עוספיה: סיפורי עבר על אוצרות, פסיפסים, סרטים ושייח' אחד!

טיול free tour : מה הקשר בין עוספיה ,הכפר הדרוזי, לבין בית הכנסת ומטמון בית המקדש? ומה לעוספיה ולפול ניומן, השחקן ההוליוודי האגדי, ולחיה הררית ? הנכם מוזמנים לגלות את סיפוריו של הכפר העתיק בסיור חוויתי בגלעין הכפר! הסיור אינו מתאים לילדים.

רשימת הטיולים

  • 26/10/2019 (יום שבת) בשעה 10:00

מחירים

FREE TOUR

איפה נפגשים

כיכר אלאונטוש, מרכז עוספיה

על הטיול

טיול  free tour  :   סיורנו בעוספיה יגלה לנו את קסמו של הכפר הדרוזי עוספיה, ויאפשר לנו לחוש את האווירה הכפרית והאותנטית. בעוספיה,הלוא היא חוסיפה היהודית מתקופת בית II, ניוודע לדו קיום בכפר המעורב שגרים בו דרוזים, נוצרים, מוסלמים ויהודים בשלווה ובהירמוניה.  

סיורנו בעוספיה יתחיל בכיכר אלאונטוש. שם נספר על הכפר הדרוזי הראשון שקם על הכרמל. נשמע על עוספיה של היום ועל חוסיפה, היישוב היהודימהתקופה הביזנטית.  נעלה לתצפית על הח’לווה, בית התפילה הדרוזי. נגיע אל רצפת הפסיפס של בית הכנסת העתיק מהתקופה הביזנטית, ונספר את סיפורם של בית הכנסת והמטמון שנטמן בקרבת מקום בתקופת המרד הגדול. ניכנס למרכז למורשת הדרוזית ונשמע הרצאה מרתקת על הדת והחברה הדרוזית.  נעמוד ליד הכניסייה העתיקה שנבנתה לפני יותר ממאתיים שנים ונשמע על צילומי הסרטים שצולמו בחלקם בעוספיה. נלך אל הקשת העותומנית העתיקה ונספר על קשריו של שייח’ לביב אבו רוקן עם היהודים לפני ואחרי 48.

את סיורנו נסיים באלמנזול, בית ההארחה העתיק שאירח אנשים זרים שהגיעו אל הכפר. 

בהדרכת

אבתסאם חלבי

הי, אני אבתסאם חלבי מדלית אל כרמל. אשמח לקחת אותכם לסיור מקסים בדליתאלכרמל ועוספיה

חוות דעת על עוספיה: סיפורי עבר על אוצרות, פסיפסים, סרטים ושייח' אחד!

טוען חוות דעת...

תגובות

טוען תגובות...

אירועי סוכות 2019