עוספיה: סיפורי עבר על אוצרות, פסיפסים, סרטים ושייח' אחד!

טיול free tour : מה הקשר בין עוספיה ,הכפר הדרוזי, לבין בית הכנסת ומטמון בית המקדש? ומה לעוספיה ולפול ניומן, השחקן ההוליוודי האגדי, ולחיה הררית ושושנה דמארי? הנכם מוזמנים לגלות את סיפוריו של הכפר העתיק בסיור חוויתי בגלעין הכפר!

רשימת הטיולים

  • הטיול מלא 15/12/2018 (יום שבת) בשעה 10:00
  • הרשמה 28/12/2018 (יום שישי) בשעה 10:00

מחירים

FREE TOUR

איפה נפגשים

כיכר אלאונטוש, מרכז עוספיה

על הטיול

טיול  free tour  :   סיורנו בעוספיה יגלה לנו את קסמו של הכפר הדרוזי עוספיה, ויאפשר לנו לחוש את האווירה הכפרית והאותנטית. בעוספיה,הלוא היא חוסיפה היהודית מתקופת בית II, ניוודע לדו קיום בכפר המעורב שגרים בו דרוזים, נוצרים, מוסלמים ויהודים בשלווה ובהירמוניה.  

סיורנו בעוספיה יתחיל בכיכר אלאונטוש. שם נספר על הכפר הדרוזי הראשון שקם על הכרמל. נשמע על עוספיה של היום ועל חוסיפה היישוב היהודי מתקופת בית שני. נצפה בבית המוכתאר האחרון של עוספיה נג’יב מנסור, ונעלה אל הח’לווה, בית התפילה הדרוזי ונלמד על הדת הדרוזית ועקרונותיה. נגיע אל רצפת הפסיפס של בית הכנסת העתיק מתקופת בית שני, ונספר את סיפורו של בית הכנסת והמטמון שנטמן בקרבת מקום בתקופת המרד הגדול. נבקר בבית הבד העתיק מהתקופה הביזנטית שתושבי עוספיה עשו בו שימוש עד המאה ה 19. נעמוד ליד הכניסייה הראשונה שנבנתה בכפר בסוף המאה ה 17 ונלך אל הקשת העותומנית העתיקה ונספר על קשריו של שייח’ לביב אבו רוקן עם היהודים לפני ואחרי 48. נשמע על צילומי הסרטים “גבעה 24 אינה עונה” , ו “אקסודוס” של פול ניומן שסצנות מהם צולמו ממש כאן. את סיורנו נסיים באלמנזול, בית ההארחה העתיק שאירח אשנים זרים שהגיעו אל הכפר. 

בהדרכת

אבתסאם חלבי

הי, אני אבתסאם חלבי מדלית אל כרמל. אשמח לקחת אותכם לסיור מקסים בדליתאלכרמל ועוספיה

חוות דעת על עוספיה: סיפורי עבר על אוצרות, פסיפסים, סרטים ושייח' אחד!

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...
;