כל המידע על פסטיבל המכבים - 3 ימים של חגיגת תיירות ענקית

קברות המכבים
באתר קברות המכבים (מערבית לצומת שילת על כביש 443) תפעל תחנת מידע במהלך כל ימי הפסטיבל, בה יחולקו עלוני מידע ומפת הפסטיבל וכן חוברת "בעקבות המכבים" ותחפושת מכבי לילדים. עוד במתחם לאורך כל ימי הפסטיבל, הדרכות אל קברות המכבים – לגילוי התעלומה "היכן באמת ממוקמת אחוזת הקבר המשפחתית המתוארת בספר המכבים". הכניסה חופשית!

הצגות ילדים בהיכל התרבות בישוב נילי
במקום יתקיימו הצגות סיפורי החנוכה של "תיאטרון פויקה" בשיתוף הקהל אשר יהיה שותף אקטיבי בהצגה ויתרום להתפתחות העלילה ויחד יחפשו את כד השמן עם נר המכבים האחרון. זמני ההצגות: ביום שישי, ה-29/11 יתקיימו הצגות בשעות 12:00,11:00,10:00 ובימים ראשון-שני ה-1-2/12 יתקיימו הצגות בשעות 15:00,14:00,13:00,12:00,11:00. עוד במקום, הדרכה בליווי כתב חידה וסדנא להכנת נרות חרס. הכניסה חופשית.

מצפה מודיעין
מופע "אחרוני המכבים" של תיאטרון אספלט יתקיים בימים ראשון ושני, ה-1-2/12 בשעה 11:00 ובשעה 13:00
עוד במתחם - מופע תיאטרון הרחוב של תיאטרון אספלט "הרוכלת והמרכבה" בכל ימי הפסטיבל.
כמו כן, ייצאו מנקודת מצפה מודיעין סיורים מודרכים של קק"ל אל הפגודה התאילנדית במהלך כל היום, החל מהשעה 10:30 (כל שעה) ותתקיים הדרכה מרתקת על כבאית של קק"ל בנושא "מדליק ביער". הכניסה חופשית.

גבעת היקבים - במהלך כל ימי הפסטיבל
לצד זחילה חווייתית במערות מסתור תת קרקעיות, בית בד עתיק, שחקנים מחופשים למכבים ולגיבורים תנ"כיים, יחכו למשפחות במהלך כל ימי הפסטיבל בגבעת היקבים לתצפית לעבר מודיעין, שם יציגו למבקרים סיפורים מקראיים שהתרחשו באזור: שחקנים בדמויות היוונים ישוחחו עם המבקרים בשפת היוונימוס וינסו ליוון אותם בכל הדרכים של פעם כמו למשל השתחוות לפסלים היוונים שלהם, שחקנים נוספים ידגימו את סיפור חנה ושבעת בניה ואחרים את היהודים אשר ברחו להרים לצד הקשיים לייצר שמן להדלקת נרות ויחד ידגימו איך מייצרים שמן בשיטות קדומות... הכניסה חופשית.

תל חדיד
במהלך כל ימי הפסטיבל מדריכי קק"ל יקיימו הדרכה חווייתית במתקני השמן והיין הקדומים הפזורים בתל, כולל כתב חידה ברוח החג לכל המשפחה. בראש התל יחכה למבקרים נגן, להנעמת התצפית המרהיבה. עוד במתחם, תתקיים פעילות יצירה "מיצב האור", יצירה משותפת של המטיילים עם אמני חבל מודיעין בחומרים מהטבע. הכניסה חופשית.

שילה הקדומה ומשק אחיה
שחקנים , הדרכות ונגנים לאורך כל שעות הפעילות – בכל הימים של הפסטיבל .
מיצג "רואים רחוק רואים שקוף" במגדל הרואה, התרשמות מהממצאים הארכיאולוגיים החדשים שהתגלו בחפירות, סיורים מודרכים באתר וסיור מוזיקאלי, שחקני רחוב יחכו למשפחות בבזיליקה העתיקה והלויים ינגנו למבקרים במקום המשכן.
עוד במקום הפעלות מיוחדות לילדים כגון סדנת נרות חרס והכנת קטורת, סיור וטעימות במשק אחיה- בית הבד הענק המייצר את שמן הזית המפורסם, תפילת חנה במקום המשכן- שומר המשכן שמספר על העלייה לרגל למשכן לכבוד החג.הכניסה בתשלום.

הכפר העברי בפסגות
שחקנים, נגנים, הדרכות באתר וזחילה חווייתית במחילות מסתור קדומות.
מכבים לפני המלחמה שמלמדים את הילדים איך נלחמים לצד שחקנים יוונים. הכניסה חופשית.

מרכז המבקרים נחלת בנימין
מרכז מבקרים ייחודי ובו 3 מיצגי מולטימדיה מרהיבים על סיפורי התנ"ך והמכבים, שהתרחשו בחבל בנימין- בתשלום.
במקום פועל גם יקב פסגות- יקב הבוטיק עם היינות המפורסמים שזכה לפרסים רבים בתחרויות יין בארץ ובחו"ל. בנוסף יתקיימו במקום הצגות שחקנים וכן סרטון לכל המשפחה על נחל מכמש הסמוך, בו התרחשו סיפורים תנכיים מרתקים- בחינם.

הדלקת נרות חנוכה בחאן ענבלים
אוהל ובוסתן מדברי קסום ובליווי מוסיקת עולם אותנטית .ביום חמישי כ"ה כסליו 29.11.13 בשעה 18:00. כניסה חופשית.

הדלקת הנרות במבוא מודיעים
ביישוב המשמר את מסרתו העשירה של הרב המזמר, הרב קרליבך, תתקיים הדלקת נרות חווייתית בליווי בן ציון סולומון ובניו. ביום ראשון כ"ח כסליו 1.12.13 בשעה 16:00. הכניסה חופשית.

סיורים למיטיבי קשב עם מיטב המדריכים

  • הסיורים באוטובוסים, בעקבות המכבים ממודיעין לבנימין ביום שישי. 29/11, כ"ו כסלו,
  • מחיר: 80₪ בלבד . הרשמה מראש חובה www.tixwise.co.il/he/hanuka