איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

גרפיטי היסטוריה ואנשים מיוחדים בחיפה

טיולי FREE TOUR: גריפיטי, הסטוריה ואנשים מעניינים בחיפה. אשמח לקחת אתכם לחוויה בעיר התחתית בחיפה, היכרות עם ההיסטוריה העתיקה והקרובה של העיר נשתדל בהתאם לזמן לפגוש אנשים מיוחדים שגרים בעיר, הסיור מסתיים בוואדי ניסנס ומשם כל אחד לפי טעמו והזמן המצוי בידו יוכל לחזור לארוחת צהריים באחד מהמקומות שנראה במהלך הסיור.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

טיולי free tour  במהלך הסיור נגלה היסטוריה ונפגוש אנשים שעדיין מכבדים את מסורות העבר... נעבור בין מספר ציורי גרפיטי המעטרים את קירות הבתים, 

נראה את מגדל השעון, נדבר על עבדול חמיד השני, מסגד אלג'רנה, תחילת הסכסוך, עז אדין אל קסאם ועוד, נעבור דרך השוק התורכי וחוף הים שהתחלף בנמל ובאזור מסחרי, עיירה של שודדי ים שלא השתנתה בהרבה. נבקר ונכיר את הפעילות המיוחדת המתקיימת בכנסיית גבירתנוקרבות 1948: פיצוץ בניין הבולשת הבריטית, ניזכר בתאריכים חשובים במלחמה (17.3-21.4 ,22.4-15.5 ואחרים), פיצוץ בנין שלוחת האוניברסיטה, נקודת חבירת הכוחות ב 22.4.

נחלוף ונספר על מספר מוסדות קולינריים, מעין הבירה- דור שלישי המכבד את המסורת המזרח אירופאית של הבירה והמאכלים: כבד קצוץ, איקרה, כיסוני תפו"א ובירה ורבים נוספים, קונדיטוריה ספירו- דור שני, שמלי – הבולגרי דור שישי.

נספר את  סיפורו של ראול וולנברג חסיד אומות עולם שעבד במקום.

נקנח ב שוק הערבי וואדי ניסנאס עם הקפה הטוב ביותר במזרח התיכון, נשתה ונטעם מהמתוקים המיוחדים שמוטצפא מציע.

בהדרכת

רמי סגמן

אוהב לטייל, להראות מקומות אנשים וטעמים לא מוכרים בארץ ולהכיר אנשים מעניינים

מדברים על גרפיטי היסטוריה ואנשים מיוחדים בחיפה

חוות דעת, עדכונים מהשטח, שאלות ותשובות

5
(1)
תמונת פרופיל של המטייל האנונימי

היי,

מה תרצה לכתוב על גרפיטי היסטוריה ואנשים מיוחדים בחיפה?

תמונת פרופיל של efratk12
efratk12
לפני שנתיים
היה טיול מרתק.גילינו את חיפה שלא הכרנו, אפילו המקומיים שביננו. המדריך רמי ריתק אותנו בידיעותיו ובדרך המיוחדת שלו- עם שירים, מערכונים, תמונות והכרות עם אנשים מעניינים- חוויה של טיול!

אירועי פורים 2021