כל המידע על תופעת-טבע – שבתות ינואר בגן המדע

ט"ו בשבט הוא חג לא רק לאילנות, אלא גם לשבשבות הרוח ולזרעי הפרחים. בגן המדע של מכון דוידסון מקדישים את שבתות חודש ינואר לטבע ולסביבה. הרוח, הגשם, העצים הגדולים שמגיעים עד לעננים וגם ברקים – כל אלה יוסברו בהדגמות מרשימות על ידי מדריכי הגן. המבקרים יוכלו לשמוע על התופעות הנסתרות בטבע, בדומם ובממלכת החי. מדריכי הגן יובילו סיורים בין מוצגי האנרגיה הירוקה ויסבירו על נשיבת הרוח ועל התפקיד החשוב שלה באנרגיה מתחדשת. בסדנת היצירה יוכלו המבקרים ללמוד על תפוצת זרעים וגם יבנו "פצצת זרעים" שמחקה את דרך הפצת הזרעים של העצים, איתו יוכלו לקחת איתם הביתה ולהפיץ זרעי פרחי בר בגינות.

באודיטוריום המקורה ידגימו כיצד פועל מזג האוויר ויענו על השאלה "כמה אוויר יש מעלינו?" ו-"כיצד יוצרים עננים?". מתנדבים אמיצים במיוחד יוכלו לעבור חוויה מסמרת שיער – לגעת בברקים.  במעבדות יציגו את עלי הצמחים שנמצאים בשירות המדע, וילמדו כיצד המדע העתיק וגם המודרני משתמש בצמחים פשוטים כדי לטפל בבעיות מורכבות. בכיפה האקולוגית של גן המדע – האקוספירה, יציגו בעלי חיים וצמחים יחודיים כמו גמל שלמה הטורף וגם חרקים צמחים ודגים מאולפים ויסבירו על סביבות החיים ועל מארג המזון.

למבקרים שיכולים להסתדר לגמרי לבד יוצע לחקור באופן עצמאי את הגן בעזרת כלי מחקר ואחת משלושת המשימות: "משימת הצפנות", "ללכת בעקבות העבר" או "חפש את העץ". המבקרים יקבלו ערכת משימה בה ניירות למידה וכלי כתיבה. לפותרי החידות יינתנו פרסים מעולם אחר. תערוכת הדינוזאורים הגדולה מוצגת בגן עד ה-18 לינואר.

הפעילות מתקיימת בשבתות חודש ינואר 2014 בין השעות 09:00-17:00.