כל המידע על סיורים לרגל שבוע הספר העברי – ביד יצחק בן-צבי

במהלך שבוע הספר העברי תשע"ג שיתקיים בתאריכים 5-15 ביוני 2013 (כ"ז בסיוון- ז' בתמוז), יד יצחק בן-צבי מזמינה את הציבור הרחב לחוות ארבעה סיורים ייחודיים בעקבות סופרים ומשוררים בירושלים. מטרת הסיורים לערוך לציבור הרחב היכרות עם אתרים שונים, הקשורים בהיסטוריה של ארץ ישראל ועם ישראל, להכיר את אנשי הספרות והשירה אשר חיו בשכונת רחביה הירוקה, בשכונת תלפיות ובשכונות נוספות בירושלים, לשמוע את הסיפורים המרתקים ולהאזין ליצירותיהם המופלאות של אנשי הרוח ולהתרגש כל פעם מחדש.

הסיורים מיועדים: לקהל הרחב, למשפחות ולילדים, צעירים ומבוגרים, תלמידי מערכת החינוך, סטודנטים, חיילים, משפחות, תיירים מחו"ל, חוקרים מתחומים שונים, מדריכי טיולים ועוד.

פרוט הסיורים שיתקיימו בשבוע הספר העברי:

'סיור אצל עגנון על המרפסת': הבית, הנוף, האנשים, השכונה והיצירה של הסופר הדגול שי עגנון. סיור בשכונת תלפיות, "שכונת הגנים" הראשונה בירושלים, תוך סיפור על האנשים המיוחדים שגרו בה ועל הקשר שלהם עם עגנון. ביקור בביתו , שנשאר כפי שהיה בימים בהם חיו בו הסופר ובני משפחתו. כולל קטעי קריאה מיצירותיו ומספרה של בתו אמונה ירון. מדריכה נורית בזל, מחיר למשתתף 100 ₪.  הסיור מתקיים ביום חמישי, כ"ח סיון, 6.6.13 משעה 16:00 עד 19:00.

'כמו בסיפורים' – סיור בשכונת רחביה בעקבות סיפורי ילדים: סיור בשכונת רחביה דרך עיניהם של תושביה הנאמנים ביותר – הילדים. שכונת רחביה, הטובלת בירק, נמצאת בלב ירושלים. התגוררו בה גבירים מכובדים,דוקטורים,פרופסורים, אדריכלים ואישי ציבור. לצד מכובדי העם גדל הדור הצעיר, הילדים, וכשבגרו כתבו מחוויות ילדותם בשכונה. נשמע על החקירות למציאת כלי בית המקדש האבודים במצלבה האטומה, נחָשף לסיפור אהבה קורע לב בין ילדה בת-רחביה לבין ילד מאזור השוק, וננסה לעמוד על מהות היחסים המיוחדים בין אקדמאים ייקים קשישים לבין שכניהם הצעירים מהם בהרבה. נצעד במחוזות ילדותם של יצחק שלו, יהודה האזרחי, אריה אלדד וחבריהם. נשמע על יחסיהם המיוחדים עם הקשישים הייקים שבשכונה. מדריך ראובן גפני- מדריך וחוקר של ירושלים בעת החדשה. מחיר למשתתף 80 ₪. הסיור מתקיים ביום שישי, כ"ט סיון, 7.6.13 משעה 09:00 עד 12:00.

'ספרא וסייפא': יצחק שלו, אצ"ג, יהודה עמיחי ועמוס עוז ואחרים התייחסו ביצירותיהם למצב של "העיר המחולקת" ו"העיר המאוחדת" – לפני ואחרי מלחמת ששת הימים. נעסוק בקשר שבין היסטוריה ספרות ופוליטיקה . נלך לאורך ה"קו העירוני" ממתחם הנוטרדם לשער החדש ולשער יפו, להר ציון ועד לאנדרטת השלום של תומרקין. מדריך דב נוטקביץ', מחיר למשתתף 80 ₪. הסיור מתקיים ביום חמישי, ה' תמוז, 13.6.13 משעה 17:00 עד 20:00.

'משוררות עם כנפי מלאך מדפים של שירה': רחל, לאה גולדברג, זלדה, יונה וולך ואלזה לסקר שילר... משוררות שבראו עולמות במילים וכנפיים מדפי שירה... נסייר ברחובות בהן התגוררו, חיו וכתבו גדולות המשוררות של התרבות העברית. בין רחביה לשערי חסד ובין ספרים ב"אדרבא" לגלריה נורה ושלאפשטונדה עם קפה. מדריכה חדווה אבו חצירא. הסיור מתקיים ביום שישי, ו' תמוז, 14.6.13 משעה 09:00 עד 12:00.

לפרטים והרשמה: 02-5398855