כל המידע על נחל השופט, רכבת העמק והמעיין באלרואי

ניפגש בשעה 9:00. מקום המפגש המדוייק יימסר לנרשמים בהמשך.

נחל השופט

מסלול הטיולמתחיל בחניון החרובים ממנו נרד אל הנחל בעקבות סימון שבילים אדום לאורכו של שביל מסודר ונח להליכה עם עגלות, ומוצל ברובו:

ירידה קצרה מהחניון תביא אותנו אל גדת הנחל שלאורכו

 נלך עד בריכת שכשוך קטנה ורדודה, שאפשר לעצור בה להתרעננות קצרה עם הילדים ולשבת בצמוד למפל הקטן שזורם לאורך כל השנה. (בשנים שחונות כמות המים בקיץ עלולה להיות מאכזבת...

מהבריכה נמשיך לאורך הנחל, נעבור מבנה של תחנת שאיבה ונמשיךבמסלול לצד מנהרות בסבך הקנים שאפשר לעבור בהם במעין מבוך חווייתי כמעט כמו בג'ונגל, לטפס בזהירות על עץ שעובר כמו גשר על פני הערוץ היבש ולהכנס למערה נמוכה שעל התקרה שלה הצטברו נטיפים קטנים כמו במועדוני שנות ה-70 בקיבוצי הסביבה

ומשם לרכבת העמק בתחנת אלרואי.

רכבת העמק הישנה שנקשרו אליה סיפורים רבים, נסעה בתחילת המאה ה-20 ועד המנדט הבריטי, על הפסים הצרים שהוקמו על ידי עבדול חמיד השני השולטן הטורכי, בתכנונו של המהנדס הגרמני אוגוסט מיסנר, ועצרה בין השאר גם ליד הישוב הקטן אלרואי,במקום פינות ישיבה מוצלות, פינת התכנסות להדרכה, ומספר קרונות ישנים. 

נמשיך בשביל הליכה המוביל אל נחל הקישון,ואל האיקליפטוס הענק שניצב על גדות הנחל , קק"ל, רשות נחל קישון והמשרד לאיכות הסביבה לקחו אותו תחת חסותם והשיבו לו קצת את צלילותו, לאורך השביל נשתלו עצי תות, צפצפות, דולב מזרחי, ואיקליפטוסים. צמחייה של הרדוף נחלים, נענע משובלת, רוזמרין וכרפס נחלים משתלבים בין העצים.אנו נמשיך משם עד שנגיע למעיין.ושם ניתן לשכשך רגליים.