איפה תטיילו?
מה תעשו?
חנויות למטייל
רשימת ציוד מגזין טיולי - כתבות והשראה
מחפשים השראה? צריכים התייעצות?
מגדירים
עקבו אחרינו

עוספיה: סיפורי עבר על אוצרות, פסיפסים, סרטים ושייח' אחד!

מה הקשר בין עוספיה ,הכפר הדרוזי, לבין בית הכנסת ומטמון בית המקדש? ומה לעוספיה ולפול ניומן, השחקן ההוליוודי האגדי, ולחיה הררית ? הנכם מוזמנים לגלות את סיפוריו של הכפר העתיק בסיור חוויתי בגלעין הכפר! הסיור אינו מתאים לילדים.

אין כרגע סיורים מתוכננים לטיול הזה

על הטיול

סיורנו בעוספיה יגלה לנו את קסמו של הכפר הדרוזי עוספיה, ויאפשר לנו לחוש את האווירה הכפרית והאותנטית. בעוספיה,הלוא היא חוסיפה היהודית מתקופת בית II, ניוודע לדו קיום בכפר המעורב שגרים בו דרוזים, נוצרים, מוסלמים ויהודים בשלווה ובהירמוניה.  

סיורנו בעוספיה יתחיל בכיכר אלאונטוש. שם נספר על הכפר הדרוזי הראשון שקם על הכרמל. נשמע על עוספיה של היום ועל חוסיפה, היישוב היהודימהתקופה הביזנטית.  נעלה לתצפית על הח’לווה, בית התפילה הדרוזי. נגיע אל רצפת הפסיפס של בית הכנסת העתיק מהתקופה הביזנטית, ונספר את סיפורם של בית הכנסת והמטמון שנטמן בקרבת מקום בתקופת המרד הגדול. ניכנס למרכז למורשת הדרוזית ונשמע הרצאה מרתקת על הדת והחברה הדרוזית.  נעמוד ליד הכניסייה העתיקה שנבנתה לפני יותר ממאתיים שנים ונשמע על צילומי הסרטים שצולמו בחלקם בעוספיה. נלך אל הקשת העותומנית העתיקה ונספר על קשריו של שייח’ לביב אבו רוקן עם היהודים לפני ואחרי 48.

את סיורנו נסיים באלמנזול, בית ההארחה העתיק שאירח אנשים זרים שהגיעו אל הכפר. 

בהדרכת

אבתסאם חלבי

הי, אני אבתסאם חלבי מדלית אל כרמל. אשמח לקחת אותכם לסיור מקסים בדליתאלכרמל ועוספיה

חוות דעת על עוספיה: סיפורי עבר על אוצרות, פסיפסים, סרטים ושייח' אחד!

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

מלונות בארץ במחיר מעולה

מזמינים בלמטייל במחירים הכי טובים
ומקבלים מתנות ופינוקים שווים!

מלונות פופולרים בארץ

בשיתוף הוטלס קומביינד ובוקינג