כל המידע על פסטיבל פרפרים באגמון החולה

ביום שישי 6.9.13 ב' ראש השנה יתקיים מופע מוסיקלי מיוחד, המופע יתקיים בגן הבוטני בין השעות 12:00-14:00. אירועי הפסטיבל יתקיימו בגן הבוטני בין השעות 09:00-17:00 הכניסה ללא תשלום. הכניסה לאגמון החולה כרוכה בתשלום של 5 ₪ לאדם לטובת פרויקט העגורים.שכירה של רכבים חשמליים / אופניים כרוכה בתשלום נוסף.

אגמון החולה של קק"ל, ממוקם בעמק החולה שבגליל, האגמון ידוע כאחד מאתרי הצפרות החשובים בעולם. אחת הסיבות לכך היא שהוא נמצא על אם הדרך של אחד ממסלולי הנדידה הגדולים, בין אירופה ואסיה לאפריקה ובחזרה. אך לא רק הציפורים נודדות דרכנו. הפרפרים, אחד המעופפים הקטנים הוא אחד מהנודדים המרשימים. בניגוד לדעה הרווחת, פרפרים חיים יותר מיום. יש כאלה שחיים גם 11 חודשים, וגם הם, כמו הציפורים עסוקים פעמיים בשנה, בנדידה.

החזרתם של צמחי המים השונים באגמון החולה, החזירה את הפרפרים. אחד הפרפרים הנפוצים והמרשימים בצבעיו הוא הדנאית ההדורה. הדנאית נודדת בכל שנה לאפריקה ובחזרה. היא מטילה את ביציה על הצמח "חנק זוחל", ולאחר מכן נהנית מצופם של השנית הגדולה והליפיה הזוחלת. בימים אלו אפשר לראות את הכתום של הדנאית בכל פינה באגמון.

הדנאית ההדורה היא פרפר נודד המגיע לארץ מדי אביב ונעלם עם בוא החורף. מהירות תעופתו כ 20 קמ"ש ! הדנאית מופיעה בישראל בחודשי הקיץ ומקימה מושבות רוויה באגמון החולה. היא נהנית במיוחד מצוף פרחי השנית הגדולה והליפיה הזוחלת", המצויים בשפע בגן הבוטני וברחבי האגמון. במים אלו ניתן לראות את הכתום של הדנאית בכל פינה באגמון.

קק"ל הקימה את הגן הבוטני הוקם באגמון החולה, הגן משתרע על שטח של 30 דונם, ונחשב לגדול ביותר באזור הצפון. הרעיון שמאחורי הקמת הגן הבוטני היא להחזיר, לשקם ולשמר את הצמחייה הייחודית שהייתה בביצת החולה. הרבה מהצמחים הפכו לנדירים מאד מאז הייבוש, וחלקם אף מוגדרים כנכחדים. היום מוזמנים המטיילים באגמון ליהנות מפריחתם של הנימפיאה הלבנה, הנופר הצהוב, הבוציץ הסוככני ועוד... טרה נוספת ועיקרית להקמת הגן הבוטני, היא היותו כלי חינוכי ולימודי. בגן נבנו בריכות לימוד בהן ניתן לצפות בתהליך התפתחותם והסתגלותם של הצמחים, לערוך מחקרים, תצפיות ועוד...