כל המידע על פסטיבל ישראל לילדים 2013 בחולון

בלקן ביט בוקס: הפסטיבל ייפתח בחגיגה מוסיקלית ברחבת המדיטק עם להקת הבלקן ביט בוקס במופע מוסיקלי קצבי ופרוע המשלב סגנונות מוסיקה מרחבי העולם. הכניסה למופע חינם (חמישי, 23.5 בשעה 20:30 ברחבת המדיטק. הכניסה חופשית).

"חייל הבדיל": מאנגליה יגיע לפסטיבל מופע המחול "חייל הבדיל" של תיאטרון הילדים האנגלי peut-être. המופע מבוסס על סיפור הילדים הקלאסי של הנס כריסטיאן אנדרסן והוא נוצר על ידי הבמאית הישראלית דפנה אטיאס ביחד עם הבמאי השותף טרי דונובן. במדיטק הוא יוצג לאחר בכורה מוצלחת בתיאטרון הסיביק שבברנסלי אנגליה ומיד אחר כך ייצא לסיבוב הופעות ברחבי אנגליה. זהו סיפורו של חייל צעצוע אמיץ בעל רגל אחת בלבד המתאהב בבלרינה מנייר בחנות הצעצועים. סיפור האהבה המתפתח ביניהם גורם לחייל לצאת למסע הרפתקאות לא צפוי בשלג, בביוב, ובים. המופע המתוק מעניק חוויה חושית מלאה לקהל הצעיר ומזמינה אותו להיות שותף פעיל במופע. גילאי 3-6 (מדיטק חולון ביום שני , 27.5 בשעה 17:30 וביום שלישי, 28.5 בשעה 17:30).

"LUMA": מופע חדשני ללא מלים, עשיר במוסיקה, בתנועה, בלהטוטנות ובמשחקי אור וחושך קסומים, מקוריים ומפתיעים. המשתתפים הבלתי נראים ב-LUMA יוצרים מערבולות של אור וצורות המשתנות ללא הרף ומפעילות את הדמיון: כוכבים נופלים, גחליליות, זיקוקים. ואפילו דמויות מוכרות המתעוררות לחיים באמצעות אור וחושך. יוצר המופע, מייקל מרלין, אמן פרינג' רב תחומי מארה"ב, המשלב בעבודותיו טכניקות של תיאטרון שחור ותעתועי אורות, עם רגעים קומיים, דמיון ולהטוטים. על המופע נכתב בוושינגטון פוסט כי הוא "חוויה יוצאת דופן ומעוררת מחשבה".לאורכו של המופע יכולים הצופים לבחון את הסתגלותם לחושך, תוך שהם עדים לצבעים, אפקטים וקולות מרהיבים. המופע יתקיים הן במדיטק חולון והן בהיכל התרבות במודיעין. גילאי 5 ומעלה.

  • היכל התרבות, מודיעין: שלישי, 4.6 בשעה 17:30.
  • היכל התיאטרון, קרית מוצקין. שישי, 7.6 בשעה 21:00
  • מדיטק חולון: שבת, 8.6 בשעות 10:30, 12:30, 17:00.

"'DÉMODÉS": מופע ליצנות מצחיק-עצוב מספרד. שלושה ליצנים קלאסיים אינם מוצאים עוד את מקומם בעולם החדש והמודרני. הם נשארו עם איפור אך ללא זירה ומרגישים שנותרו מאחור, מיותרים.  בעזרת טריקים מפתיעים, בדיחות, תחפושות ומעשי ליצנות הם מנסים לשרוד בקצב המהיר של החיים ומביאים את דמות הליצן הקלאסי האהוב אל מרכז הבמה. זהו מופע תיאטרלי טראגי-קומי מרגש על הליצן שבתוך כל אדם ועל האנשים שמאחורי האף האדום.  את המופע מבצעים שחקני להקת Cia La Tal with Leandre מספרד, לאחר שקצרו תשבוחות על מופע מרגש ומדויק ברחבי אירופה. לכל המשפחה (מדיטק חולון ביום רביעי , 29.5 בשעה 17:30 וביום חמישי, 30.5 בשעה 17:30).

"כטוב בעיניכם": תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון בית ליסין יעלו בבכורה ארצית את המחזה הקלאסי "כטוב בעיניכם"- מאת ויליאם שקספיר בגרסה מיוחדת לילדים. המחזה, בתרגומו של דורי פרנס ובעיבוד ובימוי של עידו ריקלין, יועלה גם במסגרת פסטיבל ישראל בירושלים. בעיבוד זה מגיע אורלנדו בן איכרים צעיר לארמון הדוכס כדי לנסות את מזלו בקרב היאבקות מסוכן. כנגד כל הסיכויים הוא מנצח בקרב ושובה את ליבה של רוזלינד, בת אחיו של הדוכס. בגלל קינאת אחיו הוא נאלץ להימלט אל היער ולחיות שם כצייד.גם רולזינד מגורשת מן הארמון, ומגיעה אל היער.היא מתחפשת לרועה צאן ואיש אינו חושד - אפילו לא אורלנדו המאוהב. גילאי: 10 ומעלה (מדיטק חולון ביום שבת 25.5 , בשעות 10:30, ובבית שמואל ביום שבת 1.6 בשעה 11:00).

"יותם ויעלי": בבימויו של רוני פינקוביץ', עיבוד למחזה "מקס ומילי", מיצירותיו הידועות והחשובות של תיאטרון ה"גריפס" הגרמני, המוביל בתחום התיאטרון האיכותי לילדים. סיפורם של האחים יותם ויעלי פוגשים את בן גילם, עמית, בגן המשחקים. בין משחקי הדמיון שהם ממציאים יחד הם מציעים אחד לשני, להוריהם ולקהל צוהר למציאות כפי שהם רואים אותה, ואמצעים חדשים להתמודדות עמה. גילאי 5 עד 7 (מדיטק חולון ביום רביעי 5.6 , בשעה 17:30).

"עושת הנפלאות": ההפקה בבימויו של זיו מאיר ועיבודה של ענת בורונובסקי, פורשת לילדים את סיפור המופת של הלן קלר, ילדה עיוורת וחרשת-אילמת בת שש שבעזרת מורתה אן סאליבן מתגברת כנגד כל הסיכויים על מגבלותיה הקשות ויוצרת קשר עם סביבתה. גילאי 12 ומעלה (מדיטק חולון ביום שישי 31.5 , בשעה 14:00).

"הכיתה המעופפת": בבימויו של רפי ניב ובשיתוף עם הסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין, על פי סיפרו של אריך קסטנר העוסקת חוויותיהם ויחסיהם של תלמידים בפנימייה בינם לבין עצמם ועם מוריהם ערב העלאת מחזה לכבוד החג. גילאי 6 ומעלה (מדיטק חולון ביום שבת 1.6 בשעות 10:30).

"באבלינה": אורחת ישראלית בפסטיבל - קומדיה פרועה ללא מלים, המשלבת מוזיקה מפתיעה, תיאטרון ידיים, תיאטרון כפות רגליים וקסם של בועות. יצירה משותפת של לי נחת שלום ודנה דבורין בבימוייה של דנה דבורין עם שחקנית הגוף תמרה קובלסקי. ההצגה מגוללת את סיפורה של הגברת, המצחיקה והמגונדרת באבלינה בשעת המקלחת שלה עתירת ההפתעות. גילאי: 3-6 (אולם הביצה במדיטק ,יום שבת 25.5 , בשעות 11:00,12:00).

"הקרקס של סבתא פשקה": עוד תעלה בפסטיבל הפקה אורחת של תיאטרון הגברת "הקרקס של סבתא פשקה". קומדיה לילדים בשילוב אלמנטים קרקסים ומוזיקליות עשירה על הזמנים בהם הקומקום עוד שרק ולטלפון הייתה עוד אפרכסת. גילאי 4 ומעלה (אולם הביצה במדיטק, שבת, 8.6 בשעות 11:00, 12:00).

מופעים אורחים מפסטיבל ישראל

קבוצת "תיאטרון מסתורין" מפסטיבל ישראל תתארח בפסטיבל החולוני עם שתי הפקות:

"המופע של הליצן השקוף": מופע מלא דמיון בהשתתפות הקהל המשלב רקדנים, ליצן ויצירה בעזרת ניילון, צבע ומכחול. בעזרת תנועתם של הרקדנים וציור בזמן אמת על הבמה, מתוך המזוודה של "הליצן השקוף" יוצאים דימויים מרגשים, מצחיקים ושבריריים כמו הניילון עצמו. המופע משלב קטעים אינטראקטיביים בהם ילדים מהקהל מוזמנים לצייר על הניילון בזמן המופע (שבת 8.6. שעות הבוקר, שעה מדויקת תימסר בהמשך. ללא תשלום).

"Mind the Gap": מופע שנוצר במיוחד עבור פסטיבל ישראל ומציג את הפער שבין עולם הפנטזיה לעולם המציאות בחוויה מקורית ומפתיעה. מחול, קרקס, בובות ענק, תלבושות בעיצוב ייחודי, שירה ומוסיקה חיה מעולמות רחוקים של פנטזיה משתלבים יחד באירוע חוצות מיוחד במינו. הקהל מרגיש כאילו נקלע אל תחנת רכבת סוריאליסטית שאליה מגיעים לולייני קרקס נודד, דמויות ענק מפתיעות ואפילו רקדנים היוצאים מתוך מזוודות (רביעי, 29.5, 18:30. ללא תשלום).

"אביטל פוגש את אביטל": להורים ולמבוגרים שוחרי התרבות מציע הפסטיבל את המופע המוסיקלי, הפקה של פסטיבל ישראל בהשתתפות עומר קליין ואיתמר דוארי. זהו מפגש של אמנים ישראלים בינלאומיים וירטואוזים. המנדוליסט אבי אביטל (מועמד לגראמי 2010) הוא אחד מהמוסיקאים הבינלאומיים הבולטים של הדור הצעיר: הניו יורק טיימס תאר אותו כ"בעל נגינה מעודנת ורגישה להפליא". הבסיסט, נגן העוד והמלחין עומר אביטל הוגדר על ידי הדאון-ביט כ"אחד המוסיקאים המלהיבים והמרגשים שהבליחו בסצנת הג'אז בעשרים השנה האחרונות...". אתם על הבמה ,הפסנתרן והמלחין הישראלי עומר קליין ונגן כלי ההקשה איתמר דוארי. המופע המיוחד ינוע בין ז'אנרים כמו ג'אז , פאנקי , בלוז ומוסיקה תימנית אותנטית , מוסיקה קלאסית ועוד (תיאטרון המדיטק ביום שבת 25.5 בשעה 21:00).