כל המידע על חגיגות ט"ו בשבט בתחנה הראשונה

בין האירועים שיתקיימו בהפנינג:

מאלתרים אמנות עם תלמידי התיכון לאמנויות: אירוע רב תחומי של תלמידי התיכון לאמנויות במגמות אמנות פלסטית, קולנוע, תיאטרון, מוסיקה ומחול; בשיתוף באי המתחם. מגמת המוסיקה תאלתר קטעי נגינה במרכז הרחבה ואותה ילוו תלמידי מגמת מחול בריקוד חופשי. בחללים השונים יוקרנו סרטים של מגמת הקולנוע, ומגמת התאטרון תציג פסלים חיים. מגמת אומנות תקים פינת רישום ופינת גרפיטי. כל הפינות יהיה פתוחות ויזמינו את באי המתחם להשתתף בפעילויות השונות.

הפעלות חידונים משחקים ודוכנים לכל המשפחה - נוער מנהל קהילתי בקעה יפעיל דוכנים והפעלות לכל המשפחה, בהם תחנות יצירה, הכנת הסיפור "שישה בשקיק" בספרון קטן (הילדים יצבעו ויקשטו), הכנת מובייל אצטרובלים, דוכן מצא את המילה עם מילים הקשורות לטו' בשבט, דוכן קליעה למטרה ועוד פינות יצירה עם פרחים ופירות יבשים, דוכני משחק תחרותיים וחידות הקשורות לחג.

חגיגת מופעי ריקוד של להקת הורה ירושלים - ברחבה המרכזית במתחם התחנה הראשונה תחגוג להקת הורה ירושלים על להקותיה השונות את ט"ו בשבט עם מבחר קטעים מפתיעים ומיוחדים לחג: "קונצרטינה וגיטרה", "פזמון ליקינטון", "פתאום קם אדם", "מטריה בשניים" ו"על העיר עפות יונים". המופעים יתקיימו שלוש פעמים, בשעות: 17:00-18:00 סבב ראשון, 18:30-19:00 המופע מרכזי ובין השעות 19:00-20:00 יעלה הסבב שני.

מתחם התחנה הראשונה בירושלים נפתח לפעילות במאי 2013, במגוון תחומים ומציע לתושבי העיר ולמבקרים חוויה ססגונית ואיכותית של קולינריה, תרבות, ספורט, בילוי ופנאי. במתחם מרכז מבקרים המפעיל סיורי הליכה, אופניים וסגווי לאזורים הסמוכים ומשמש גם כמרכז מידע ראשון מסוגו בירושלים לתיירים ומטיילים, גלריה המציגה תערוכות מתחלפות, ירידי אופנה, עיצוב, אוכל, משחקים ופעילויות (מתחלפות וקבועות) במשך כל השבוע.