כל המידע על אגדת עין כרם ואנסמבל נ'עם במסגרת פסטיבל ישראל

תחילת האירוע הינו סיור יוצא דופן במנזר הרוסי המכונס בין החומות ורק 5 כיפות הזהב רומזות על הסודות הרבים הצפונים בו. סיפורה המדהים של הנסיכה יליזביטה שהגשימה את חלומה 120 שנה באחור וכיום מתנוסס בזכותה כתר הזהב . הסיפור המדהים משולב בסיפורים המרתקים השוכנים בבית הקברות הציורי של המנזר. נסייר בסמטאות הציוריות. מראות הכפר מזכירים כפרים עתיקים מארצות רחוקות. שירת הנזירות נשמעת כשירת מלאכים בקולן הצלול המטפס מעלה מעלה. במהלך הסיור, נהנה ממראות ציוריים וסיפורים אמיתיים על רצח מסתורי. על הנזירה שגרמה לתימנים להתיישב בעין כרם ועוד כהנה וכהנה... המנזר מאוים כיום בכך שגשר בטון בגובה 7 מטרים אמור להינשא מעל כיפות הזהב ולהפר ברגל גסה את האינטימיות של הנזירות.

אנסמבל נע'ם ("כן" בערבית) הוא הרכב שהוקם בעין כרם ויוצר בה. ההרכב מארח את הזמר הנפלא עפר כלף, בן הכפר, ומגיש מוזיקה מקורית השואבת מבני התרבויות והדתות השונות החיים במקום אלה לצד אלה. שירה: עפר כלף, עוד: נור עכאווי, קלרינט: מתי בובק, גיטרה: אדווה שוובל, בס: נעם ברטוב, תופים: דניאל טג'ר המופע מתקיים בגן הנפלא של האחיות ציון שגם הוא חבוי מאחורי חומות נישאות מהגן נצפה נוף מרהיב אל כרמי הזיתים העתיקים ואל הרי ירושלים המוריקים. התחושה היא שנמצאים בטוסקנה או פרובנס. נוף ים תיכוני במיטבו. לכך חוברת המוסיקה הנהדרת של אנסמבל נע׳ם שמפליאה לדלג בין התרבויות המקומיות והשכנות שילוב מופלא של מזרח ומערב בא לידי ביטוי בדמותו של הסולן עופר כלף, בן הכפר וראש החוג לשירה באקדמיה למוסיקה.

עופר בן למשפחה תימנית דתית נהג ללכת בשבתות עם אביו לבית הכנסת התימני. בתום התפילה עלו לכנסיית הביקור לפגוש את חברו של האבא, הנזיר הקתולי. עופר החל להתענג על השירה הליתורגית של הצליינים שפקדו את הכנסייה. כך עופר מצא עצמו מנווט בין השירה התימנית והעברית לבן האופרה והג׳אז. האירוע מעניק חוויה ייחודית במינה שכולה יצירה מקומית. חוויה משלימה שבה חיבור בין תרבויות דתות ואמונות.

איפה ומתי: 13:30- מפגש מול מסעדת כרמא, עין כרם.