כל המידע על קיץ תרבותי בירושלים - עונת התרבות 2013

עונת 2013 משלבת בין ז'אנרים אמנותיים ופרקטיקות חיים שונות. היא מציעה, בין היתר, אירועי מוסיקה, מחול, פרפורמנס, פוליטיקה, תיאטרון, קולינריה וניו מדיה הפרושים, במשך חודשיים על פני אתריה של העיר. העונה הזו, יותר מכל עונה קודמת, משופעת באורחים מחו"ל הרואים גם הם בירושלים מקור להשראה וליצירה.

ירושלים של עונת התרבות תנסה להקשיב לקולו של האחר- ממערב העיר ועד למזרחה, מאוגנדה ועד לכנסייה האתיופית, מהשוק לכנסת ישראל- מתוך ניסיון לייצר רב שיח תרבותי ואולי גם, בסופו של דבר, לפתוח את הלב ולהביא לשינוי.

האירועים המובילים:

אוטואוכל - פרויקט אמנותי-קולינרי-חברתי, בשיתוף אסף גרניט ומסעדת מחניודה, שינוע במשך שלושה שבועות ברחבי העיר ויציע, בכל יום, מנה אחרת בהשראת דמות ירושלמית שתצטרף אל המסע.

לייב אין ג'רוזלם – מחווה לסצינת האינדי הירושלמית: שבוע של שידורים, הופעות, רייבים מפגשים וחגיגות בשיתוף עם רדיו תדר.

אמהוי צגה – חשיפה ראשונה של אמהוי צגה, הנזירה האתיופית בת ה 90, שחיה ויוצרת מהכנסייה האתיופית בירושלים ונחשבת לאחד הסודות השמורים בקרב מוסיקאים בעולם.

פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת – 4 ימים של חגיגה מוסיקלית חובקת עולם, אמונות ודעות באתרים מפתיעים ברחבי העיר. אורחים נכבדים (במיוחד) מאפריקה, ארה"ב, אירופה ואסיה לצד הפקות מקור ואירועים ייחודיים של יוצרים מקומיים.

מתחת להר – פסטיבל לאמנות ציבורית חדשה המתרחב ומגיע, בין השאר, אל פעולות אמנותיות בכנסת ישראל, כיכר העיר ועוד.

וגם- נקודת מגע במוזיאון ישראל, פסטיבל בבית, כנס הקולקטיבים WE ו"שאלה של השקפה" – יצירתו של טל ארז, אמן העונה, המציג את הייצוגים השונים של ירושלים באמצעות מכשיר ה- Viewmaster בקאמבק נוסטלגי במיוחד.

ייחודו של פסטיבל ירושלים למוסיקה מקודשת טמון בכך שהוא מחבר את טובי המוסיקאים מארצות ומדתות שונות ומגוונות לעיר הקדושה בעולם, עיר שבה ניגוני הקודש הם חלק בלתי נפרד מהפסקול היומיומי כבר אלפי שנים. גם האתרים שבהם מתקיים הפסטיבל, ממוזיאון מגדל דוד בין חומות העיר העתיקה, דרך מערת צדקיהו שבמזרח העיר ועד ימק"א - אחד הבניינים היפים והבולטים בירושלים המשלב אלמנטים ארכיטקטוניים נוצרים, יהודים ואסלאמים מתוך החזון של טיפוח אחווה וידידות בין הדתות - הינם רוויי משמעות רוחנית-דתית וטוענים את המוסיקה המתנגנת בהם ברבדים נוספים. בעזרת התוכנית האמנותית הייחודית והרחבה מבקש הפסטיבל לתרום את תרומתו הצנועה ליצירת גשר וחיבור מוסיקלי-תרבותי בין העמים החולקים אותה.

בקיץ הקרוב חוזר הפסטיבל במתכונת מורחבת של ארבעה ימים, מרגשת עוד יותר ועם עשרות מופעים מהארץ ומחו"ל, שמציבים אותו בשורה הראשונה של פסטיבלי מוסיקה מקודשת המתקיימים בעולם. הפסטיבל יכלול מספר הפקות מקור ותמהיל ייחודי המורכב ממופעי בעלי אופי של הקשבה, מופעים בהשתתפות הקהל, טקסים, הופעות קצביות ועוד.
גם השנה אנו מזמינים את הקהל לליל "השוטטות הלבנה" המרגש, שיתקיים במוזיאון מגדל דוד. מחצות הליל בחמישי ועד זריחת החמה ביום שישי, תוכלו, בכרטיס אחד, לחוות ולהשתתף במופעים, טקסים, מעגלי שירה, תפילות, סדנאות וריקודים המבוצעים על ידי שורה של אמנים ויוצרים מובילים מכל קצוות תבל.

ניהול אמנותי - איתי מאוטנר.
ניהול כללי - נעמי בלוך פורטיס.