבקרים. 23 גלריות ישתתפו ביריד בשנתו השישית, חלקן יציגו תערוכות יחיד של אמנים מובילים, פרויקטים מיוחדים עבור היריד ופסלי חוץ גדולי מימדים. גלריות ותיקות לצד צעירות: אלון שגב, גבעון, גורדון, גורדון2, ג'ולי מ., זומר, זימאק, חזי כהן, טדסקי, מיקה, מרכז גוטסמן לתחריט, משרד בתל אביב, נגא, נלי אמן, עינגע, קונטמפוררי ביי גולקונדה, רו ארט, רוזנפלד, רוטשילד, ArtStation, אגריפס 12, בנימין, P8.

47 אמנים נבחרו להציג בחממת האמנים העצמאים של צבע טרי 6 מבין כאלף אמנים שהגישו את מועמדותם השנה. האמנים נבחרים ע"י ועדת קבלה מקצועית, שחבריה משתנים מדי שנה. עבור רבים מבין אמני החממה, שאינם מיוצגים ע"י גלריה, מקנה היריד הזדמנות ראשונה להיחשף ולהציג את עבודותיהם למכירה, במסגרת המעוררת עניין רב בקרב אוצרים, אספנים והקהל הרחב. חממת הווידיאו היא מסגרת תצוגה המוקדשת לעבודות וידיאו ארט של אמנים עצמאים. חמש עבודות נבחרו למסגרת זו השנה. כל העבודות ביריד מוצעות למכירה. מחירי העבודות של האמנים העצמאים בין 500 – 10,000₪, בתוספת מע"מ. מחיר העבודות ותנאי התשלום בגלריות נקבע על ידי כל גלריה. 

יריד עיצוב טרי 1 יתקיים במתחם אחד עם יריד האמנות העכשווית צבע טרי 6 ובמבנה נפרד אורחי הירידים יוכלו ליהנות משני הירידים בכרטיס אחד - יריד האמנות המוכר והוותיק, ויריד העיצוב החדש והמסקרן. במבנה העצמאי של יריד העיצוב, אשר יחלוק מתחם ופעילויות עם יריד האמנות, יוצגו פרויקטים נבחרים של מעצבים ישראלים מובילים, גלריות וחנויות עיצוב, לצד כישרונות חדשים ויצירתיים שהתקבלו לחממת העיצוב. היריד זכה לברכתם של מוסדות העיצוב המובילים בארץ, ובראשם מוזיאון העיצוב חולון ויקיים עימם שיתופי פעולה. שילוב כל הגורמים האלו יציע נקודת מבט עדכנית על עולם העיצוב העכשווי בישראל.

ביריד יוצגו פרויקטים מגוונים של מעצבים ישראלים מתחומי עיצוב שונים, גלריות וחנויות עיצוב מובילות, שהוצעו על ידם ונבחרו על ידי צוות האוצרות של היריד. פרויקטים אלו יציעו נקודת מבט עדכנית על עולם העיצוב הישראלי העכשווי: חנן דה לנגה, טל גור, יעקב קאופמן והצמד עמי דרך (1963-2012) ודב גנשרוא יציגו מעבודותיהם בחלל משותף; Talents יציג את קולקציות מעצביו, כפי שהוצגו לאחרונה במילאנו; גלריה פריסקופ תציג את סטודיו מג'נטה של רונן בבלי; RETRO-TLVתציג רהיטי וינטג' אירופאים; קסטיאל יציגו אוסף כלים של לפיד נעמן לצד עיצוביהם; אריק בן שמחון, שרית שני חי ודניאלה להבי יציגו פריטים חדשים; Monkey Business של עודד פרידלנד תציג פרויקט מיוחד; ו- SOHO, רשת חנויות למוצרים מעוצבים, תשיק את קולקציית כלי האוכל החדשה, HYBRIDE, של חברת העיצוב האיטלקית SELETTI. בנוסף, תציג הרשת מבחר של מוצרים מעוצבים ממותגים שונים מרחבי העולם. 

הגלויה הסודית – פרויקט למען הקהילה בצבע טרי: פרויקט הגלויה הסודית הוא הפרויקט החברתי המוביל של צבע טרי, המתקיים בשיתוף מחלקת החינוך של מוזיאון תל-אביב לאמנות מאז שנתו הראשונה של היריד. למעלה מ- 1,000 יצירות אמנות מקוריות נוצרות במיוחד לפרויקט בפורמט גלויה, ע"י אמנים בעלי שם, אמנים צעירים, סטודנטים לאמנות, מעצבים ומאיירים. הגלויות מוצגות למכירה בעילום שם ונמכרות במחיר אחיד של 180 ₪. בין מאות האמנים שיצרו גלויות לצבע טרי 6 נמנים יואב אפרתי, יאיר גרבוז, ז'וזף דדון, יעקב דורצ'ין, מיכל היימן, דוד טרטקובר, עפר ללוש, שחר מרקוס, מיכל נאמן, שרון פוליאקין, ליליאן קלאפיש, פיליפ רנצר, שמחה שירמן, נטעלי שלוסר, אסד עזי, מנשה קדישמן ו - Know Hope.

השנה, לאור פניות רבות של מבקרי היריד, תתאפשר רכישת גלויות מספר ימים לפני פתיחת היריד בזכות שיתוף פעולה חדש בין צבע טרי ומרמלדה מרקט. ביום שני, 13 במאי תיפתח חנות מקוונת של הגלויה הסודית ב- http://market.marmelada.co.il/ בה יוצעו כל הגלויות למכירה באופן בלעדי. שיתוף פעולה יחודי זה הוא מהלך יוצא דופן במרמלדה מרקט, שכן מדובר בחנות בה למעלה מ- 1,000 פריטים, שכל ההכנסות ממכירתם הן תרומה. במהלך ימי היריד תיסגר החנות המקוונת והגלויות יימכרו ביריד. 

מרמלדה מרקט, קניון העיצוב הגדול בישראל, הינו מתחם קניות אינטרנטי ובו למעלה מ- 900 חנויות עצמאיות בתחומי אופנה, תכשיטים, אמנות, אקססוריז, ילדים ועוד. מתחם מרמלדה מרקט מחבר בין קונים המחפשים מוצרים שווים ומקוריים לבין יוצרים ויזמים עצמאיים. במרמלדה מרקט עומדים לתצוגה ולמכירה עשרות אלפי פריטים איכותיים ומפתיעים, ובו מעל 400 אלף מבקרים בחודש.

כל ההכנסות ממיזם הגלויה הסודית נתרמות למלגות לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת במסגרת "נוער שוחר אמנות" – תוכנית למצטיינים של מרכז מאירהוף לחינוך לאמנות במוזיאון תל אביב. במהלך חמש שנות הפרויקט נמכרו ביריד כ-4,500 גלויות, ביניהן יצירות של אמנים ישראלים מובילים ואמנים בינלאומיים. באמצעות הגלויה הסודית גויס מימון המאפשר ל- 320 תלמידים לקחת חלק בתוכנית למצוינות באמנות.

גיבורי על אמת - פרויקט למען הקהילה בעיצוב טרי 1: גִּיבּוֹרֵי עַל-אֱמֶת, הפרויקט החדשני של עמותת שלוה, בצלאל, קבוצת פישמן ויריד צבע טרי, חוזר ובגדול. דמויותיהם של מתילדה, פאונה, מקס, תמר, משה, ג'וזף וחבריהם, כבשו את לב הקהל לראשונה ביריד צבע טרי 5, ביוצרם הזדמנות לראות ילדים עם מוגבלויות באור אחר, להעריך את כוחותיהם ואת יכולתם להתגבר על כל הקשיים, ולתרום מעצמם לטובת הסובבים אותם. ההתלהבות שבה התקבלו משחקי הקלפים שנשאו את דמויותיהן של הגיבורים על-אמת, הובילה את האמן אורי פינק ליצור מהן סדרת קומיקס שנונה. עלילותיהם מתפרסמות מידי שבוע בג'רוסלם פוסט. אך זוהי רק ההתחלה במיזם חברתי זה, המשלב חינוך ועיצוב. גִּיבּוֹרֵי עַל-אֱמֶת ממשיכים בשליחותם לחולל שינוי תפיסתי והתנהגותי בקרב ילדים ומבוגרים כאחד, בכל הקשור לאנשים עם מוגבלויות. בשיתוף פעולה בין ערוץ ניקלודיאון, הערוץ הנצפה ביותר בישראל בקרב הילדים, ורשת הצעצועים טויס-אר-אס יתעוררו בקרוב הדמויות האהובות לחיים, על גבי מסך הטלוויזיה בסדרת אנימציה, ובקו מוצרים ייחודי. ביריד יימכרו מוצרי גיבורי על אמת, בהם משחקי קופסה, חוברת קומיקס ועוד. כל ההכנסות יועברו לעמותת שלוה, לטובת השלמת גיוס המימון לסדרת האנימציה, המיועדת לעלות בקיץ הקרוב
 

שעות פתיחה: ימים שלישי - חמישי 21-23/5/12, 17:00-22:00
יום שישי 24/5/12, 10:00-18:00, יום שבת 25/5/12, 10:00-21:00
דמי כניסה: 45 ₪. למחזיקי כרטיסי דיגיתל או מקסימום תל אביב – 38 ש"ח.