כל המידע על פסטיבל מדיטרנה - למוסיקת מדינות הים התיכון

פאקו דה לוסיה (ספרד), יורגו דאלארס (יוון), ז'יל איירגו ( צרפת),  קונצ'ה בוייקה (ספרד), צ'קו והג'יפסי (מהג'יפסי קינג מצרפת ), באבא זולה (טורקיה), מונטסה קורסה ( ספרד), פאקו הארדיה (ספרד) - אלו הם רק חלק מהאמנים הבינלאומיים שהגיעו להופיע בישראל, לצד הפקות בכורה של אמנים ישראלים המופקות במיוחד לפסטיבל וביניהן: הפקת מקור ייחודית של עמיר בניון, מלווה בתזמורת האנדלוסית הישראלית אשדוד - כלת פרס ישראל; ערב מחווה ליוצר המוערך אביהו מדינה, בהשתתפות זמרים ואמנים להם כתב והלחין במהלך 30 שנות עשייה וביניהם גליקריה, דקלון, חיים משה, שימי תבורי, אבנר גדסי, יואב יצחק, נאווה מדינה ואחרים; המופע "שירים באשדודית" עם קובי אוז ואהובה עוזרי המתארחים במופע.

לצד המוסיקה, עוסק הפסטיבל גם בעולמות הקולנוע של מדינות אגן הים התיכון. למעלה מ-10 סרטי קולנוע מובילים יוקרנו בבתי הקולנוע של גולן גלובוס באשדוד. הבמאי המרוקאי המוערך נביל עיוש יהיה אורח הכבוד של הפסטיבל בתחום הקולנוע ויציג שניים מסרטיו : "נסיך הרחוב" וסרטו החדש "סוסיו של אלוהים " . מאלג'יר יוקרן הסרט הדוקומנטרי "אל גוסטו " של הבימאית סאפינז בוסייבה על המוסיקה באלג'יר. מצרפת סרטו של הבמאי אוליבייה דהאן "אדית פיאף - החיים בוורוד" וסרטו של הבמאי רובר גדיגיאן – "שלגי הקלימנג'רו". מישראל סרטו העלילתי הראשון של הבמאי עידן הובל - "מנתק המים " , סרטו הדוקומנטרי של רועי שר - "קנרית מתוקה שלי" סיפור חייה של גדולת זמרות הרמבטיקו היווניות – רוזה אשכנזי ו"עיראקנרול " של הבימאית גילי גאון על דודו טסה והכוויתים .

מאיטליה יוקרן סרטו הידוע של ג'ילו פונטרוקבו "הקרב על אלג'יר" משנת 1965 ומטורקיה סרטו של סמחי קפלונגו "דבש". ממרוקו יוקרן סרטה הדוקומנטרי של הבמאית איזא ג'אנייני – "נובה של זהב ואור" על המוסיקה האנדלוסית השורשית ועוד ממרוקו הסרט "מים ואהבה"
של הבמאי ראדו מיכאליאנו. 

מחירי כרטיסים 
מופעי אמפי: 79 בין 79 ל - 239 ש"ח, 
מופעי משכן: 79 בין 79 ל - 289 ש"ח, 
מופעי בית יד לבנים: בין 99 ל- 119 ₪ 
מופעי מונארט: בין 59 ל- 69 ₪ 
קולנוע: עלילתי- 20 ₪ , דוקומנטרי-10 ₪
כתובת אתר אינטרנט לרכישת כרטיסים www.mishkan-ashdod.co.il
טלפון לרכישת כרטיסים: 08-9568111
טלפון לרכישה מרוכזת/קבוצות/ועדים: אביתר 050-7944603