כל המידע על שבוע שמירת הטבע והמורשת 2014

בשבוע שמירת הטבע יתקיימו שפע טיולים וסיורים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים, פעילויות הסברה וחינוך מרתקות, הפעלות לכל המשפחה, סדנאות שונות ועוד – רק תבחרו! הפעילויות ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

"סיפורם של המינים האדומים"
עין אפק הינה אתר שימור מועדף לצמחים בסכנת הכחדה עפ"י הספר האדום.
פעילויות לכל המשפחה: מספר סיפורים- " סיפורם של הצמחים האדומים". שחקנים המציגים את סיפורם של הצמחים הנדירים. סדנת עץ הערבה: סיפורים והכנת ייחורים ושתילתם. סיורים מודרכים. הרצאות: "מי מחליט על הצמחים הנדירים בישראל", " סיפורה של הלוטרה – יונק בסכנת הכחדה" , סיור והסברה בגן מקלט למינים נדירים.

 • היכן: שמורת טבע עין אפק
 • מתי: שבת 22.3.14, 29.3.14 בין השעות 10:00-14:00

חגיגת פריחה וירוק בעיניים
הפנינג פריחה חגיגי בין מבצר, עצי דולב ענקיים, פלג נחל ושפע רקפות פורחות, הכולל זיהוי פרחים, שמירת פרחי הבר, סיפורים ופעילויות שונות בעין חמד וסביבתה לכבוד הפריחה של הרי יהודה. נוסף על כך ייצאו מסלולי רכיבה קצרים ומודרכים למוקדי פריחה בסביבה הקרובה.

 • היכן: גן לאומי עין חמד.
 • מתי: שבת 22.3 בשעות 11:00–15:00.

להמלצות ואירועים נוספים היכנסו ל"צוּלטבע": מדור הפעילויות של טיולי ורשות הטבע והגנים! >>

הפנינג פריחה נחל, חולות וים
במסלול משפחתי איכותי ומגוון במרכז הארץ, שכולל דיונות, נחל שורק ושפך ים, תהיה חגיגה עם אנשי רשות הטבע והגנים. חונים בגן לאומי חוף פלמחים ומשם נוסעים באוטובוס (בשעות 10:30–13:30) לתחילת המסלול ב"חורשת הצנחנים". לאורך המסלול, בן שלושת הקילומטרים, תהיינה נקודות הדרכה של רשות הטבע והגנים. המסיימים בחוף יצטרפו למעגל מתופפים והעפת עפיפונים (אפשר להביא מהבית או לרכוש). מסלול ההליכה עובר דרך מוזיאון קיבוץ פלמחים והכניסה מומלצת (עלות של שקל אחד למשתתף). יש להצטייד במים, במזון ובלבוש מתאים לטיול בחולות.

 • היכן: גן לאומי חוף פלמחים, טל' 03-7265633.
 • מתי: שבת 22.3 בשעות 11:00–15:00.

סיורי פריחות בחולות
"תן לשים ת'ראש על דיונה". מסלול החולות המקסים שבדרום גן לאומי אשקלון מזמין ליהנות מפריחה, מדיונות ומחוף ים בלוויית הסברים וסיפורים של מדריכי רשות הטבע והגנים. המסלול מתון להליכה ואורכו כשלושה קילומטרים. לא ניתן לנוע בו עם עגלות ילדים.

 • היכן: גן לאומי אשקלון, טל' 08-6736444.
 • מתי: שבת 29.3 בשעות 11:00–15:00.

שני היכלים בתל הקדום
סיור אל רחובות העיר הכנענית ואל המצודה היהודאית שעליה, שבלבה מזבח, היכל ודביר וגם מפעל מים מרשים שהתגלה בעת האחרונה. למרגלות התל נחזה בפריחה המרשימה של פרח בקבוצת אירוסי ההיכל – האירוס השחום. לסיום תיערך סדנת ציור מיוחדת, שבה המבקרים מוזמנים להתנסות בטכניקה המאפשרת לכל אחד לצייר את האירוס ואת פרחי הבר. החומרים יסופקו במקום.

 • היכן: גן לאומי תל ערד.
 • מתי: שבת 29.3. שעות הסיור: 10:30, 13:00. שעות סדנת הציור: 11:00–16:00.
 • המלצה: לינה בחניון הלילה "החאן הכנעני" למרגלות התל, הכולל שולחנות פיקניק, שירותים ומזנון (טל' מרכז הזמנות: 08-6280404, שלוחה 1).

להמלצות ואירועים נוספים היכנסו ל"צוּלטבע": מדור הפעילויות של טיולי ורשות הטבע והגנים! >>