כל המידע על פסטיבל בירה כפרית - מטה יהודה

לפני 6,000 שנה הומצא המשקה הזהוב, הבירה, באזור המזרח התיכון, והפך לסמל תרבותי ולחוויה חברתית. באזור מטה יהודה הוא הפך בשנים האחרונות גם לתופעה כלכלית-חברתית, לאחר שהתרכזו בו מספר "משוגעים לדבר" שהתאהבו בייצור בירה, פתחו מבשלות בוטיק ביתיות ומציעים עושר גדול של טעמים וסגנונות ייצור במבשלות הביתיות. כולם התחילו "בקטנה", בחצר הבית, ואט אט התפתחו למרכזי מבקרים קטנים, למקומות בילוי המאפשרים מפגשים נעימים עם היצרנים המארחים בחצר ביתם. חלקם כבר הספיקו לגרוף מדליות מקומיות ובינלאומיות על הבירות שהם מייצרים. כך הפך מטה יהודה לאזור עם הריכוז הגדול בארץ של מבשלות בירה, כחלק מתופעה רחבה יותר של יזמות קולינרית מקומית – עשרות יקבי בוטיק ובשלניות ביתיות, מחלבות, בתי בד, מסעדות קטנות ועוד.

בשנים הקודמות נהרו אלפים לטעום את תוצרת מבשלות הבוטיק של מטה יהודה. לאור ההצלחה, מזמין ראש המועצה האזורית מטה יהודה, משה דדון, להגיע גם השנה לאירוע שמארגנת מחלקת התיירות של המועצה, אשר מעודדת כל השנה את יזמי מבשלות בוטיק. דדון: "במהלך הפסטיבל הציבור מוזמן ליהנות מעשרות מבשלות מובילות שיחשפו בירות כפריות בטעמים חדשים ומיוחדים.

המבשלות שישתתפו בארוע:
מבשלת "פפו" ממושב צלפון, מבשלת "השחר" ממבשרת ציון, מבשלת "אביר האלה" מצפרירים, מבשלת "שריגים", מבשלת "שמשון" מצרעה, מבשלת "מנו" ממושב מטע, מבשלת "מוסקו" ממושב זנוח, מבשלת "ללה", מבשלת "שפירא" ומבשלת "בסטר'ס סיידרזה". גם השנה יהיו מבשלות אורחות באירוע: "דאנסינג קאמל", "הנגב", "טאקוונביר" ו"הבשורה". מבשלות הבירה מזמינות את חובבי הבירה להגיע
ישירות למבשלות עצמן, ממש בחצר הבית, לחוויית מפגש בלתי אמצעי עם יזמי הבוטיק אוהבי הבירה, לטעום, לשוחח עם היצרנים, ללמוד מקרוב על תהליכי הייצור ולחוות מעט מעושר הטעמים שמציעות המבשלות. פרטים על המבשלות ניתן למצוא באר התיירות: www.tour-yehuda.org.il. כמו כן ניתן ליהנות מאטרקציות רבות באזור, לתאם ביקור בבתי האמנים של מטה יהודה, להזמין מקומות ולאכול בבתי הבשלנים ולשלב ביקור ביקבי מטה יהודה שיהיו פתוחים במהלך סופי השבוע בתיאום מראש. מי שרוצה לשתות בכיף מוזמן להישאר ללון, ולהזמין מקומות בצימרים שבאזור וליהנות מאירוח כפרי מפנק.

לפרטים נוספים: מחלקת התיירות מועצה אזורית מטה יהודה, www.tour-yehuda.org.il 02-9900898