כל המידע על לילות קיץ בשדרות ממילא

שירים ופיוטים לקראת ראש השנה
בהנחיית משה להב – הטיש הגדול! 29 באוגוסט באמפיתאטרון במרכז השדרה. החל משעה 20:30

תערוכת הומור וסאטירה
תערוכת החוצות הגדולה ביותר במדינת ישראל, בה מוצגים כ-240 פסלים שכולם עוסקים בצחוק, הומור, סאטירה ומה שביניהם. כל היצירות הינן פרי עבודתם של כ- 62 אמנים מוכרים ומוערכים מהארץ והעולם.
תערוכת ה"הומור והסאטירה" הינה התערוכה החמישית שמוצגת באלרוב שדרות ממילא, לאחר "דרך הפסלים בירושלים", "סיפורי אגדות", "סיפורי התנ"ך", ותערוכת "מוזה" שזכתה להצלחה חסרת תקדים.

"חלומות מנייר" – תערוכת פיסול
תערוכת פיסול בנייר ופסיפס של האמנית ברכה קינן מוצגת עד סוף ספטמבר בקניון בסגור (ליד מסעדת קדמה). האמנית ברכה קינן, שהציגה בעבר בתערוכות נחשבות בארץ ובעולם, שואבת את השראתה מנשים עם רצונות, שאיפות וחלומות, ביצירותיה היא מציגה בין היתר דמויות של נשים ובתערוכת "חלומות מנייר" היא מפסלת את חלומותיהן. כל היצירות בתערוכה יוצרו מחומרים ממחוזרים, ניירות עיתון ישנים ואפילו נייר ממוחזר שיובא במיוחד מחו"ל.

תערוכת הגלובוסים בטיילת ממילא
18 גלובוסים ענקיים (בקוטר של 2.6 מטרים) בעיצובים מרהיבים המדמים את הבעיות והפתרונות של משבר האקלים נמצאים בטיילת ממילא.
הגלובוסים עוצבו ע"י אמנים אמריקאיים במטרה להגביר את המודעות לבעיית התחממות כדור הארץ. הגלובוסים עשו מסע ארוך בדרכם לישראל: החל משיקגו, סן דייגו וערים נוספות בארצות הברית דרך ערים באירופה כגון ז'נבה, מרסיי ואמסטרדם עד לטיילת ממילא. לאחר החגים ימכרו במכירה פומבית שהכנסותיה קודש לתוכניות חינוכיות בנושא איכות הסביבה לתלמידי ירושלים. עיצובי הגלובוסים מדמים את הבעיות והפתרונות של משבר האקלים בעולם, יוזמת ארגון Cool Globes, ארגון ללא כוונות רווח, שמטרתו לעורר מודעות ציבורית להתחממות כדור הארץ ופתרונות לכך באמצעות עיצובים מיוחדים של גלובוסים ענקיים המוצגים בשטחים ציבוריים.