כל המידע על חוצות היוצר 2013

שלל אירועים ואטרקציות יהיו השנה במוקד הפסטיבל הבינלאומי לאומנות ואמנות – יריד חוצות היוצר 2013, אשר יתקיים במרכז חוצות היוצר ובאמפיתיאטרון ע"ש מריל הסנפלד בבריכת הסולטן, אל מול מגדל דוד ולמרגלות חומות העיר העתיקה. יריד חוצות היוצר יהיה פתוח לקהל מידי ערב מיום ב', 5 באוגוסט ועד למוצ"ש 17 באוגוסט, (פרט לימי שישי) בין השעות 18:00-23:00 ובמוצ"ש מ-21:00 ועד חצות.

מיטב זמרי ישראל בהופעה מלאה על במת בריכת הסולטן נבחרו להופיע בהופעה מרכזית לקהל האלפים אשר יגיע לביקור בפסטיבל חוצות היוצר 2013. האמנים יופיעו מידי ערב, בשעה 21:00, על הבמה המרכזית, במת האמפיתיאטרון של בריכת הסולטן הקסומה, אשר נמצאת בלב לבו של פסטיבל יריד חוצות היוצר.

היריד הבינלאומי - אמנים ואומנים מ-44 מדינות מרחבי העולם, יגיעו במיוחד ליריד חוצות היוצר 2013 ויציגו את יצירותיהם ואומנותם האותנטית והמגוונת בתצוגות וביתנים מיוחדים. השנה, יצטרפו למדינות הרבות שהפכו את ההשתתפות בחוצות היוצר למסורת, שמונה מדינות חדשות: איטליה, גרמניה, קרואטיה, אנגולה, נפאל, סרילנקה, פיליפינים, הרפובליקה הדומיניקנית, בולגריה, ארמניה, ארה"ב ופורטוגל. הנהלת יריד חוצות היוצר מקווה כי גם הן בעתיד יהפכו את ההשתתפות בחוצות היוצר למסורת ארוכת שנים יפה ומעניינת. הקהל הרב יעבור בין הביתנים, יוכל לרכוש את המוצרים השונים ולהתרשם מהאומנות והפולקלור המייחדים כל ארץ ובביתנים מסוימים אף יזכה להתרשם מתהליך היצירה המאפיין את דרך עבודת האמנים.

במת מוסיקה עולמית וישראלית
כמידי שנה, מביא עמו יריד חוצות היוצר חידושים שונים. החידוש הגדול השנה הוא במת מוסיקה עולמית וישראלית. אמנים ישראלים יגישו מוסיקה ומופעי פולקלור מרחבי העולם. בין המופיעים על במה זו יהיו: להקת פרח אדום במופע של מוסיקה יוונית משובחת, מוני ארנון ורני משען במופע מחווה לסיימון וגרפונקל, פאלומה בלאנקה במוסיקה דרום אמריקנית, פאריז-ג'אז – מופע דו לשוני בו הרומנטיקה של הג'אז והפואטיקה הצרפתית נפגשות על במה אחת עליה שירים קלאסיים בצרפתית לצד קטעי ג'אז נבחרים באנגלית, להקת רוקפור מהבולטות והחשובות בלהקות הישראליות של השנים האחרונות, מיקה קרני במופע "קול דודי" המשלב ישראליות ויהדות בדרך ייחודית על במה אחת, מיכאלה הררי במופע פלמנקו מרהיב מארחת אמנים מספרד ומישראל, ועוד.

התצוגה הישראלית
כ-200 אמנים ואומנים יציגו את יצירותיהם: ציורים, תכשיטים וצורפות, הדפסים, קרמיקה, אריגה וטקסטיל, יודאיקה, צעצועים, אומנות בטכניקות מעורבות, עבודות עץ ועוד. אמנים אלו הם ליבו הפועם של יריד חוצות היוצר במהלך ימי הפסטיבל והם נותנים לקהל המבקרים ביריד, את ההזדמנות לראות את היצירות המוגמרות, תוך חשיפה לתהליך היצירה שלהם. במרכז התצוגה הישראלית יעמדו מספר

מתחמים מיוחדים:
מתחם בצלאל: בעקבות הצלחת והתלהבות הקהל, הוחלט על ייסודה של מסורת חדשה – מתחם הבית הלבן של האקדמיה לאמנות ועיצוב של בצלאל ביריד חוצות היוצר. ועדה המורכבת מנציגות סטודנטים, נציג מוזיאון ישראל ונציגות אקדמית של מורי בצלאל בוחרת בימים אלו מתוך למעלה מ-80 סטודנטים, מכל מגמות הלימוד של בצלאל: אמנות, עיצוב תעשייתי, עיצוב קרמי וזכוכית, צורפות, אופנה, צילום ואומנויות המסך ותקשורת חזותית את הסטודנטים שיציגו עבודות אשר מייצגות אותם ואת האמנות בה הם התמחו ואשר מתכתבות עם התמה המרכזית של המתחם - בית. בנוסף לעבודות הסטודנטים, יוצגו במתחם יצירות גדולות ומייצגים אמנותיים אשר נעשו במהלך שנת הלימודים. בתוך הבית ועל קירותיו החיצוניים תתקיים הקרנה של מיצגי אמנות שונים ובשטח המתחם יתקיימו סדנאות קדרות בהנחיית סטודנטים מהמחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית וסדנאות נוספות בנושאי יצירה שונים.

מכללת הדסה
סטודנטים מהחוג לתקשורת צילומית במכללת הדסה ירושלים מקימים את מתחם "Never Land" בחוצות היוצר. כבר בשערי חוצות היוצר, יפגוש הקהל את מתחם ה-Never Land, כשסטודנטים של מכללת הדסה, יחלקו את מפת המטמון אשר תסייע להגיע למתחם ה-Never Land.חלק מהמתחם, אשר יעוצב כיער מהאגדות, יהיה סטודיו לצילום בו יוכלו המבקרים להגיע ולהצטלם, ללא עלות נוספת, באווירת Never Land, באמצעות אביזרי לבוש ותפאורה שיהיו בסטודיו. הצילומים יעלו מידי ערב לדף פייסבוק מיוחד ואף ייעשה שימוש בפלטפורמות נוספות ברשתות החברתיות. עוד יוצגו במתחם, יצירות צילום של הסטודנטים וכן יוענקו למעוניינים טיפים בנושאי צילום באמצעות סמארטפונים. יצירות צילום נבחרות, צילומים משפחתיים, הודעות על פעילות מיוחדת וכו' יעלו באתר ייעודי מיוחד שהוקם במיוחד למתחם Never Land בכתובת: www.neverlandhadassah.com

קפה תו
חצר נודדת למפגש בין תחומי ולקפה, בביצוע קבוצת תו: קבוצת תו מזמינה את הקהל למפגש בין תחומי בחצרה הנודדת אשר תחנה במרכז חוצות היוצר. בחצר יעבדו בצוותא אמנים ואומנים אשר יציעו לקהל ממיטב תוצרתם לסיפוק צרכי הגוף והנפש. כוס יין או כוס קפה לצד פת בדבש וגבינה המוגשים יחד עם שרות דואר בין שולחני, קריאה בקפה, צללית מרקדת, סיפור ושיר, מנגינה צוענית, שיעור יוגה או שידוך – הכל בתפריט אשר יוגש לאורחים. החצר בנויה ממערכת של פיגומים ויציעים שיפנו פנימה והחוצה והקומות העליונות של היציעים ישמשו כבמות למופעי מחול, שירה ותיאטרון. הקומה התחתונה היא בר ופינות ישיבה לקהל. במרכז החצר תוצב במה רב שימושית וסביבה שולחנות וכסאות לסעידה וצפייה.

גילוף בעץ ובניית כינורות
מתחם מיוחד בתצוגה הישראלית יוקדש לאמנות מיוחדת במינה – אמנות הגילוף בעץ ובניית כינורות. אלי אבוחצירה עוסק בגילוף עץ ונגרות ומלמד בסדנאות ברחבי העולם את אמנות הפיסול והבנייה בעץ. בנוסף, יש לאלי בית ספר לנגרות ועבודות עץ במושב עמינדב, בו הוא מלמד את סודות האמנות ולצדו, שלמה מויאל – בונה כנורות מקצועי. יחד שניהם יקימו ביתן של עבודות עץ, גילוף, ובניית כינורות ויערכו סדנאות לקהל המבקרים ביריד.

מתחם הילדים
לילדים מובטחת תעסוקה מלאה ומרתקת שתתרחש בשני מתחמים: מתחם בחסות אתר "לגדול" אשר יעוצב כגן קסום עם יערות וגנים בינלאומיים ובו יתקיימו מופעים וסדנאות יצירה אשר עוסקים בארצות המציגות ביריד הבינלאומי. הילדים יקבלו חוברות יצירה של ארצות אלו, ולאחר שהחלו לעבוד עליהם במתחם הילדים, יוכלו לקחת את החוברות עימם לביתם ולהמשיך ולעסוק בהן. המתחם השני הינו מתחם בו יועלו מופעי קרקס מיוחדים לילדים ולכל המשפחה.