כל המידע על תל- אביב דאנס 2014

מצרפת תגיע להקתה של  היוצרת הצרפתייה החשובה מאגי מארן עם היצירה האיקונית MayB  .היצירה נוצרה בשנת 1981 והפכה ליצירה אלמותית המבוצעת עד היום ברחבי העולם. ההחלטה להזמינה שוב לישראל נועדה לאפשר לדור שעוד לא ראה אותה- ולמעריציה של מאגי מארן לחוות את היצירה שהינה רלוונטית גם שלושים שנה לאחר הבכורה בהיותה מלאת עוצמה, טעונה  פוליטית ופילוסופית,חוקרת את משקלן של תנועות יומיומיות ואינה חוששת מפני קולות של צרימה.

עוד מצרפת תגיע להקתו של הכוריאוגרף אנז'לן פרלז'וקאז' עם יצירה חדשה שלו: "מה שאני מכנה שכחה" לשישה רקדנים גברים ושחקן. היצירה מבוססת על רצח טרגי של נער צעיר בצרפת ודנה ביחסי המהגרים-מקומיים במדינה. פרלזוקאז', מהיוצרים המובילים בתחום המחול העכשווי, משלב ביצירותיו מהבלט הקלאסי לתוך המחול המודרני. בתחילת שנות ה-90 הצטרף פרלזוקאז' לאופרה הצרפתית הלאומית שם יצר כוריאוגרפיות. בשנת  1995 זכה בפרס "בנואה" היוקרתי למחול. בשנת 1996 הקים בעיר פרובנס את להקתו.

מדנמרק תגיע להקתו של פלה גרנהוי עם שתיים מיצירותיו החדשות, "מאהלר  וגברים " ו- "Dance me to the end on/off Love" לשיריו של ליאונרד כהן בביצוע חי. להקתו של פלה גרנהוי,נחשבת לאחת מקבוצות המחול המודרני המובילות בסצנת המחול הסקנדינבית.

מספרד תגיע  ולהקת של מיגל אנחל ברנה במופע חדש Mediterraneo - בסגנון מחול ה"הוטה" עם שישה רקדנים,הרכב מוסיקלי וזמרת. מיגל אנחל ברנה, יליד סרגוסה, בארגון, החל להופיע כרקדן "חוטה" בגיל צעיר ובמהלך השנים ניסה לבסס שפה מחולית שתקרב את המחול העממי, תוצר המאה ה-18 לימינו. מחול "החוטה" מהיר, מתיש, חמור סבר ותובע דיוק. הרקדנים מתייחסים בעיקר לקדמת הבמה ומרבית התנועה מתנהלת על צירי רוחב של המרחב. לנגנים תפקיד משמעותי וכל אחד מהם וירטואוז.

הלהקות והיוצרים הישראלים שיופיעו בתל אביב דאנס 2014:
להקת המחול בת שבע תחדש את "וירוס" מאת אוהד נהרין, להקת המחול הקיבוצית  במופע הדגל של הלהקה "זיכרון דברים" , רנה שינפלד בבכורה ל"פתקים לפינה" -מחווה לחברתה פינה באוש ,להקת ורטיגו עם "לידת הפניקס" וערב מיוחד נוסף בשיתוף מכון וייצמן, להקת ענבל פינטו ואבשלום פולק תעלה את יצירת המופת "אויסטר" במהדורה מיוחדת – חד פעמית, להקתה של יסמין גודר תחדש את יצירתה "אוהבים אש" ,המסלול לרקדנים ליד ביכורי העיתים יעלו את "NOCE" יצירתו של פרלז'וקאז ורפרטואר יוצרים ישראליים שיצרו במיוחד למסלול,  ניב שינפלד ואורן לאור עם "דירת שני חדרים" , עידו תדמור בלקט מיצירותיו שהועלו במרכז סוזן דלל,וערבים מיוחדים בשילוב כלים מוסיקליים עם היוצרים רונית זיו, שולמית פונדמינסקי, דפי אלטבב, שלומי ביטון ומיכל הרמן, עדי בוטרוס ואנדרה מרטיני ,אודליה קופררברג , רחל ארדוס והמוסיקאי עידן שמעוני ו- 5 רקדנים ,קבוצת בין שמיים לארץ ועידן פורגס בבכורה ,קבוצת ק.ט.מ.ו.ן מירושלים ביצירה סביבתית ואלינה פיצ'רסקי ורקדנים בערב של מחול מזרחי מקורי. מרכז סוזן דלל יעלה את  "רוסטר" לכוריאוגרפיה של ברק מרשל (הפקה משותפת עם האופרה הישראלית ).