כל המידע על פסטיבל ''המסרחיד המטייל 2014''

 בין ההצגות המשתתפות:

  •  'מחמאה' - מונולוג מפתיע ומרתק של גבר בשנות השלושים, הנמצא בטיפול קבוצתי באחד המרכזים למניעת אלימות במשפחה.
  • 'ריקוד הירח' - מונודרמה שיתופית וחושפנית, מלאת כאב על גילוי רומן ניסתר, המציג התמודדות של זוג נשוי הנמצא באמצע החיים.
  • 'סעיף: 7'  - הצגה מוסיקלית עם ריח הקפה והאירוח הבדואי, העוסקת בסעיף 7 בחוק האזרחות בנושא איחוד משפחות.
  • 'סאלי עלא אל נביא' - יצירה סוריאליסטית מקורית על חליל, בחור בשנות השלושים לחייו, שלא שייך לשום מקום ומחפש את מקומו בעולם.
  • 'נאס ג'נאס' - קומדיה עממית עם דמויות רבות היוצרת מצבים מביכים המובילים למשברים מצחיקים.

ההצגות פתוחות לקהל הרחב וללא תשלום
פסטיבל 'המסרחיד המטייל', הפסטיבל להצגות יחיד בשפה הערבית, מגיע השנה ל- 86 יישובים ברחבי הארץ. במסגרת הפסטיבל מיטב שחקני התיאטרון של המגזר הערבי, יופיעו בשלל הצגות תיאטרון מרתקות ומרגשות, המפגישות את הקהל עם מגוון מצבים הלקוחים מתוך חיי היומיום. האירועים התיאטרליים הינם ביוזמת משרד התרבות והספורט, בשיתוף תרבות לישראל המקדמת אירועי תרבות בפריפריה והמרכז לתיאטרון של עכו.

במהלך הפסטיבל יעלו כ-7 הצגות יחיד, בלמעלה מ-86 ישובי הפריפריה וכפרים ערביים ברחבי הארץ. האירועים התרבותיים יאפשרו לתושבים רבים ליהנות מחגיגה של הצגות איכותיות, אשר יסחפו את הקהל ויעניקו לו חוויה בלתי נשכחת. ההצגות פתוחות לקהל הרחב וללא תשלום. 

בין ההצגות המשתתפות בפסטיבל 'המסרחיד המטייל': 'מחמאה', 'ריקוד הירח', 'סעיף 7, 'סאלי עלא אל נביא', 'נאס ג'נאס', 'פן טאזיה' ו'צ'ויסז'. ההצגות כוללות מונולוג מפתיע ואנושי על התמודדות עם אלימות במשפחה, סיפורים מרגשים על מסורת רבת שנים המשפיעה על דרך החיים של הדמויות, קומדיית מצבים היוצרת מצבים מביכים, מונודרמה סוחטת דמעות ורגש על בגידה ומשפחה, ביקורת נועזת על נושאים רגישים ואנושיים ועוד.